Bali, ostrov bohů a návštěva sousedního ostrova Lombok

Na naši podzimní dovolenou jsme se s přítelem rozhodli vydat do krás jihovýchodní Asie, a to na Bali a sousední ostrov Lombok. Na tyto destinace se naše cestovní kancelář specializuje již delší dobu, proto jsem se rozhodla v průběhu našeho pobytu navštívit i několik resortů z naší nabídky v oblasti Ubud, Jimbaran, Nusa Dua a i na sousedním ostrově Lombok.

UBUD

Náš pobyt začal ve vnitrozemí, v uměleckém a kulturním centru městečka Ubud. Ubud patří několik let mezi vyhledávaná turistická místa. Je to živé městečko s mnoha obchody, uměleckými galeriemi a chrámy obklopené rýžovými políčky. Z mezinárodního letiště Denpasaru se do Ubudu dostanete přibližně za hodinu a půl cesty autem.

Po příjezdu do Ubudu jsme se ubytovali v hotelu Pertiwi Resort Spa***. Hotel se nachází přímo v centru, kousek od známého opičího parku Monkey Forest, kde je možnost spatřit na vlastní oči místní balijské opičky, nakrmit je a zároveň se s nimi projít přírodou a navštívit některý ze tří chrámů nacházející se v tomto parku.

Hotel je tedy velmi dobře situovaný pro poznávání Ubudu a jeho okolí. Ačkoliv se nachází v centru veškerého dění, po vstupu do hotelové zahrady veškerý ruch utichne a vy si můžete užívat klidu uprostřed zeleně při poslechu menšího potůčku, který hotelem protéká.

Druhý den jsem se setkala s naším místním partnerem, který zajišťuje pro naše klienty nejen ubytování, ale také možnosti výletů po okolí, nebo i okruhy po ostrově. Společně jsme vyrazili na prohlídky místních hotelů nacházejících se přímo v Ubudu nebo jeho blízkého okolí.

Jako první jsme navštívili nedaleké ubytování v části Pertiwi Bisma 1 a Pertiwi Bisma 2, které patří stejnému majiteli jako hotel Perwiti Resort. Jedná se o menší butikové hotýlky uprostřed rýžových políčků.

Následovala návštěva luxusního hotelu Maya Ubud*****. Hotel nabízí ubytování v pokoji v hlavní budově nebo soukromých vilách s vlastním bazénem. Co Vás uchvátí na tomto hotelu, je nádherné SPA nacházející se v údolí řeky Petanu. Doporučuji vychutnat si některou z nabízejících procedur či kouzelnou koupel ve vaně plné květin.

Další zastávkou byl hotel Komaneka Tanggayuda*****. Pro ubytování v tomto příjemném hotelu si vyberte některou z varianty privátní vily s venkovním bazénem, nebo jestli Vás cestuje více, pak doporučuji vybrat s 2ložnicovou vilu, která je rozložena do dvou pater a má velký bazén ve tvaru písmene L.

Jen pár minut dál se nachází další z námi doporučovaných hotelů, a to Kupu Kupu Barong Villas & Tree Spa by L´Occitane*****. Hotel poskytuje luxusní vily s tradičním balijským interiérem. Zrelaxovat se můžete v lázních nacházejících se v korunách stromů či části Mango Tree Spa by L´Occitane. Nahlédli jsme i do sousedního hotelu Jungle Retreat by Kupu Kupu Barong****, který byl před 4 lety otevřen.

Příjemnou návštěvou byla inspekce butikového hotelu Samaya Luxury Villas*****, který disponuje pouze 19 privátními vilami s vlastními bazény uprostřed divoké zeleně u břehu řeky.

 vendy-bali-hotely-002.jpg
vendy-bali-hotely-006.jpg
vendy-bali-hotely-011.jpg

vendy-bali-hotely-028.jpg 

 

Poslední zastávkou tohoto dne byl hotel Seres Springs Hotel*****. Hotel se otevřel letos v červnu a byla z něj cítit celková novota a pohodová atmosféra. Z pokojů a od hlavních bazénů se můžete kochat krásným výhledem na rýžová políčka a nejvyšší horu Bali, Mount Agung tyčící se svou výškou 3142 m.n.m. do svého okolí.

 

 

 


vendy-bali-hotely-035.jpg

Na poslední dva hotely, které jsme v oblasti Ubud navštívili, jen tak nezapomenu, jak se mi vryli svým pohostinstvím a pohodou pod kůži. Prvním z nich je luxusní hotel Viceroy Bali*****. Již při vstupu do samotného lobby na Vás dýchne místní atmosféra, že se Vám nebude chtít odjet. Každá kategorie pokoje nabízí vlastní privátní bazén. Pro naprostý klid, krásné výhledy do zeleně a vychutnání si příjemného pobytu s privátním bazénem doporučuji kategorii Deluxe Terrace Villa.

vendy-bali-hotely-044.jpg

Pokud cestujete s dětmi, doporučuji rodinný hotel Desa Visesa Ubud***** nacházející se jen 5 minut jízdy od centra Ubud. Resorty vzdáleněji umístěné od centra Ubudu nabízí několikrát denně zdarma shuttle servis. Desa Visesa byl otevřen v 2016, je postaven ve stylu balijské vesničky uprostřed rýžových polí. Hotel si pěstuje vlastní zeleninu, pro děti je zde malá zvířecí farma, kde se mohou seznámit s místními zvířaty. V průběhu pobytu můžete využít kurzy vaření, projížďky na kole mezi rýžovými políčky či navštivte divadelní představení přibližující život místních obyvatel.

