Inspekční cesta na Maurícius při znovuotevření ostrova turistům

Maurícius se plně otevřel turistům 1. října 2021 po dlouhých 18 měsících. Proto jsme neváhaly a osobně ostrov navštívily, abychom klientům i našim kolegům mohly předat čerstvé poznatky. S potěšením jsme pozorovaly, že se během lockdownu vlastně vůbec nic nezměnilo. Mauricius se zachoval své kouzlo a příjemnou atmosféru, místní jsou nadšení, že se hranice konečně otevřely a všichni vítají hosty s vřelým úsměvem na tváři a typickou pohostinností. Naše služební cesta započala dva dny před oficiálním otevřením destinace, a tak jsme měly možnost pozorovat přípravy na znovuotevření ostrova. 

Co je potřeba před cestou na Mauricius?

Pro cestu na Maurícius je třeba mít ukončené očkování proti Covid-19 a dále absolvovat PCR testy a vytisknout potřebné dokumenty, které letecké společnosti při check-inu důsledně kontrolují. S ohledem na podmínky vstupu je třeba mít potvrzení o PCR testech, o ukončeném očkování, pojištění zahrnující léčebné výlohy spojené s Covid, formulář All in one Travel Form a vouchery na ubytování a transfery. Po poměrně dlouhém odbavení, které bylo způsobeno kontrolou všech formulářů, nás již čekal pohodový let s Emirates. Letadla nebyla příliš obsazená, a tak jsme tentokrát vyzkoušely i business class. Na trase Dubaj – Mauícius nasadili Emirates po dlouhé době Airbus A380-800, který svým konceptem sedadel nabízí maximální pohodlí.

Po příletu na ostrov probíhala standardní pasová a zdravotní kontrola. Na Mauriciu se zatím vše eviduje papírově, proto je často kontrola zdlouhavá. Díky letu v business class jsme rychle vystoupily a ušetřily si tak čekání ve frontě. Místní úředníci opět požadovali předložení potřebných formulářů a při zdravotní kontrole si nechali kopii našich PCR testů z ČR. Jelikož jsme na ostrov přiletěly již 30.09., tedy den před oficiálním otevřením destinace, musely jsme také podstoupit PCR test na letišti a do obdržení výsledků strávit karanténu na pokoji hotelu. Od 1.10. klienti podstupují pouze antigenní testy v den příjezdu a 5. den pobytu. Po výsledku testu, který je obvykle za 15 minut, se již klienti mohou volně pohybovat po ostrově.

 

Na letišti nás čekali místní zástupci partnerské kanceláře Mautourco, kteří nás přivítali a instruovali k transferu na hotel. V této době ještě nebyly otevřené stánky jednotlivých cestovních kanceláří, a tak jsme se na letišti nijak nezdržovaly. Vydezinfikovali nám zavazadla, nabídli dezinfekci rukou a upozornili na nutnost nosit roušky i v transferech. Další změnou je umístění ochranných plexiskel mezi přední a zadní sedadla auta tak, aby byla zajištěna ochrana jak cestujících, tak i řidiče. Řidiči jsou všichni očkovaní, pravidelně testovaní a mají povinnost nosit respirátor.

Z našeho pohledu berou na Mauriciu bezpečnost klientů i místních obyvatel vážněji a dodržují tak pečlivěji přijatá hygienická opatření. Roušky jsou vyžadovány při transferech a ve společných prostorách hotelu. Odložit jsme je mohly pláži, u bazénu a při konzumaci v restauracích. Při příjezdu do hotelu měří teplotu a nabídnou každému dezinfekci rukou. Dezinfekce se také používá při vstupu do restaurace. Vše je viditelně označeno včetně upozornění na dodržování rozestupů alespoň 1 metr. 

Victoria Beachcomber Resort & Spa ****

Z letiště jsme zamířily rovnou do oblíbeného rodinného hotelu Victoria Beachcomber Rasort & Spa. Ubytovaly jsme se v nové části Victoria for Two, která je určena pouze pro dospělé. Karanténu jsme tak strávily v pokoji Swim up s přístupem k bazénu, terasou a dokonalým výhledem na oceán. Hotel nám zajistil doručení oběda na pokoj, a tak nám vůbec nic nescházelo. Výsledky PCR testů dorazily navečer negativní, a tak jsme se mohly začít svobodně pohybovat po ostrově.

Nejprve jsme podnikly inspekci hotelu, abychom prozkoumaly, co vše se změnilo. Prováděl nás Ravi, vedoucí vztahů s hosty, který v hotelu pracuje již několik let. V hotelu došlo k úpravě bazénu, lobby a Sky-pe bar získal nový světlejší nádech a nábytek. Většina pokojů prošla drobnou renovací, byly nově vymalovány a nabízí příjemnější přírodní tóny. Nový je také kadeřnický salon, který jistě ocení hlavně nevěsty.

Na večeři nás Ravi vzal do a la carte restaurace Morris Beef, kde můžete ochutnat vynikající steaky a další speciality.  Druhý den jsme zavítaly do hlavní restaurace hotelu La Superbe na snídani. Snídani jsme si mohly vybrat z buffetu, který nám však servírovali místní zaměstnanci.

maledivy-jana-p-2021-087.jpg

  Druhý den našeho pobytu nás čekaly dvě inspekce resortů z řetězce Attitude. Hotely se snaží o koncept nulového odpadu. V hotelech nenajdete klasicky naplněný minibar, který si můžete následně doplňovat ve speciálním obchůdku. Vše je pro Vás připraveno ve stylových sklenicích a stačí si jen vybrat. Dalšími charakteristickými znaky Attitude řetězců jsou restaurace Kot Nou, stánky s občerstvením a speciální čajové koutky. 

