Botswana

Tip na safari pobyt v Botswaně

 

Vítejte na safari!

Vydejte se do Botswany a užijte si velkolepé chvíle v prostředí nedotčené přírody. Připravili jsme pro Vás tip na program při safari pobytu v Botswaně ve spojení s úchvatnou Zambii a zdivočelou Namíbií. Větší část programu zahrnuje návštěvu mnoha míst Botswany. Začátek cesty strávíte u Viktoriiných vodopádů v Zambii, zatímco konec je věnovaný nespotanému pouštnímu prostředí Namibie. Nezkrocená Afrika čeká na to, až objevíte její úchvatná divoká zákoutí v úplné své kráse. Inspirujte se tímto programem a vydejte se na cestu plnou dobrodružství, zábavy, komfortu a nezpomenutelných zážitků. 

 

1. den

Budete vyzvednuti na letišti Harry Mwanga Nkumbula International Airport a přepraveni s ostatními hosty do Royal Livingstone.

1. - 3. den

Užijete si 2 noci v Royal Livingstone v pokoji Corner Luxury Twin s vlastní koupelnou. Váš pobyt zahrnuje snídani.

2. den

Ráno vyrazíte na soukromý výlet k Viktoriiným vodopádům. Podle kmene Kololo žijícího v 19. století v oblasti „Mosi-oa-Tunya“ je to „dým, který hřmí“ a podle moderních vyjádření „největší závěs padající vody“. Viktoriiny vodopády odráží efektní krásu a velkolepost na řece Zambezi, která vytváří hranici mezi Zambií a Zimbabwe. Stezka kolem lesa poskytuje návštěvníkovi, který je připraven čelit kráse obrovského vodopádu, kouzelné a divoké výhledy na masy padající vody. Jedinečný výhled se nabízí přes most Knife edge, kde budete míst jako na dlani výhled na „Východní katarakt“ a hlavní část vodopádu, stejně jako na „Boiling Pot“, kde řeka míří do rokliny Batoka. K dalším místům, která stojí za to, patří most „Falls bridge“ a vyhlídkový strom s panoramatickými výhledy.

Pro Vaše potěšení bude dále připravena plavba při západu slunce. Potkáte se s posádkou lodě a vyrazíte na „královské molo“ řeky Zambezi k nalodění. Lodě „African Queen a Princess“ pozvolně poplují po proudu v Národním parku Mosi-oa-Tunya, přičemž se Vám pokusí poskytnout možnosti pozorování africké divoké přírody. Můžete spatřit nespočet zvířat a celou řadu ptáků z pohodlí křesel na lodní terase. Výtečné pokrmy jsou servírovány na palubě a bar je skvěle vybaven destiláty, kvalitním vínem, pivem a nealkoholickými nápoji.

botswana-novy-web-011.jpg 
 

 

3. den

Budete vyzvednuti a přepraveni soukromým vozidlem na letiště Kasane Airport, kde na Vás bude čekat zástupce Chobe Game Lodge. Ten se postará o Vaše pohodlné dopravení k ubytování.

3. - 5. den

Strávíte 2 noci v Chobe Game Lodge ve standardním pokoji s koupelnou. Váš pobyt zahrnuje všechna jídla, občerstvení, místní destiláty a vína, bezplatný minibar, služby prádelny, naplánované aktivity, zdravotní pojištění pro evakuační nouzové případy, poplatky v národním parku a transfery z/na letiště podle plánu.

5. den

Při příjezdu na letiště Kasane Airport budete přivítáni zástupcem týmu &Beyond, který Vám bude asistovat při nástupu na palubu charterového letu Mack Air. Odtud Vy a další hosté poletíte na přistávací dráhu Chitabe (asi 1 hod).

5. - 7. den

Prožijete 2 noci v &Beyond Sandibe Okavango Safari Lodge v suitě s vnitřní i venkovní sprchou. Váš pobyt zahrnuje ubytování, 3 jídla během dne, nealkoholické nápoje, místní víno, místní značkové destiláty, piva, čaje, pojištění, služby prádelny a transfer z/k příletové a odletové dráze.

botswana-novy-web-012.jpg 
 

 

7. den

Budete si moci dopřát krátkou safari jízdu k odletové dráze Chitabe, kde na Vás a další hosty bude čekat letadlo společnosti Mack Air. S ním se dostanete na příletovou dráhu Pom Pom (asi 15 min letu).

7. - 9. den

Strávíte 2 noci v &Beyond Xaranna Okavango Delta Camp v safari stanu s vlastní koupelnou, salou a soukromým bazénkem. Váš pobyt zahrnuje ubytování, 3 jídla během dne, nealkoholické nápoje, místní vína, zdejší značkové destiláty, pivo, čaj, kávu, občerstvení během safari vyjížděk, plánované safari aktivity, zdravotní pojištění pro evakuační nouzové případy, prádelnu a transfery z/na letiště podle plánu (v případě potřeby).

 

9. den

Budete přepraveni k odletové dráze, odkud se letadlem společnosti Moremi Air společně s ostatními hosty dostanete na příletovou dráhu Nxabega (asi 1 hod a 10 min letu).

9. - 12 . den

Strávíte 2 noci v Tau Pan Camp ve stanu s vlastní koupelnou. Váš pobyt zahrnuje všechna jídla a nápoje včetně prémiových značek (alkoholických i nealkoholických), všechny safari aktivity, denní prádelnu a zdravotní krytí pro evakuační nouzové případy (všichni hosté musí mít vlastní cestovní a zdravotní pojištění).

12. den

Budete přepraveni k odletové dráze Tau Pan, kde na Vás a další hosty bude čekat letadlo společnosti Moremi Air, aby Vás dopravilo na letiště Maun Airport. Odtud poté poletíte komerčním letem na letiště Windhoek International.

Při příletu na Maun Airport budete vřele přivítáni zástupcem Scenic Air, který Vám bude nápomocen pro let z Windhoek International Airport až k příjezdu do &Beyond Sossusvlei Desert Lodge.

12. - 14. den

Užijete si 2 noci v &Beyond Sossusvlei Desert Lodge v suitě s vlastní koupelnou. Váš pobyt zahrnuje ubytování, 3 jídla během dne, nealkoholické nápoje, místní vína, zdejší značkové destiláty, pivo, čaj, kávu, občerstvení během safari vyjížděk, prádelnu, safari aktivity, procházky přírodou s průvodcem, vyjížďky na čtyřkolkách v rezervaci NamibRand (podle dostupnosti), zdravotní pojištění pro evakuační nouzové případy, DPH, transfery od/k odletové dráze a jedna exkurze do Sossuvlei.

 

14. den

Budete přepraveni k odletové dráze, odkud Vás charterový let Scenic Air dopraví z &Beyond Sossusvlei Desert Lodge na letiště Windhoek International Airport tak, abyste včas stihli svůj mezinárodní let domů. (Je možné přidat přenocování v Windhoek v závislosti na čase vašeho mezinárodního letu.)

 botswana-novy-web-002.jpgbotswana-novy-web-003.jpgbotswana-novy-web-015.jpg
 

 

Více informací o ubytování a destinacích zahrnutých v safari programu najdete po klinutí zde.

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.