Botswana

Safari v Botswaně

 

Botswana je známá pro svůj smysl pro ochranu a zachování přírodního prostředí a života v něm. To dokazuje i fakt, že plných 38% území zaujímají národní parky a rezervace. Zdejší zvířata mají díky tomu obrovskou volnost a člověk zde v podobě safari pozná pravou divokou Afriku v celé své kráse. Botswana je jednou z mála rarit v dnešním moderním světě. Zdejší nezkrocená a nezkrotitelná příroda je opravdovým živočišným rájem plným dobrodružství. Zanechá ve Vás dojem obrovské rozlehlé divočiny, která se táhne od obzoru k obzoru. Pocit neomezeného prostoru, množství rozmanitých živočišných a rostlinných druhů a ohromující západ slunce nad savanou Vás bude doprovázet v této krásné destinaci. Po prozkoumání krás divokého života se budete cítit v naprostém souznění s přírodou. V zimním období (květen až srpen) se zvěř nevzdaluje daleko od zdrojů vody, a tak je v tomto období pozorování jednodušší.

 botswana-novy-web-002.jpg
 

 

Rezervace Linyanti

Soukromá přírodní rezervace Linyanti se rozkládá na ploše 112 tisíců hektarů nedotčené divoké Afriky a je situován na západní hranici národního parku Chobe. Tato obrovská plocha skrývá nekonečné možnosti safari dobrodružství a pocit určité samoty a prázdného prostoru mimo civilizaci. Při safari vyjížďkách se Vám naskytne příležitost pozorovat obrovské množství slonů na jednom místě v období sucha, dravých šelem, vzácného ptactva, stád zeber a nespočet dalších. Na území rezervace se nachází pouze 3 kempy. Dva z nich figurují v naší nabídce – Kings Pool a Savuti.

 

Rezervace Jao

Kouzelná rezervace na severozápadě delty Okavango se rozprostírá na 60 tisících hektarech bohaté africké přírody. Řeka Okavango zde vytváří unikátní mokřad, v němž přežívá velká spousta rozmanité zvěře. Tato oblast je zvlášť proslulá svojí populací lvů. Rezervace Jao se vyznačuje ostrůvky mezi říčními toky, které jsou známé pro počty afrického ptactva i v podobě ohrožených druhů. Nachází se zde komfortní kempy, z nichž lze zmínit například Kwetsani Camp či Jao Camp.

botswana-novy-web-018.jpg 
 

 

Rezervace Moremi

Mnohými cestovateli a dobrodruhy je Moremi považována za nejkrásnější kout africké divočiny. Každopádně rozmanitost zdejších druhů i přírody Vám připraví neobyčejné zážitky. Je to první rezervace, která byla založena africkým lidem. Mimo klasické safari v terénním voze je zde také jedinečná možnost zažít pěší safari. Jedinečnou deltu tady vytváří řeka Okavango, na jejíž ramenech je možné se plavit v tradičních člunech. Rezervace zabírá celkově 25% delty. Natrefíte zde tedy na akáciové a lužní lesy, mokřady, záplavová území, ale i na otevřené písečné savany. Můžete se těšit na nespočet antilop, hrochů, buvolů, žiraf, slonů, ale také šelem jako levharti, gepardi, lvi či vzácní psi hyenovití a stovky druhů ptactva.

botswana-novy-web-016.jpg 
 

 

Národní park Nxai Pan

Severní Botswana ukrývá skvost v podobě 2,5 tisíce km2 národního parku s lesy, lesními savanami a otevřenými pastvinami. Lákadlem jsou dvě velké solné pánve s akáciovými a mopanovými stromy a unikátními baobaby – tzv. Bainesovy baobaby. Na svěžích zelených pastvinách kolem třech větších jezer, kde se soustředí většina divokého života, pak spatříte velká stáda zvířat i s predátory. Na své si přijdou taktéž milovníci ptactva. Přes tuto oblast migrují v období dešťů velké masy slonů, zeber či gazel. Zajímavá jsou také větší stáda zeber a mimo jiné lvi, gepardi či šakali. Pro ubytování můžete využít služeb resortu Nxai Pan.

 

Národní park Chobe

Další národní park v severní části Botswany se může pochlubit nejvyšší koncentrací míst pro pozorování divoké zvěře v Africe. Je jedním z největších (11 tisíc km2) a nejnavštěvovanějších parků v Botswaně. Díky vodním tokům jako řeka Chobe nemá toto místo vzhled typické vyprahlé Afriky, ale působí svěže a zeleně. Řeky a jezera jsou těmi nejlepším místy pro pozorování zvěře, která se zde chodí napájet. Nabízejí se i možnosti rybolovu a projížďky v loďkách. Pozorovatelé mohou v NP Chobe narazit na více než 440 druhů ptáků, přičemž zejména vodní ptactvo je zárukou neuvěřitelné podívané. Největším unikátem je fakt, že park je místem s největší koncentrací slonů. Vyskytují se zde ale i hroši, buvoli, zebry, žirafy, lvy, gepardi, levharti a další.

Více o národních parcích a přírodních rezervacích naleznete po kliknutí zde.

 botswana-novy-web-011.jpg
 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.