Ravenala Attitude ****

Nejdříve jsme zamířily do hotelu Ravenala Attitude do zátoky Balaclava, kde nás místní zaměstnanci vřele přivítali jako první inspekční cestu po 18 měsících. Hotel Ravenala nabízí gastronomický ráj v podobně deseti restaurací a útulné moderní pokoje.

V hotelu vznikl nový tranzitní pokoj, kde můžete strávit dobu od check outu do odjezdu z hotelu. Dále došlo k renovaci nočního klubu a lobby, která nabízí nové sedačky, čajový koutek a piano. Burgerová restaurace The Bistrot dostala nový žluto černý design. Vylepšena byla i místní pláž, která byla rozšířena a nyní nabízí dvakrát větší prostor. Díky této úpravě není pláž tolik náchylná na cyklony a barvu vody tolik neovlivňuje řeka, která ústí nedaleko resortu. V hotelu nám jako překvapení na konci inspekce připravili kokosový nápoj v ručně vyřezávaném kokosu.

maledivy-jana-p-2021-090.jpg

Zilwa Attitude ****

Naše cesta pokračovala na sever ostrova do hotelu Zilwa Attitude, který se rozkládá u písečné zátoky s výhledem na pět ostrovů. Resort Vás okouzlí již při vstupu do hotelového vestibulu, kde můžete spatřit nádherný výhled na lagunu se skálou Coin de Mire. Zdejší dětský klub se starou lodí nadchne jak děti, tak rodiče.

Pokud toužíte po klidnějším prostředí, zavítejte na dva ostrůvky v blízkosti hotelu. Na menším z nich si můžete dopřát masáž, na větší pak můžete zajet na oběd, který je zahrnut v all inclusive programu. U bazénu na Vás nově čeká fresh juice bar s osvěžujícími nápoji. Tento autentický resort je ideálním místem pro svatbu či rodinnou dovolenou.

maledivy-jana-p-2021-091.jpg

Canonnier Beachcomber Golf Resort & Spa ****

Druhou noc jsme strávily v hotelu Canonnier Beachcomber Golf Resort & Spa. Resort nese název Canonnier díky dělům, která zde zůstala z dávných dob. Inspekce resortu a večeře byla zorganizována marketingovým manažerem Roshanem Rutnahem. V restauraci Navigator jsme si vychutnaly několika chodovou večeři z mořských plodů. Po večeři následovalo taneční a hudební vystoupení u baru Le Planteur. Každý večer zde na hosty čeká zajímavý program, který se pravidelně obměňuje.

Další den jsem měly možnost trošku relaxovat a vyzkoušet podmínky pro koupání. Nejlepší koupání nabízí pláž pod restaurací Navigator, jinak může být pobřeží kamenité a je třeba zvážit boty do vody. Co nás také překvapilo bylo poměrně studené moře, a tak jsme nakonec daly přednost místním bazénům. V hotelu Canonnier nám velice chutnalo. Dohromady restaurace nabízí 9 tematických menu, ze kterých si jistě každý vybere. Navíc pokrmy servírují zaměstnanci přímo z bufetu, aby byly dodrženy všechny hygienické standardy. Vyhlášené je místní pečivo a pizza, kterou můžeme jedině doporučit. Tento resort určitě doporučujeme pro rodiny s dětmi, jelikož nabízí zajímavý Kids club s mnoha aktivitami. Navíc Teens club se nachází v unikátní věži s hradbami, která zdobí zdejší zahradu.

maledivy-jana-p-2021-093.jpg

  

Trou aux Biches Beachcomber Golf Resort & Spa *****

Naší další zastávkou byl resort Trou aux Bisches Golf Resort & Spa, který si zachoval kouzlo romantického resortu s krásnou dlouhou pláží. My jsme nejdříve podnikly inspekci hotelu. Jelikož je areál hotelu poměrně rozsáhlý, vzal nás náš průvodce Sylvain, marketingový manažer hotelu, na prohlídku v golfovém vozíku. Trou aux Biches charakterizují rozsáhlé vodní plochy, které vybízí ke koupání a jsou typickým fotogenických místem při západu slunce. Areál hotelu nabízí šest restaurací, bohaté sportovní vyžití včetně šesti tenisových kurtů a přepychové spa.

Všechny kategorie pokojů však poskytují soukromí a klid ve stylu malebné vesničky. Vily se standardními pokoji jsou uspořádány do tvaru písmene U. Ke každému bloku vilek navíc náleží bazén umístěný v tropické zahradě. V každé vile se nachází několik standardních pokojů, zajímavým prvkem jsou venkovní sprchy u kategorie Tropical Junior Suite. Pro náročnější klienty však doporučujeme kategorie Beachfront, které jsou umístěné blíže k pláži a součástí pokoje mají i soukromý bazén.

Nejvíce nás při inspekci zaujaly 2-3 ložnicové vily, které nabízí prostorné útočiště a veškeré vybavení pro rodiny. Samozřejmostí je i soukromý bazén, kuchyň a služby komorníka. 

Z novinek jsme zaznamenaly nové vybavení lobby, přemístění restaurace Le Deck z terasy přímo na pláž a přesun centra vodních sportů do jižní části resortu. Po inspekci následovala večeře plná thajských specialit v restauraci Blue Ginger, kterou určitě nesmíte vynechat. Případně zavítejte do indické al carte restaurace Mahiya. 

