Polynésie

Tahiti

 

Dovolená Tahiti 2024 - zájezdy na klíč

Světoznámé Tahiti se rozkládají v samotném srdci Pacifiku a jsou největším ostrovem Francouzské Polynésie. Spolu s hlavním městem Papeete jsou Tahiti pulsujícím střediskem, které hýří tou správnou polynéskou směsí chutí, vůní, barev a zvuků. Rušné Papeete není typickým přímořským městem, ale postupně se Vám dostane pod kůži. Azurově modré moře nabízí ideální podmínky nejen pro pokročilé surfaře, ale i samotné začátečníky. Jedinečné modro-zelené Tahiti vroucně uvítají všechny návštěvníky, kteří se chtějí nejen krásné opálit a odpočinout si, ale chtějí se během své dovolené na Tahiti i zabavit, nakupovat, potápět, poznat místní kulturu či prozkoumat hornaté vnitrozemí.

polynesie-novy-web-048.jpg 
 

 

Tahiti je největším ostrovem oblasti Francouzská Polynésie. Ostrov má 178 133 obyvatel (údaj z roku 2007), což je 68,6% celkového počtu obyvatel Francouzské Polynésie, a rozlohu 1 048 km². Hlavní město Papeete je umístěno na severozápadním pobřeží a žije v něm asi 27 000 obyvatel. Hornatý ostrov pokrývá deštný prales. Tahiti proslavila díla francouzského malíře Paula Gauguina. Ostrov Tahiti je na nejširším místě široký 45 km a celkově má rozlohu 1 045 km². Nejvyšší bod je se svou výškou 2 241 m nad mořem Mount Orohena. Ostrov se skládá ze dvou kruhových částí, kde středem každé z nich je sopečná hora. Tyto dvě části jsou spojeny krátkou pevninskou šíjí, která je pojmenována po malém městě Taravao, které se tam nachází. Severozápadní část je známá jako Tahiti Nui („velké Tahiti“), a jihovýchodní část, mnohem menší, je známá jako Tahiti Iti („malé Tahiti“).

Papeete je hlavní město souostroví Francouzská Polynésie. Název města znamená v překladu „koš s vodou" a pochází od Evropanů. Velmi rušno je ve zdejším přístavu, ale také na tržišti nedaleko nábřeží. Za návštěvu stojí katolická katedrála Notre Dame z let 1869 – 1875. Nedaleko si můžete prohlédnout také Misionářskou čtvrť s botanickou zahradou, Muzeum perel, zahrady Biskupského paláce s malou gotickou kaplí, protestantský kostel Paofai se zářivě růžovo-bílou fasádou, čínský kostel a synagogu.

 polynesie-novy-web-049.jpg
 

Výbrané hotely na Tahiti

Vyberte si hotel pro svou dovolenou na Tahiti.

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.