 

 

V průběhu pobytu v Ubudu jsme navštívili i zajímavá okolní turistická místa, jako např. sloní jeskyni Goa Gajah, vodní chrám Gunung Kawi Besad, skalní místo Gunung Kawi s královskými hrobkami vytesanými do skály, Tirtha Empul Temple – chrám s posvátným pramenem a lázněmi, chrámový komplex Besakih skládájí se z 22 chrámů z 8. století, vodní palác Tirta Gangga, terasovitá rýžová políčka Jatiluwih zapsaná na seznamu UNESCO, jezerní chrám Pura Ulun Danu Bratan či vodopád Munduk nacházející se uprostřed džungle. Večer si zpříjemněte v některém z chrámu v Ubudu návštěvou tradičního balijského tanečního představení (my navštívili nejoblíbenější a doporučované představení Ketchak).

 

JIMBARAN

Ještě před odletem na sousední ostrov Lombok jsme odjeli na skok do přímořského letoviska Jimbaran.  Najdete zde největší rybí trh na ostrově. Z naší nabídky hotelů bych zmínila postarší hotel Keraton Jimbaran****, který se nachází přímo u pláže. Ubytování je obklopené v krásně udržované zahradě v balijském stylu.

Druhým navštíveným hotelem byl nově postavený moderní hotel Mövenpick*****. Hotel bych doporučila rodinám s dětmi díky velkého dětskému klubu jak pro menší, tak i pro teenagery.

Hotel Ayana Resort and Spa***** nabízí nejlepší SPA v Asii. Na jednotlivé procedury využívají i mořskou vodu. Pro milovníky dobrého jídla je k dispozici 13 restaurací s pokrmy kuchyně světa (japonská, indická, thajská, řecká, italská…). Pravidelně tyto restaurace navštěvují šéfkuchaři pyšnícími se Michelinskou hvězdou.  Plovoucí Rock bar umístěný na břehu moře je oblíbený i u hostů ostatních hotelů toužících zde strávit alespoň nádherný západ slunce při skleničce dobrého koktejlu.

Další zastávkou byl pro nás hotel Four Seasons at Jimbaran Bay***** postavený ve stylu bali vesničky. Krásné západy slunce si vychutnáte u privátního bazénu, který k dispozici v každé kategorii ubytování.

Poslední inspekcí v letovisku Jimbaran byl hotel Intercontinental Bali*****. Hotel patří mezi nejstarší v této lokalitě, nicméně na kráse to nijak nekazí, spíš naopak. Díky tomu má velmi výhodnou polohu přímo u pláže, krásnou zahradu s lagunou, lázně s japonskou zahradou a 6 bazénů 


vendy-bali-hotely-056.jpgvendy-bali-hotely-065.jpg
 

  

 

LOMBOK

Po menší návštěvě Jimbaranu jsme se vydali letecky na sousední ostrov Lombok. Z Bali se na Lombok se dostanete letecky přibližně za 25 minut. Pokud nemáte rádi létaní, můžete využít i přepravy lodí (rychločlunem za cca 1-2 hodiny, nebo pomalejší lodí za cca 3-4 hodiny). Po příletu na nás čekal řidič našeho místního partnera a odvezl nás do hotelu Puri Mas Boutique Resort & Spa****, kde jsme měli zajištěný pobyt na 4 noci. Cesta do oblasti Sengiggi, kde se náš hotel nacházel, utekla rychle. S naším řidičem, který nám byl zároveň i průvodcem jsme si povídali o aktuální situaci na ostrově po letních zemětřesení, žití na ostrově a rozdílech v žití na Lomboku oproti České republice. Po zemětřesení zde vše fungovalo bez problému, jen po cestě jsme zahlédli asi dvě budovy, které byly staticky porušeny, jinak byste si vůbec nevšimli, že nějaké zemětřesení zde bylo. Některé hotely provizorně zavřeli a vrhli se do kompletní rekonstrukce, aby mohli poskytovat ještě lepší služby.