Další den jsme začaly snídaní v restauraci La Caravelle s krásnými výhledy na pláž a oceán. Překvapilo nás, že jako v jediném dosud navštíveném resortu, si hosté mohli z bufetu nabírat jídlo sami. Poté jsme měly volné dopoledne, a tak jsme měly možnost okusit zdejší koupací podmínky.

Pláž je dlouhá podél celého resortu, avšak občas může být vlivem přílivu užší. Místy zde potkáte drobné úlomky korálů, ale jinak je pláž čistá a moře jde poměrně rychle do hloubky. Náš pobyt jsme zakončily obědem v restauraci Le Deck, kde na nás čekaly středomořské speciality servírované přímo na pláži.

maledivy-jana-p-2021-094.jpg
maledivy-jana-p-2021-095.jpg
  

Westin Turtle Bay Resort & Spa Mauritius *****

Poté už jsme se přemístily do dalšího resortu, Westin Turtle Bay Resort & Spa Mauritius. Zde jsme s ohledem na opatření musely absolvovat antigenní test po příjezdu. Hotel má připravenou speciální místnost na odběry v blízkosti recepce. Samotný odběr zabere chviličku a výsledky byly do 15 minut, jedná se tedy jen o formalitu navíc.

Po hotelu nás provedla Michaela Hossenny, zástupkyně ředitele prodeje pro vybrané evropské trhy. Westin Turtle Bay zastupuje hotel s jedním z největších bazénů na ostrově. Hlavní bazén disponuje 1386 metry čtverečními a poskytuje výhledy směrem k azurovým vodám zálivu Turtle Bay. V okolí bazénu jsou k dispozici lehátka, prostorné cabany a nadrozměrné šachy. Užívat si můžete také přilehlých restaurací u bazénu, které zejména večer nabízí okouzlující prostředí. Další bazén je umístěn v části pro dospělé v blízkosti hlavní pláže.

Pokoje v hotelu jsou prostorné a zahrnují pohodlnou postel Heavenly Bed, kde se vyspíte dorůžova. Výhodou pokojů v kategorii Club Junior Suite je přístup k exkluzivním službám, prostorná terasa a orientace pokojů směrem na moře.

Pláž u hotelu prošla rozšířením, i tak je ale třeba počítat s horším přístupem do vody a pozůstatky vulkanických kamenů, které jsou pro tuto oblast typické. Po inspekci hotelu j sme se již setkaly s naší kolegyní Ivetou, která na ostrově v této době také pobývala, abychom si sdělily nejnovější poznatky z našeho dosavadního pobytu.

Na večeři jsme se přemístily do plážové restaurace Beach Grill, kde jsme si pochutnaly na menu s výběrem mořských plodů. Večeři pro nás a kolegyni Ivetu s manželem organizovala Michaela. Díky tomu, že na ostrově trvale žije, ale je původem Češka, přiblížila nám podrobněji, jak ostrov fungoval v době lockdownu. Druhý den jsme dále jsme vyzkoušely restauraci Mystique, kde jsme si pochutnaly na výtečné snídani.

Bohužel v době našeho pobytu nebyly ještě všechny restaurace otevřené, nicméně už samotné prostředí indické restaurace Kangan a mauricijské restaurace Fusion nás velmi lákalo.

maledivy-jana-p-2021-101.jpgLe Meridien Ile Maurice *****

Pátý den našeho pobytu nás čekala inspekce hned pěti resortů. Nejprve jsme zamířily do Le Meridien Ile Maurice, který se připravuje na své znovuotevření v únoru 2022. Hotel prošel kompletní renovací a bude nabízet zbrusu nový koncept.

Resort bude mít k dispozici 3 bazény v hlavní části hotelu a jeden infinity bazén v části pro dospělé. Jako jediný bude mít součástí lázní speciální ochlazovací snow room. Jelikož se některé části hotelu ještě dodělávají, bohužel jsme něměly možnost vidět vnitřní prostory restaurací.

Co nás ale nadchlo, byly zdejší pokoje, které jsou již připravené na to přivítat první hosty. Pokoje nás oslovily svojí sofistikovaností, prostorem a moderním vybavením. Podobné na ostrově rozhodně nenajdete. Část pro dospělé zvaná Nirvana bude nabízet luxusní pokoje se soukromým bazénem a stylovou koupelnou s posuvnými dveřmi, odkud se přenesete do celého světa.

Velmi se těšíme na otevření tohoto resortu, který bude zároveň nabízet i pěknou pláž a koupání.

maledivy-jana-p-2021-102.jpg

Veranda Pointe aux Biches ****

Dále jsme navštívily hotely z řetězce Veranda. Prvně jsme zavítaly do Veranda Pointe aux Biches, menšího čtyřhvězdičkového hotelu, který je ideálním místem pro romantickou či rodinnou dovolenou. Zakládá si na konceptu bosých nohou, kdy už za recepcí najdete tři fontány, kde si můžete nohy osvěžit a pohybovat se po hotelu bez bot.

