• Polynésie 2018

  Jedinečná destinace a nezapomenutelné zážitky. 
  Na Polynésii se specializujeme již od roku 1995. 

  Polynésie 2018
 • Francouzská Polynésie

  Klenot mezi exotickými destinacemi a ráj potápěčů. 
  Poradíme Vám a zajistíme ten nejlepší servis. 

  Francouzská Polynésie
 • Francouzská Polynésie 2018

  Objevte průzračné vody Tichého oceánu. 
  Polynesii známe dokonale a připravíme Vám zájezd na klíč. 

  Francouzská Polynésie 2018

Polynésie

Francouzská Polynésie je klenotem mezi exotickými destinacemi, který čeká na objevení. Ostrovy Vás uchvátí od prvního okamžiku. Dovolená ve Francouzské Polynésii osvěží Vaše tělo i duši. Není zde žádná masová turistika ani znečištění přírody. Na vstup do země nepotřebujete vstupní víza ani očkování. Neuvěřitelně průzračná voda Tichého oceánu láká k průzkumu podvodní fauny a flóry. Stejně jako objevování bujné vegetace a písečných pláží na souši.

polynesie-destinace-002.jpgSouostroví Francouzská Polynésie, které se rozprostírá ve vodách Tichého oceánu na rozloze více než 2,5 mil km², z čehož ostrovy zabírají plochu 4167 km², přitahuje cestovatele svými písečnými plážemi, blankytným mořem, korálovými útesy, ale i bujnou vegetací. Můžete zde nalézt zelené giganty, jejichž vrcholky se ztrácejí v mracích, prudké útesy i pláže z černého čedičového písku nebo bílé korálové pláže. Polynésie zahrnuje 130 ostrovů, které jsou rozděleny do šesti skupin. Nejzabydlenější a nejznámější skupinou ostrovů jsou Společenské ostrovy, jejichž součástí je Tahiti, Moorea, Bora Bora, Huahine, Tahaa, Raiatea a Maupiti. Korálové atoly jsou rájem potápěčů a milovníků šnorchlování. Kromě mořských aktivit můžete vyzkoušet vyhlášenou pohostinnost místních obyvatel či navštívit muzeum perel.

 • Hlavním městem souostroví je Papeete, které se nachází na Tahiti.
 • Úředním jazykem je tahitština, francouzština a angličtina
 • Měnou je polynéský frank, ale je možné platit dolary i eury.
 • Časový posun na ostrovech je + 10 hodin.
 • Doklady: Pro vstup do Francouzské Polynésie je potřeba cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců po návratu z cesty.

Ostrovy ve Francouzské Polynésii

SPOLEČENSKÉ OSTROVY

Tahiti

Je největším ostrovem oblasti Francouzská Polynésie. Ostrov má 178 133 obyvatel.... více o dovolené na Tahiti.

Moorea

Blízko největšího ostrova Francouzské Polynésie Tahiti je vysoký ostrov Moorea, který se dá asi nejlépe prozkoumávat na čtyřkolkách nebo na koni. K úžasným zážitkům patří pozorování delfínů a velryb. Neméně zajímavé jsou vyjížďky spojené s krmením rejnoků a žraloků. Moorea je jedním z mála míst, kde se dá mnohem levněji bydlet také v soukromí, se skvělou příležitostí poodhalit všední život pohostinných Tahiťanů.

Bora Bora

Je ostrov v soustroví Francouzská Polynésie. Leží v jižním Pacifiku, 280 km severozápadně od ostrova Tahiti...více o dovolené na Bora Bora

Huahine

Neboli tajemný ostrov se skládá ze dvou ostrovů Huahine Nui, ležícího na severu, a Huahine Iti, který se rozkládá na jihu. Ostrovy jsou rozděleny úzkým prázdným kanálem. Ostrov je hornatého typu a je typický svými členěnými zálivy, na kterých naleznete pohádkové pláže s bílými písky a palmami. Celý Huahine je doslova „obalen" různými lagunami, které jsou určeny k pěstování exotických plodů jako jsou a vodní melouny. Jako v celé Francouzské Polynésii, i zde se vyskytují mnohé druhy exotického ovoce a zeleniny. Ostrov se dále může pyšnit významnými archeologickými nalezišti.

Maupiti

Je zmenšeninou ostrova Bora Bora. Ostrov Maupiti, ležící uprostřed laguny, se skládá ze tří hor, které jsou vysoké od 250 do 380 metrů a je obklopen pěti menšími ostrovy. Do laguny vede jeden jediný úzký útesový průliv, který je při silném vlnobití nebezpečný. Nespočet krásných pláží se střídá s rozeklanými skalami ve stínu kokosových palem. Pěstování melounů je vedle kopry hlavním zdrojem příjmů ostrova.

Taha´a

Nejnáročnějším klientům doporučujeme návštěvu soukromého ostrova Le Taha´ s prestižním hotelem. Toto místo dostalo přívlastek vanilkový ostrov a určitě nadchne i milovníky potápění pro svůj bohatý podmořsky svět.

SOUOSTROVÍ TUAMOTU

Tvoří ho především nízké ostrovy a atoly. Každý ostrov je obklopen lagunou a korálovým útesem, který vytváří vynikající podmínky pro pěstování perel. Mezi nejnavštěvovanější ostrovy patří:

Rangiroa

Je největším atolem v celé Polynésii, na své si příjdou milovníci potápění.

Tikehau

Jeho charakteristickým znakem je růžový písek a panenská příroda. Je to ideální místo na prožití ničím nerušené dovolené vzhledem k tomu, že se zde nachází pouze jeden hotel a několik menších penzionů. Krásna laguna a úžasný podmořský svět slibují unikátní zážitky.

Manihi

Manihi je další z atolů Tuamotu a je znám především farmou na zpracování tahitských perel, výbornými podmínkami pro potápění a vodní sporty.

SOUOSTOVÍ MARKÉZY

Rozkládá se nejseverněji nedaleko rovníku. Nejznámějšími ostrovy jsou Nuku Hiva, Hiva Oa, Ua Pou a Ua Huka, kde se nachází velkolepé arboretum.

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.