• Bali

  “Ostrov bohů” s neobyčejnou atmosférou. 
  Díky osobním zkušenostem Vám připravíme dovolenou na klíč. 

  Bali
 • Bali

  Rýžové terasy, hinduistické chrámy i aktivní sopky. 
  Připravíme Vám dovolenou dle Vašich přání. 

  Bali
 • Bali

  Poznejte kulturu tohoto kouzelného ostrova. 
  Bali jsme osobně procestovali a poradíme Vám. 

  Bali

Aktivity na Bali

Zajímavosti na Bali - jaká místa byste měli určitě navštívit

Cestovní kancelář Deluxea je specialistou pro cestování na indonéské Bali. Naši zaměstnanci Bali osobně navštívili, seznámili se s prostředím, prošli zajímavé části ostrova a rádi Vám poradí a předají své osobní zkušenosti. Ostrov Bali je pouze jedním ze 17 tisíců indonéských ostrovů, a proto je možné domluvit se přímo v cestovní kanceláři také na výletech mimo Bali. Území Indonésie je protkáno hustou dopravnou sítí místních leteckých společností, které Vás v průběhu hodinového letu dopraví do některé ze zajímavých destinací. Také cest na Bali je vícero, v závislosti od vybrané letecké společnosti, tudíž výlety do okolí lze absolvovat cestou na Bali nebo z Bali.

Lombok

Ostrov vzdálený pouhých 30 minut letu východně od Bali. Rozlohou o něco menší než jeho západní soused, nicméně rozhodně stojí za návštěvu. Letiště nacházející se v hlavním městě Mataramu přijímá pouze vnitrostátní lety, a tak drží ostrov v relativní izolaci od masového turistického ruchu. Síť pozemních komunikací je na evropské poměry pouze základní, část místních obyvatel využívá pro dopravu na kratší vzdálenosti vozy tažené osly. Lombok je oázou klidu a člověk rychle nabyde pocitu, že se zde zastavil čas. V severozápadní části Lomboku se nachází malé souostroví ostrůvků Gili. Jsou pověstné nedotčeností přírodních krás, azurovou vodou, nádhernými bílými plážemi a skvělými možnostmi pro potápění a šnorchlování. Na ostrovech nenajdete policii ani motorizovanou dopravu. Jednotlivé ostrovy jsou tak malé, že se dají lehce obejít i pěšky. Zkusit můžete i pronájem typického povozu cidomo taženého oslem.

Yogjakarta

Město se nachází v západní části ostrova Jáva, hodinu letu od Bali a je ideální základnou pro shlédnutí dvou unikátních památek registrovaných na seznamu světového dědictví UNESCO. Pouhou hodinu jízdy autem směrem na západ leží Borobudur – nejposvátnější místo buddhistických věřících a zároveň největší buddhistická svatyně na světě. Borobudur byl postaven na přelomu 8. a 9. století, aby následně upadl do zapomenutí. Západní svět se o jeho existenci dozvěděl až v 19. století. Borobudur byl konstruován jako podobenství cesty k osvícení, jeho jednotlivé terasy jsou propojeny strmými schůdky a lemovány kamennými reliéfy s výjevy ze života prince Siddhárty. Putování jednotlivými úrovněmi Vám může zabrat i několik hodin, rozhodnete-li se prozkoumat Buddhův život podrobně. Druhou vzácnou památkou přibližně 20 kilometrů východně od Yogjakarty je hinduistický chrámový komplex Prambanan z 9. století. Jedná se o jednu z největších a nejstarších hindustických památek a svým významem bývá porovnáván s chrámovým komplexem Angkor Watt v Kambodži. Kromě výletů do okolí zaujme Yogjakarta také atrakcemi ve svém centru: bývalý sultánův palác Kraton s důmyslným vodním hradem, představení tradičního loutkového divadla a nespočetné množství

Singapore

Městský stát Singapur se nachází ve východním cípu kontinentální části Malajsie. Jeho rozloha je 707 km² a žije zde 3,5 milionu obyvatel. Singapur je úchvatná metropole budoucnosti zářící čistotou a pořádkem, na kterou jsou její obyvatelé velice pyšni. Nezáleží na tom, zda se zeptáte taxikáře, servírky nebo náhodného kolemjdoucího, všichni Vám ochotně poradí. Angličtina je oficiálním státním jazykem a tudíž naprostou samozřejmostí. V centru města najdete udržované památky z koloniálních dob 19. století, pověstný hotel Raffles i Merlion Park se symbolem města – lvem chrlicím vodu. Sinagpur je ideální místo pro nákupy, od drobných suvenýrů za pár dolarů až po exkluzivní značkové oblečení zde pořídíte naprosto všechno. Hledáte-li novinky z oblasti elektroniky, nakoupíte je právě v Singapuru, a to častokrát i s několikaměsíčním předstihem a za rozumnou cenu. Toto město zkrátka musíte vidět.

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.