Letos se vydáváme na cestu na Maledivy z Prahy leteckou společností Fly Dubai. Cesta je příjemným překvapením – letadla jsou sice menší a zábava (typu filmy a alkohol) je placená, ale když si máte s kým povídat nebo co číst, do cílové destinace se dostane zcela bezpečně a stále velmi pohodlně. Zpátky zřejmě poletíme business třídou, počkejte si na srovnání.

Prvním resortem v našem dlouhém seznamu je Vilamendhoo 4*+. Máme velká očekávání pokud jde o ostrov jako takový, ale zejména pokud jde o podmořský svět. A resort nás nezklame. Korálový útes v bezprostřední blízkosti břehu je plný života, a co je více – asi 30 minut od ostrova je místo, kde celoročně můžete potkat několikametrového mírumilovného býložravce, žraloka velrybího. Po inspekci a výletu za žralokem, který pro nás vedení zařídí prakticky na počkání, si odpočineme si v nadvodní vile s krásným výhledem na tyrkysovou lagunu a hned druhý den letíme pryč.

 

Na ostrov Velassaru 5* se dostaneme lodí za cca 30 minut. I tento ostrov je velmi milým překvapením. Ani velký, ani malý, ani příliš tichý, ani příliš rušný. Rozhodně pyšně dostává standardu 5* a vhodnější je spíše pro páry na romantické dovolené. Za vyzdvihnutí rozhodně stojí výborná kuchyně a perfektní servis i péče personálu, spousta zeleně a krásná Beach vila s privátním terasou a přímým vstupem do laguny.

 

Velassaru Maldives *****

Cena od 5 118 os./noc

Lokalita: Maledivy, South Male atoll | Mapa

Strava: Polopenze, All Inclusive, Plná penze, Snídaně

Inspekce: 2018, Ondřej Světlík, 724 065 774

Moderní resort s úžasnými plážemi a klidným prostředím

9.6 / 10

ZOBRAZIT

Cesta do Sun Siyam Iru Fushi 5* následujícího dne trvala asi 45 minut krásného letu a stála za to. Větší ostrov nabízí spoustu možností ubytování a vyžití pro rodiny s dětmi. Ale i páry si zde najdou romantická zákoutí. Dětský klub, romantické spa, překrásná laguna a pláže patří rozhodně mezi silné stránky tohoto resortu.

 

Sun Siyam Iru Fushi *****

Cena od 5 062 os./noc

Lokalita: Maledivy, Noonu atoll | Mapa

Strava: Polopenze, All Inclusive, Plná penze, Snídaně

Inspekce: Vendula Kudelová (Pilátová), 724 730 016

Tradiční Maledivy s dokonalým zázemím pro rodiny i páry

9.6 / 10

ZOBRAZIT

Následuje perla našeho pobytu. Osobně jsem příznivcem přírodního stylu a jednoduché, svěží elegance v kombinaci s perfektní kuchyní a bezchybným servisem. A přesně to jsem našla na Hideaway Beach & Spa Resort 5*+, včetně pro mě tak důležitého podmořského světa. Celé jižní pobřeží ostrova je lemované barevným korálovým útesem, kde můžete trávit hodiny šnorchlováním. Druhá strana ostrova je lagunou tvarovaná do půlměsíce, takže se můžete dívat na kilometry dlouhou, ničím nerušenou pláž.

 

Hideaway Beach Resort & Spa *****

Cena od 5 490 os./noc

Lokalita: Maledivy, Haa Alifu atoll | Mapa

Strava: Polopenze, All Inclusive, Plná penze, Snídaně

Inspekce: 2019, Klára Neveselá, 724 730 006

Privátní ostrovní resort s neuvěřitelnou dávkou soukromí

9.7 / 10

ZOBRAZIT

Loď resortu JA Manafaru 5* nás vyzvedne následujícího dne a za 20 minut jsme zase v jiném světě. Zde konečně složíme hlavy na celé dvě noci a stihneme si tak vychnutat prostornou nadvodní vilku s bazénem, výhled na západ slunce a dokonce i rychlou tropickou bouři. Kromě inspekce stihneme i výlet na šnorchlování, koktejl na pláži s vedením hotelu (podle atmosféry to vypadá, že jsou zde všichni velmi spokojeni, včetně nás), vyzkoušíme místní spa a neunikne nám ani večerní posezení a degustace v místním vinném sklípku.

 

JA Manafaru *****

Cena od 14 090 os./noc

Lokalita: Maledivy, Haa Alifu atoll | Mapa

Strava: All Inclusive

Inspekce: Jana Höferová (Tóthová), 724 730 012

Tradiční architektura a moderní design ve vilách s privátním bazénem

9.5 / 10

ZOBRAZIT

Po dvou dnech odpočinku se přesouváme na resort Oblu 4*+, otevřený v listopadu 2015. Resort je oblíbený mezi náruživými šnorchlisty a milovníky barevného světa pod hladinou, a to opravdu oprávněně. Podél korálového útesu se to hemží hejny nejbarevnějších ryb, údajně i několika želvami, ale ty jsme bohužel během našeho krátkého výletu nepotkaly. Vilky i restaurace se blýskají novotou a výhodou je rozhodně flexibilní transfer rychločlunem.