Hotel nabízí autentické prostředí, útulné pokoje s modrými textilními prvky, bazén a dětský klub bez technologií se vzdělávacím programem. Speciální část pouze pro dospělé Sandy Lane Village zahrnuje pokoje Privilege, bazén pro dospělé, restauraci a nadstandardní služby. Hostům v pokojích Privilege je nabízeno speciální večerní menu v restauraci Sandy Lane, kávovar Nespresso na pokoji, 15minutová masáž nohou po příjezdu na uvítanou a celodenní plavba na katamaránu s obědem a barem (pro ubytované alespoň 7 nocí). Tento resort bychom doporučily někomu, kdo preferuje klidnější prostředí a nevyhledává velké hotely. Doporučit můžeme také lokální speciality, které jsme zde ochutnaly.


maledivy-jana-p-2021-105.jpg

Veranda Paul & Virginie Hotel & Spa Mauritius ****

Na oběd jsme se přesunuly do romantického hotelu Veranda Paul & Virginie Hotel & Spa Mauritius. Pokud hledáte nerušený klid a odpočinek, určitě zavítejte do tohoto hotelu, který je určen pouze pro dospělé. Pokoje Comfort bychom doporučily méně náročným klientům, jelikož jsou menší a umístěné na okraji areálu v separátní budově. Naopak pokoje Superior poskytují dostatečný komfort a nabízí nádherné výhledy na oceán. Pokoje Privilege pak opět nabízí prémiové služby jako je celodenní plavba na katamaránu (při délce pobytu 7 nocí) a každý den večeře z a la carte menu v restaurantu St. Géran (kromě mořských plodů).

Pláž v hlavní části hotelu pokrývají kameny, pro koupání lze využít menší pláž v zadní části areálu hotelu, kde se nachází také centrum vodních sportů. Zde se nabízí i romantické molo s restaurací. Dalším zajímavým prvkem je umístění stolování uvnitř jednoho z bazénů, které jsme musely vyzkoušet. Oběd ve zdejší restauraci Isle de France s menu z mořských plodů nám velice chutnal. Tento resort určitě doporučíme těm, kteří hledají ničím nerušený odpočinek, uvolněnou atmosféru a pohodu.

maledivy-jana-p-2021-104.jpg


 

 

Long Beach Golf & Spa Resort *****

Odpoledne jsme se přemístily do resortu Long Beach Golf & Spa Resort na východní straně ostrova. Jak už sám název napovídá, hotel se nachází u dlouhé pláže, která je asi 40 m široká 1,3 km dlouhá. Naší průvodkyní se stala svatební koordinátorka Norma, a tak jsme navštívily většinu svatebních lokalit v resortu.

V hotelu došlo oproti naší poslední návštěvě ke kompletní renovaci lobby, která nově nabízí zajímavý koncept baru s osvěžujícími nápoji. Vznikl Departure Room, kde můžete strávit čas od opuštění hotelového pokoje po odjezd z resortu. Nabízí útulné společenské prostory a veškeré potřebné zázemí včetně sprch.

Novinkou je také rozšíření hotelu v severní části o další soukromou pláž nebo Chef´s garden, což je zahrada, kde si hotel pěstuje vlastní zeleninu a bylinky. Do budoucna zde hotel plánuje možnost živého vaření a svateb. Long Beach, stejně jako jiné resorty z řetězce Sun Resorts, disponují honosnými lázněmi Cinq Mondes Spa. V hotelu Long Beach jsou lázně situovány mimo hlavní část resortu, aby byl zachován co největší klid pro hosty. Lázně umístěné v torpické vegetaci nad řekou představují dokonalý chrám klidu.

Hotel představuje vhodné místo pro rodinnou dovolenou nebo pro konání vysněné svatby na pláži. Zdejší prostředí nabízí zajímavá zákoutí, která jsou ideální pro romantickou svatbu v exotice.

maledivy-jana-p-2021-106.jpg  

Friday Attitude ***

Navečer jsme se vydaly do oblíbeného hotelu Friday Attitude. Tento hotel nás mile překvapil svým prostředím, které je sice jednodušší, ale zcela odpovídající tříhvězdičkovému hotelu. Jako jeden z mála hotelů na ostrově pak nabízí bazén s hloubkou až 2 m. Největší výhodou resortu však představuje krásná pláž se skvělým přístupem do vody.

Jako každý hotel z řetězce Attitude nabízí také čajový koutek, koncept nulového odpadu nebo restauraci Kot Nou. Aby se hotel chránil proti případnému větrnějšímu počasí, je prostor We Beach Lounge oddělen průhlednými plexiskly, které zabraňují pronikání větru.

Hotel je vhodnou volbou pro ty, kteří si nepotrpí na okázalý luxus, ale naopak hledají krásnou pláž a příznivou cenu.

maledivy-jana-p-2021-107.jpg

Sunrise Attitude ****

Dalším hotelem, který jsme navštívily, byl hotel Sunrise Attitude. Tento hotel, jehož původní název je Emeraude, byl kompletně zrenovován. Jelikož je hotel u hlavní ulice, přes kterou se pak chodí na pláž, je potřeba, aby zde dorostla zeleň, přes kterou následně nebude na hlavní ulici vidět. Po příjezdu jsme byly uvedeny do příjezdového stánku, který se nachází při vstupu do resortu. Samotný check-in se následně dělá bezkontaktně na pokoji. Hlavní recepce je uprostřed resortu a slouží spíše jako informační bod pro klienty a pro check-out. Po ubytování nám do pokoje nechali poslat talíř ovoce, což bylo velice milé. Večeři jsme strávily v restauraci The Social House, která je otevřená pouze na obědy a večeře a je a la carte. Večer se tam podávají dokonalé tapas. Host si může vybrat ze šesti menu sestavených z předkrmu, hlavního chodu a dezertu. Po celém dni prohlídek resortů jsme byly dost unavené, a tak jsme po večeři šly rovnou spát. 

