Zimbabwe

Viktoriiny vodopády

 

Viktoriiny vodopády

Majestátní Viktoriiny vodopády jsou jedním ze sedmi přírodních divů světa a patří k nejvyhledávanějším africkým atrakcím. Tato dechberoucí podívaná je tradičně známá jako Mosi-oa-Tunya, což znamená „Voda, která hřmí“. Vodopády přepadají přes útes o šířce 1708 metrů a vytvářejí hromový hukot a obrovské sloupy vodní tříště, které zahalují okolí do působivé mlhy.

Kde se Viktoriiny vodopády nacházejí?
Viktoriiny vodopády se nacházejí na hranicích Zambie a Zimbabwe na řece Zambezi v jižní Africe. Rozkládají se na východě Zambie a na západě Zimbabwe, takže jsou přístupné z obou zemí.

Kdy navštívit Viktoriiny vodopády?
Viktoriiny vodopády jsou celoročně navštěvovanou destinací, avšak každé roční období nabízí něco jedinečného. Ideální doba pro vaši cestu k vodopádům tak bude záviset na tom, co chcete zažít.

Období sucha / období nejvyššího stavu vody (duben–srpen)

Během měsíců následujících po období dešťů protéká vodopády nejvíce vody. V dubnu a květnu je hladina vody nejvyšší a vodopády nabízejí nádhernou podívanou. Přestože jde o období sucha, síla a intenzita vodopádů vytváří hustou mlhu, která vše promáčí a zhoršuje viditelnost.

Období sucha / období nízkého stavu vody (září–listopad)
Od září do listopadu zde může být velmi horko, teploty stoupají k 30–38 °C. Nízký stav vody však umožňuje skvělý výhled na geologické útvary vodopádů. Je to také ideální období pro rafting a zážitky v Devil's Pool.

Období dešťů / období stoupající vody (prosinec–březen)
Od prosince do března vrcholí období dešťů, které přicházejí v podobě hřmících odpoledních bouřek. Na tmavé, dramatické obloze tak vznikají působivé duhy. Tomuto období se přezdívá „smaragdová sezóna“ – krajina rozkvétá a vytváří neuvěřitelně fotogenické scenérie. V únoru, kdy se Zambezi s deštěm začne rozvodňovat, nicméně nejsou dostupné aktivity, jako je rafting a Devil's Pool.

Nejlepší zážitky u Viktoriiných vodopádů

  • Komentovaná prohlídka Viktoriiných vodopádů
  • Devil's Pool
  • Let helikoptérou
  • Plavba po řece Zambezi
  • Rafting v divoké vodě
  • Bungee Jumping
Ker & Downey® AfricaKer & Downey® AfricaKer & Downey® Africa 
 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.