 

 

vendy-bali-hotely-075.jpg

 

vendy-bali-hotely-077.jpg

I na Lomboku během svého pobytu jsem se rozhodla lehce pracovat a navštívila hotel Quinci Pool Villas hotel****. Malý, butikový hotel v přírodním stylu uprostřed palmového ráje je oblíbený zejména u Evropanů díky své poklidné atmosféře. K dispozici jsou 3 bazény, z nichž u některého z nich můžete sledovat pěkné západy slunce. Pokud je jasno, tak při západu slunce máte šanci zahlédnout i horu Mt. Agung z ostrova Bali

vendy-bali-hotely-083.jpg 

Na jihu ostrova v oblasti Kuta jsme navštívili hotel Novotel Lombok****. Leží na jedné z nejkrásnějších pláží Lomboku. Doporučila bych jej rodinám s dětmi, preferující klidnější lokalitu. Je i velmi dobrým poměrem mezi kvalitou a cenou.

 
 

 

Lombok je krásná země, velmi odlišná svou kulturou, náboženstvím a faunou od Bali. Je i poměrně klidnější a ne tolik turistické jako některá místa na Bali, které se dostalo do podvědomí mnoha lidí i díky filmu v hlavní roli s Julií Roberts Jíst, meditovat, milovat. 

 

NUSA DUA 

Poslední dny před odletem zpět do Evropy jsme s partnerem strávili v oblasti Nusa Dua, což je oblast vyhlášených pětihvězdičkových resortů na jihu ostrova Bali. Nusa Dua má jedny z nejhezčích pláží na ostrově a vyznačuje se luxusem pro ty nejnáročnější.

Ubytovali jsme se v hotelu Ayodya Resort***** a šli se podívat na pláž a vyzkoušet místní moře a podmínky na koupání.

Čekal nás poslední inspekční den pro návštěvy hotelů z naší nabídky. Nejdříve jsme se vydali na západní pobřeží a navštívili hotel BVLGARI Bali ze stejnojmenného světového řetězce hotelů. Resort se nachází na jednom z nejexkluzivnějších míst na ostrově s dechberoucím výhledem na moře. Je dokonalým spojením tradičního balijského a nejlepšího italského stylu.

Druhým navštíveným hotelem byl hotel Hilton Bali Beach Hotel*****. Hotel byl dříve známý jako Nikki Beach, v létě jej převzal hotelový řetězec Hilton a prochází kompletní rekonstrukcí. Kompletně hotový by měl být na podzim roku 2019.

Dalším hotelem, který jsme navštívili, byl hotel St. Regis*****. Na tento hotel jsem se velmi těšila a byla zvědavá na jeho prohlídku. Celosvětově známý řetězec hotelů si zachovává bezkonkurenční služby i zde na Bali. Nachází se v rozhlehlé tropické zahradě s krásnou lagunou přímo u jedné z nejlepších pláží ostrova. K dispozici je ubytování v St. Regis Suite v hlavní budově, tak i privátní vily s bazénem. Ať si vyberete jakýkoliv pokoj, k dispozici je Vám Váš osobní komorník 24 hodin denně.

Za zmínku stojí taktéž sesterský hotel Laguna Resort & Spa*****. Resort nabízí ubytování jak pokojích, které prošli příjemným osvěžením, tak také ve vilách s privátním bazénem, kde naleznete více soukromí.  Výběrem jakékoliv kategorie ubytování je Vám v průběhu dovolené k dispozici osobní komorník. Celým resortem protéká 7 vzájemně propojených lagunových bazénů, proto je ideální pro všechny plavce i malé děti.

Posledním navštíveným hotelem byl The Royal Santrian Resort & Villa*****. Jedná se o malý butikový hotel přímo u moře v části Nusa Dua – Tanjung Benoa. Resort disponuje pouze 20 vilami rozesetými v zeleni. Každá vila má vlastní privátní bazén. Hotel bych doporučila zejména párům a lidem hledající poklidnou dovolenou v soukromí.

 

Bali je nejznámějším ostrovem Indonésie, známý je také jako Ostrov bohů. Žije zde většina příslušníků indonéské hinduistické menšiny. V případě Bali jde o směr hinduismu a místní tradiční víry, hovoříme o balijském hinduismu. V každé vesničce najde minimálně tři chrámy zasvěcené bohům Brahma, Višnu a Šiva. Spousta rodin má pak své malé modlitební chrámy, ke kterým každý den přinášejí obětiny v podobně různých květin doplněné o vonné tyčinky a ovoce.

 

Bali mne nabilo velkou energií a pocitem pohody a klidu a jsem si jistá, že to nebyla určitě má poslední návštěva ostrova, resp. Indonésie. Sem se člověk vrací velice rád :)

 

Pokud jste se po přečtení mé zprávy z cesty inspirovali a toužíte po podobných cestovatelských zážitcích, ráda vám připravím dovolenou na klíč. Prosím, kontaktujte mě na tel. čísle +420 724 730 016 nebo emailem vendula@deluxea.cz. Vendula Pilátová

 

vendy-bali-hotely-095.jpgvendy-bali-hotely-097.jpgvendy-bali-lombok-vylety-051.jpg
 

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.