 

OBLU Helengeli ****

Cena na vyžádání

Lokalita: Maledivy, North Male atoll | Mapa

Strava: All Inclusive

Inspekce: Jana Höferová (Tóthová), 724 730 012

Moderní ubytování se vzrušujícím podmořským životem

9.1 / 10

ZOBRAZIT

Další zastávkou, opět na dvě noci, je nově otevřený a dlouze očekáváný OZEN 5*+. Šampaňské Cartier na uvítanou hned po výstupu z lodi nám dává tušit, že OZEN to s kvalitním all inclusive (správně tedy Pure Indulgence) myslí vážně. Znalejší sice poznají na detailech, že resort otevřel teprve před týdnem či dvěma, ale po zkušenosti s místním vedením jsme si jistí, že vše bude do pár dnů dotažené do nejmenšího detailu. Resort se rozprostírá na 3 ostrovech (plážové vily + bar, ostrůvek s restauracemi, na nějž navazují nadvodní vilky a zvlášť ostrov pro zaměstance). Ochutnáme speciality indické restaurace, raw restaurace na pláži a samozřejmě si nenecháme uniknout ani gourmet menu o sedmi chodech servírované v podmořské restauraci M6m. Odpočívat jsme mohly ve dvouložnicové Family Suite s bazénem, kterou pro rodiny nemůžeme jinak než naprosto doporučit. Bezpečná a ne příliš hluboká laguna je úžasným prostředím pro děti jak na koupání, tak pro různé vodní sporty. Personál je maximálně pozorný a neustále nám připravoval nejrůznější překvapení – kanapky, láhev šampaňského, minizákusky, květinovou koupel, kola (tehdy pouze k dispozici pro zaměnstnance, ale nyní již zajisté i pro hosty), dortík s osobním přáním a další. Pochvalu zaslouží také barmanská show a úžasná živá hudba v baru Joie de Vivre.

 

OZEN LIFE MAADHOO *****

Cena od 13 274 os./noc

Lokalita: Maledivy, South Male atoll | Mapa

Strava: All Inclusive

Inspekce: 2019, Klára Neveselá, 724 730 006

Exkluzivní místo s překrásnou lagunou a podmořskou restaurací

9.6 / 10

ZOBRAZIT

Následuje další nově otevřený resort Finolhu 5*. V plánu je jen krátká zastávka, ale toho nakonec velmi litujeme. Tento resort mi doslova vzal dech. Jeho výhodou tedy bylo nulové očekávání, ale jsem si jistá, že ta tyrkysová laguna a písečný výběžek vezmou dech každému. Resort sám sebe nazývá Beach Club Haven, tedy místo, kde u bazénu čekejte spíše živější atmosféru, od 14 hodin DJ a různá živá vystoupení, ale ve vile najdete zase maximum soukromí a klidu. Nadvodní vilky jsou rozhodně jedny z nejhezčích v rámci 5* standardu, které jsem na Maledivách viděla, zřejmě díky krásné prostorné terase a ničím nerušenému výhledu a svěžímu modernímu retro stylu. Škoda, že nemůžeme zůstat déle.

 

Finolhu *****

Cena na vyžádání

Lokalita: Maledivy, Baa atoll | Mapa

Strava: Polopenze, All Inclusive, Plná penze, Snídaně

Inspekce: Jana Höferová (Tóthová), 724 730 012

Stylový resort s živou atmosférou a úžasnou lagunou

9.8 / 10

ZOBRAZIT

Když přijedeme na Amilla Fushi 6*, lítost nás rychle opustí. Ubytujeme se v Beach House, doslova obří jednoložnicové kategorii s vlatním bazénem o délce přibližně 12 metrů, okamžite zapojíme své mobily do místního audio systému a za chvíli se na privátní zahradě se známou hudbou cítíme jako doma. Amilla Fushi si klade za cíl právě to, abyste se na Maledivách cítili jako doma. Vychutnáváme maximální soukromí, všudypřítomný korálový útes a prostorné moderní vily – resp. domy, jak je Amilla nazývá. Moderna zde ale rozhondě není v kontrastu s okolní přírodou, krásně do ní zapadá a vytváří harmonický celek.

 

Amilla Fushi *****

Cena od 14 888 os./noc

Lokalita: Maledivy, Baa atoll | Mapa

Strava: Polopenze, Plná penze, Snídaně

Inspekce: Jana Höferová (Tóthová), 724 730 012

Nadčasový ostrovní ráj ve vyhlášené přírodní rezervaci

9.2 / 10

ZOBRAZIT

Na ostrově Amilla (a vlastně i Finolhu) zřejmě mají rádi dlouhé dny, protože se rozhodli posunout čas o dvě hodiny dopředu oproti Male, tudíž náš poslední den není vůbec zkrácený. Do našeho odjezdu v 19 hodin stihneme ještě odpolední šnorchlování v Blue Hole, poklidnou večeři a po večeři se přesuneme lodí 15 minut (v doprovodu komorníka, jak jinak) na vnitrostání letiště. V Male pak jen rychle přestoupíme v doprovodu našeho delegáta Ondry na mezinárodní letiště do letadla Fly Dubai – business class.

Business class ve Fly Dubai je velmi příjemným překvapením a pro klienty, kteří se chtějí vyhnout delšímu čekání na letech Emirates dobrá alternativa. Mezipřistání na Srí Lance je přibližně hodinové, ale z pohodlí business sedadla uteče jak voda. V Dubaji v terminálu je příjemný busines salonek a samostatný gate pro cestující třídou business, takže přestup je nejen kratší ale také velmi pohodlný.

Vracíme se do práce plné nových dojmů a snad i inspirace pro Vás. Jediné, co mě osobně mrzí je, že jsme se letos nepotkali na výletě v Hanifaru Bay v Baa Atollu s mantami. Nedá se nic dělat. Budeme se muset na Maledivy zase brzy vrátit.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.