Druhý den jsme hned po snídani musely podstoupit další antigenní test, který nám přišli udělat přímo na terasy našich pokojů. Dále jsme měly hned po snídani na programu prohlídku hotelu Sunrise Attitude. V levé, klidnější části resortu se nachází 8 úplně nových vilek – 4 jsou situovány s výhledem do zeleně a 4 s výhledem k silnici. Ty jsou od společných prostor odděleny zahradou a k restauracím je to od nich dále. Každá z vilek má svou předzahrádku se soukromým bazénem a ubytovat se zde můžou 2 dospělí. V další části resortu, která je nově přistavěná, se nachází Couple swim up pokoje, které mají přímý přístup do bazénu a kde jsme byly ubytované i my. Nad nimi v 1. a 2 patře jsou pak pokoje Couple partial sea view, které mají výhled na bazény, zahrady a částečně také na moře. Hlavní restaurace The Market se nachází taktéž v nové části hotelu a podávají se zde snídaně, obědy i večeře formou bufetu. Další restaurací je Kot nou, která je typická pro všechny hotely z řetězce Attitude. Je to tradiční mauricijská restaurace, kde můžou hosté ochutnat mimo jiné také kreolská jídla.

Po prohlídce hotelu jsme si na chvíli sedly na terasu s notebooky a spojily se také s kolegy v České republice, abychom jim sdělily aktuální situaci na Mauriciu. Tento den jsme měly volnější a využily ho spíše k relaxaci. Na oběd nám bylo doporučeno navštívit místní stánek Taba-J, kde se podávaly kreolské speciality. Nejvíce nás zaujala tortilla plněná trhaným kuřecím masem nebo rybou, zvaná “rotis”. Dále jsme vyzkoušely také mléčný nápoj “alouda”. Poté jsme si dokonce u stánku zahrály ping-pong, což bylo příjemné zpestření našeho odpočinkového dne. V 16 hodin jsme se šly podívat na pláž, kde se konala svatba. Bohužel kvůli pandemii museli mít všichni kromě nevěsty, ženicha a zpěváka roušky, ale jinak to byl pro nás moc hezký zážitek. 

Před večeří jsme se sešly s Caroline Duvivier, zástupkyní hotelů řetězce Attitude, v restauraci Kot Nou na koktejl. Na setkání dorazila i naše kolegyně Iveta s manželem, kteří byli na Mauriciu také. Dále jsme zamířili na večeři do restaurace The Market. Večeře byla formou bufetu, ale zaměstnanci hotelu nám vše servírovali, aby se dodržely nejvyšší bezpečnostní standardy. K večeři nám hrála také živá hudba z nedalekého Papaya baru, kde dokonce někteří hosté i tančili. Po večeři už jsme musely spěchat zpět na pokoje a zabalit si, jelikož následující den nás čekal přesun do dalšího resortu, kde jsme měly naplánované poslední dvě noci. 

maledivy-jana-p-2021-113.jpgmaledivy-jana-p-2021-109.jpg 

Na snídani následující den se k nám připojila také Norma Levasseur, jedna ze zástupkyň naší partnerské kanceláře na Mauriciu - Mautourco. Po snídani s Normou jsme měli na programu právě návštěvu kanceláře Mautourco, která se nachází ve vnitrozemí, u města Curepipe. Dohromady má firma okolo 280 zaměstnanců, z toho je asi 120 řidičů. Mají několik možností transferu. Základní verzí je klimatizovaný autobus, který pojme až 20 cestujících, avšak zastaví maximálně ve 3 hotelech, takže se cestující nemusí bát, že by měli okružní jízdu po celém ostrově, než vystoupí všichni před nimi. Dalšími možnostmi jsou již soukromá auta, ať už větší, do kterých se vejdou maximálně 4 cestující, či menší, kterými lze přepravit 2 cestující. Každé auto je vybaveno plastovou bariérou, která chrání cestující i řidiče a samozřejmostí je, že po celou dobu transferu má řidič i cestující nasazenou roušku. Kvůli prevenci a ochraně před přenosem viru Covid-19 je také zakázáno v autě pouštět klimatizaci.

Auta vyšších kategorií jsou pak vybavena například i wi-fi připojením, které se postupně prý budou přidávat do aut všech kategorií. Každé auto má svou GPS a z kanceláře mohou zaměstnanci sledovat, kde se momentálně s cestujícími nachází. V budoucnu budou fungovat jako Uber, tedy že zákazník ve své mobilní aplikaci Mautourco přesně uvidí, kde se jeho auto nachází, za jak dlouho k němu dorazí a jaký řidič pro něj jede. V areálu mají Mautourco také svoji vlastní čerpací stanici. Potkaly jsme se v kanceláři také s českou delegátkou Terezou, která bude na naše klienty čekat na letišti při příletu. Dále jim bude po celou dobu pobytu k dispozici na Whatsappu. Na Mauriciu také změnili legislativu pro průvodce a Mautourco bude první na ostrově, kdo bude mít vyškolené certifikované průvodce. 

maledivy-jana-p-2021-114.jpg


JW Marriott Mauritius Resort *****

Z kanceláře Mautourco jsme pak zamířily na další prohlídku. Během cesty jsme přemluvily našeho řidiče, aby nám zastavil v nákupním centru a my mohly nakoupit nějaké dobroty a suvenýry. Kromě tradičního mauricijského rumu několika příchutí jsme koupily také nějaké sladkosti a víno z liči. Pak už jsme pokračovaly do resortu St. Regis, který byl přejmenován na JW Marriott Mauritius Resort. Tento luxusní hotel se nachází na jedné z nejlepších pláží na celém ostrově, kousek od hory Le Morne.

Zajímavostí je, že ať už si zákazník zakoupí kteroukoliv kategorii pokoje, vždy bude mít k dispozici svého vlastního komorníka po celý pobyt. Všechny pokoje jsou situovány směrem k oceánu. Chloubou hotelu jsou pak nádherné lázně s novou kosmetikou JW Walmont. Každá lázeňská procedura se odehrává v prostorných apartmánech, které jsou vybaveny jedním, či dvěma mazážními lehátky, balkónem a některé dokonce vířivkou. Po proceduře si mohou hosté užít v apartmánu také občerstvení a relaxaci.

Základní kategorií je Junior Suite, která se nachází v přízemí a pokud si člověk lehne do postele, má výhled spíše do zahrady. Nicméně z terasy pokoje už je vidět i na oceán. Speciální kategorií pokojů jsou pak Manor House Spa Suite, které se nachází v koloniální budově u hlavního bazénu a kde je možnost si objednat SPA procedury přímo na pokoji. Hotel má také své vlastní kino, či knihovnu a pro děti je zde herna, kde najdou kromě hraček také například Playstation, stolní fotbálek nebo kulečník. V hotelu jsme měly naplánovaný také oběd. Podávaly se opět ryby a mořské plody, kterých člověk u moře nemá nikdy dost a nechyběl ani sladký dezert.

maledivy-jana-p-2021-116.jpg
Paradis Beachcomber Golf Resort & Spa *****

Po obědě jsme již rozloučily a zamířily jsme na další prohlídku, a to do Paradis Beachcomber Golf Resort & Spa, kde jsme měly také strávit poslední dvě noci na ostrově Mauricius. Nejdříve jsme se ubytovaly. Každá jsme dostala vlastní pokoj kategorie Ocean Beachfront.

Po ubytování jsme šly s Marggie na prohlídku resortu, který má celkem 280 pokojů a vyniká svými rozsáhlými golfovými hřišti, ze kterých je krásný výhled přímo na horu Le Morne, která je odsud co by kamenem dohodil. Resort nám připadal jako taková malá vesnička - byl velice klidný, útulný a zanechal v nás asi nejlepší dojem. Je zde možné se ubytovat také v privátních vilách, kterých má resort celkem 19 i s tou největší, prezidentskou. K vile mají hosté k dispozici po celou dobu pobytu vlastní buggy, či jízdní kola.

Do Paradis vil se ubytuje maximálně 8 hostů (maximálně 4 dospělí), do Presidental vily lze pak ubytovat až 10 hostů (maximálně 6 dospělých). Samozřejmostí u každé vily je privátní pláž, bazén s lehátky a houpačkou, dále je zde k dispozici gril, kuchyň a služby vlastního komorníka. Po prohlídce resortu jsme spěchaly pozorovat západ slunce na pláž, ale nakonec se nám slunce, tak jako každý den, schovalo za mraky.

Pak už jsme se šly připravit na večeři, kterou jsme měly naplánovanou v restauraci Blue Marlin, kde je dominantou obrovská ryba visící ze stropu. Ještě před večeří jsme se ale sešly s generálním manažerem resortu na uvítací koktejl, kam jsme přišly pod deštníkem, jelikož začalo dost pršet. Setkání bylo velmi milé, a dokonce nám zařídil na den našeho odjezdu ještě ranní výlet na pozorování delfínů, na což jsme byly velmi natěšené. Pak už jsme pokračovaly rovnou do restaurace Blue Marlin, kde jsme ochutnaly menu sestavené z gazpacha, foie gras a mořských plodů. 

maledivy-jana-p-2021-123.jpgmaledivy-jana-p-2021-118.jpg
 

 

La Pirogue Resort & Spa ****

Následující den ráno nás čekala prohlídka La Pirogue Resort & Spa, který je jedním z nejstarších hotelů na ostrově a nachází se na západním pobřeží, odkud je také krásný výhled na vzdálenou horu Le Morne. Dostaly jsme zde opět uvítací koktejl s citronovou trávou, který nám chutnal asi ze všech nejvíce.

Pro La Pirogue je typické ubytování ve vilkách s doškovou střechou, které svým tvarem připomínají tradiční rybářskou loď, která se právě v kreolštině řekne “la pirogue”. Střechy vilek opravují postupně pořád dokola - tzn. začnou u jedné a když skončí u poslední, mohou začít zase od znova. Velmi nás zaujal také víno koutek, který se nachází kousek od hlavní restaurace. Hosté si zde mohou sníst večeři a k tomu si sami natočit víno, které si vyberou z poměrně široké nabídky.

V hotelu mají také úsměvné cedule: Pozor na padající kokosové ořechy z palem! V zimě je zde možnost výletu za pozorováním velryb. Když jsme my navštívily hotel, byl ještě úplně prázdný, jelikož otevření po pandemii se plánovalo až na půlku října. Po uvedení zpět do provozu bude v restauracích jídlo taktéž servírováno obsluhou pro co nejvyšší bezpečnost. 

maledivy-jana-p-2021-124.jpg


Sugar Beach Resort & Spa *****

Dalším resortem, který jsme navštívily, byl Sugar Beach Resort & Spa. Hned po příjezdu jsme byly pozvány na čajový ceremoniál, který se konal u kulatého stolu s krátkou, ale velmi zajímavou přednáškou o servírovaných čajích. Tento resort je ideálním místem k pořádání svateb, jelikož je velmi prostorný s rozlehlými travnatými plochami před majestátnými koloniálními budovami. Pokoje jsou menší, ale moderně vybavené. Nejvyšší kategorií pokojů je Executive Beachfront Suite, který je vybaven obrovskou zrcadlovou televizí, obývací částí a součástí minibaru je také několik lahví prémiového alkoholu. Z pokoje je přímý přístup na pláž a patří k němu také vlastní cabana na pláži. Samozřejmostí jsou služby komorníka.

Tento resort má jako jediný v celém Indickém oceánu Buddha Bar a pokud by ho chtěl mít i jiný resort, musí mít od Sugar Beach povolení. K Buddha Baru nově přistavěli také sushi restauraci. Dále jsme navštívily místní SPA, kde jsme dostaly i malý dáreček v podobě vzorků kosmetiky, pojmenované stejně, jako lázně, tedy Cinq Mondes Spa. Nakonec jsme byly ještě pozvány na ochutnávku mauricijských piv v koutku, kde jsou přímo pivní tanky. Celkem jsme ochutnaly 5 druhů piv, z nichž jedno se mění podle sezóny. Poté už pro nás přijel náš řidič, aby nás mohl odvézt do dalších hotelů. 

 maledivy-jana-p-2021-127.jpg

Heritage Awali *****

Hotely z řetězce Heritage se nacházejí vedle sebe na jihu ostrova v rezervaci Domaine de Bel Ombre. První jsme navštívily resort Heritage Awali, který zaznamenal výraznější změny, jelikož nedávno prošel renovací. Heritage Awali si však zachoval svůj specifický africký styl. Interiér hotelu nově získal světlý krémový odstín a pokoje přírodní odstíny. Pokoje byly z tmavšího dřeva, na stěnách byly obrazy afrických žen a doplňkové polštáře na postelích byly v zebřím, či tygřím vzoru. Restaurace Infinity Blue je rozšířená, nově zastřešená a specializuje se převážně na mořské plody. V dětském klubu mají unikátní žlutou ponorku, kde mohou děti mimo jiné objevovat oceán v podmořské hlubiny a pod mikroskopem mohou sledovat nejrůznější organismy. Resort si pěstuje vlastní korál a snaží se tak o jejich postupnou obnovu, jelikož korály jsou zde hodně ohrožené. Má také vlastní golfové hřiště a volně na něj navazuje další hotel, kterým je Heritage Le Telfaire. Hotel doporučujeme milovníkům wellness a golfu, kteří jiste ocení premium golf inclusive, které kromě nadstandardních služeb nabízí denně 1x 45 minutovou wellness proceduru pro dospělé a neomezený počet golfových her denně. Po prohlídce Awali jsme šly ale nejdříve na oběd, jelikož nám už dost vyhládlo. Ten jsme měly právě v restauraci Infinity Blue, která má mimo jiné také krásný výhled na pláž a oceán. Kromě mořských plodů jsme dostaly také čerstvě připravený salát z místního salátového baru. Jako dezert jsme pak vyzkoušely carpaccio z ananasu a kokosovou zmrzlinu. 

maledivy-jana-p-2021-128.jpg  

Heritage Le Telfair Golf & Spa Resort *****

Po obědě jsme se pěšky přesunuly do Heritage Le Telfaire Golf & Spa Resort, což je velmi elegantní hotel v koloniální architektuře, kterou na ostrově Maurícius nikde jinde nenajdete. V Heritage Telfair se budete cítit jako v pohádce. Místní golfové hřiště bylo oceněno jako nejlepší v Indickém oceánu od World Golf Awards a CNN Travel a je to jediné mistrovské golfové hřiště European Tour na Mauriciu. Celkem má Le Telfair 20 samostatných vil o 6 až 8 suitách, mezi nimi je pak venkovní vyhřívaný bazén a za návštěvu stojí také místní zámeček Le Château z 19. století, který je umístěný v zahradě na úbočí hor. Zámeček nyní slouží jako restaurace pouze pro dospělé hosty, kteří zde ochutnají nezapomenutelné gurmánské speciality. Je však nutná rezervace, jelikož je v zámečku pouze 56 míst a bývá téměř vždy plně obsazen. Heritage Le Telfair a Awali jsou propojené a hosté tak mohou využívat služeb obou hotelů v rámci jejich pobytu. U hotelu Le Telfair se na pláži nachází C Beach Club, kde je bazén, bufet, či vinný koutek a hosté jej mohou využívat.

Všechny hotely z Veranda Leisure and Hospitality mají stejné lázně, které se nazývají Seven Colours Spa. Jejich koncept je založen na tom, že si každý host vybere jednu ze sedmi barev, která ho nejvíce vystihuje a celá jeho lázeňská procedura se tak směruje podle toho, jakou barvu si vybral, jelikož každá barva znamená něco jiného.

maledivy-jana-p-2021-132.jpg


Heritage Villas *****

 V C Beach Clubu se pak stravují také hosté z privátních Heritage The Villas *****, které leží v bezprostřední blízkosti. Původně jsme návštěvu vil vůbec na programu neměly, nicméně nakonec se jedna vila uvolnila dříve, a tak nám ji mohli ukázat. Vily leží v rozlehlém kopci, který připomíná malou vesnici a každá z nich má absolutní soukromí. Většina vil je v soukromém vlastnictví, zbytek je pak možné si pronajmout. Každá z nich je jiná, jelikož si ji každý majitel udělal podle svých preferencí. Ta, kterou jsme viděly my, měla dohromady 3 ložnice, každou s vlastním sociálním zařízením, a dále obrovskou kuchyň s obývací částí. Měla svůj soukromý bazén, velkou terasu s grilem a rozlehlou zahradu. Každá z vilek má k dispozici golfové vozítko, kterým se lze přepravit do restaurací nebo na pláž, jelikož to vše je od vil celkem daleko. 

maledivy-jana-p-2021-133.jpg

Po douhém dni plných inspekcí jsme večer měly na programu večeři v Dinarobin Beachcomber Golf Resort & Spa, což je sesterský hotel právě Paradisu, kde jsme bydlely. Mezi hotely jezdí pravidelně buggy a hosté mohou využívat služeb a prostor obou hotelů. Večeři jsme měly s Audrey Cunat, manažerkou pro styk se zákazníky, která nás vzala do místní sushi restaurace Umami. Daly jsme si spoustu druhů sushi, které nám následně dali doprostřed stolu, abychom mohly všechno ochutnat. Velmi nás zaujaly kousky, které byly plněné tatarským biftekem a následně zabalené do sushi rýže. 

maledivy-jana-p-2021-149.jpg

Druhý den ráno ještě před samotnou prohlídkou hotelu Dinarobin jsme se dočkaly našeho výletu za delfíny. Musely jsme vstávat hodně brzy, jelikož naše loď vyplouvala v 7:30. V lodi jsme byly jen my dvě a kapitán. Nejdříve jsme pluli pomalu podél pobřeží a jakmile jsme se dostali na širé moře, zrychlili jsme a začali přes vlny doslova skákat. Když jsme dorazili na místo, kde by delfíni měli být, bylo okolo dalších pár lodí. A delfíni se opravdu objevili! Byla to nádherná podívaná a určitě tento zážitek stál za to. Odvážlivci z jiných lodí dokonce nasadili šnorchl a ploutve a zaplavali si s nimi. Bylo vidět, že delfíni jsou plaší, ale zároveň hodně zvědaví, a proto se stále pohybovali poblíž lodí. Asi po půl hodině jsme se vydali zpět k hotelu.

Pak jsme si v Paradisu zašly na výbornou snídani před poslední prohlídkou. Překvapilo nás, že v Paradisu si hosté mohli nabírat jídlo na talíř sami, jelikož ve všech hotelích, ve kterých jsme byly (až na Trou aux Biches Beachcomber) jídlo servírovala vždy obsluha restaurace.

maledivy-jana-p-2021-147.jpg

Dinarobin Beachcomber Golf Resort & Spa *****

 Na prohlídku hotelu Dinarobin Beachcomber nás znovu zavezla buggy. Hotel byl zatím otevřen jen z části, jelikož ve většině pokojů stále probíhá rekonstrukce. Hotel leží v krásné tropické zahradě a je obklopen golfovými hřišti Paradis o osmnácti jamkách. Prohlídku jsme začaly u recepce, od které jsme se přesunuly do části s restauracemi. Kromě sushi restaurace Umami, kterou jsme navštívily předchozí den, jsou zde další tři restaurace a čtyři bary. Poté jsme se byly podívat v jednom z již zrekonstruovaných pokojů. Pokoj dostal světlejší nádech a nové textilní prvky. Zvenku se opravují fasády a střechy, či se natírají dřevěné části novým hnědým nátěrem. Navštívily jsme také místní spa, které jsou v nádherném Buddha stylu. Dozvěděly jsme se také, že si hotel začíná chovat své vlastní včely, aby si pak mohl vyrábět svůj vlastní med. Úly se nachází kousek od tenisových kurtů a místního fitness, přímo pod horou Le Morne. Hotel nabízí místo all inclusive tzv. Escape balíček, který představuje kombinaci polopenze, obědů a vybraných nápojů. Pro hosty ubytované v kategorii pokojů Zen (část hotelu určená pouze pro dospělé) je zahrnut již v ceně pokoje. Stejně jako Paradis má i Dinarobin své privátní vily. Ty jsou velmi podobné těm v Paradisu. Vily mají přímý přístup na pláž, na zahradě mají vyhřívaný bazén a vířivku a jejich maximální kapacita je až 8 osob. Mají svého soukromého komorníka, buggy a jízdní kola. Celý hotel se po rekonstrukci otevře začátkem prosince 2021. 

maledivy-jana-p-2021-137.jpg
Po prohlídce už jsme měly svůj volný program, a tak jsme si nejdříve zašly v Paradisu na oběd. Daly jsme si jako předkrm tapas, kde byl hummus, falafel, závitky z vinných listů a další pochutiny. Jako hlavní jídlo jsme si pak daly pizzu. Po obědě jsme se šly slunit na pláž, kde jsme vydržely až do západu slunce. Konečně jsme viděly krásný západ slunce bez mraků, a tak jsme mohly v klidu odjet domů. Když slunce zapadlo, šly jsme si zabalit a připravit se na dlouho cestu, která nás čekala. Náš řidič nás vyzvedl v 19 hodin a zamířili jsme na letiště.

Zpět do Prahy jsme cestovaly znovu v business class, takže jsme ani nepřiletěly unavené. Přestup jsme měly v Dubaji, kde jsme čekaly asi 3 hodiny. Po příletu do České republiky jsme musely mít pouze vyplněný příjezdový formulář (jeho vyplnění kontrolovali již na letišti na Mauriciu) a potvrzení o očkování. Následně jsme v Česku již nemusely podstupovat žádnou karanténu a mohly jsme se tedy ihned vrátit do normálního pracovního režimu. 

maledivy-jana-p-2021-151.jpg  

Pobyt na ostrově Maurícius jsme si maximálně užily a bylo skvělé vidět, jak se ostrov opět probouzí k životu. I když návštěvníci musí dodržovat daná hygienická nařízení, určitě stojí ostrov za návštěvu. My bychom se vrátily na ostrov hned :-) 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.