Maurícius

Aktivity na Mauríciu

Rychlá kalkulace hotelu

Maurícius
Odlet
Nocí v hotelu
Dinarobin Beachcomber Golf Resort & Spa
Hotel

Pro hotel Dinarobin Beachcomber Golf Resort & Spa není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu Dinarobin Beachcomber Golf Resort & Spa.

Typ pokoje
Strava

Letecká společnost
Bonus
EUR
Cena zájezdu
- /osoba
Původní cena
-/osoba
Hotel,
- /osoba- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Dospělý
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Český delegátDelegát      
- /osoba
Akční sleva
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Dítě do 2 let
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Počítáme cenu Vašeho zájezdu. Vyčkejte prosím.
Počítáme cenu
Vašeho zájezdu.
Vyčkejte prosím.

Maurícius Vám nenabízí jen krásné pláže, romantické prostředí a tyrkysově zbarvenou vodu. Jste-li sportovně zaměření, pak je tento ostrov tím pravým místem pro Vás – široká škála vodních sportů, doplněná o velký výběr sportů na pevnině, Vám poskytne dostatek možností udělat něco pro své zdraví. A navíc, většina z nich je pro naše klienty zdarma! Umíte si představit lepší kombinaci?

 

 mauricius-novy-web-037.jpg
Golf na ostrově Maurícius – šest 18 jamkových hřišť

Exotický ostrov Maurícius je ideálním místem pro vyznavače klidné romantické dovolené, ale nabízí mnohem víc než jen krásné pláže s bílým pískem, průzračné tyrkysové moře či nádhernou přírodu. Neopakovatelná přírodní scenérie, jezírka či odpaly přes mořské zátoky určitě uspokojí i ty nejnáročnější golfisty.

Více o golfu na Mauríciu

 

 

Potápění na Mauríciu

Podmořské útesy Maurícia nabízejí fascinující scenérie barev, tvarů a rozmanitosti podmořského života. Hloučky korálů vybarvených do modré, červené, žluté a zlaté barvy se podobají květinovým dekoracím. Voda je průzračně čistá a plná ryb jako v akváriu. Návštěva tohoto podmořského světa pro vás bude opravdovým potěšením a zábavou. Je vhodná opravdu pro každého a během celého roku. Na rozdíl od jiných ostrovů v Indickém oceánu zde potápění není limitováno hloubkou 30 metrů. Ostrov také zůstal ušetřen fenoménu El Nino, který v roce 1996 zničil v jiných místech 90 % korálového života. Maurícius je omýván vodami proudícími ze západního pobřeží Austrálie a nepatrné změny teploty podporují rapidní růst některých druhů korálů – Madreporas a Acroporas.

Potápění na Mauríciu zaštiťuje Mauritius Scuba Diving Association, která je členem CMAS. Všechny větší hotely na ostrově mají vlastní špičkově vybavená Dive Centra, která nabízí širokou škálu služeb včetně zapůjčení veškeré výbavy a nabídky instruktorů pro podmořské potápění. Můžete si zvolit mezi mnoha druhy potápění, mimo jiné noční nebo tématické potápění, pro ty odvážnější a zkušenější je v nabídce připraveno pozorování žraloků. Úplní začátečníci si mohou udělat krátký zkušební ponor a pokud je nadchne, absolvovat celý kurs ukončený potápěčskou licencí. Je zde jedna dekompresní komora. Potápění na Mauríciu i blízkém Rodrigues je možné celoročně.

Ponory jsou ve většině případů směrované, potápěče doprovází po dobu ponoru člun až do doby, kdy proběhne bezpečná dekomprese a potápěči jsou zpět na hladině. Se zkušeným instruktorem můžete v hloubce 25m pozorovat nádherné korálové zahrady, víc jak 1000 druhů ryb, vzácné a jedinečné mušle, jeskyně či staré vraky. Nejkrásnější místa na potápění jsou na jihovýchodě Blue Bay, na jihozápadě v oblasti Le Morne, na západě v blízkosti Flic en Flac (jeskyně zvaná Katedrála). Na severu jsou výtečné ponory u Whale Rock nebo podmořský kráter okolo ostrova Ile Ronde (dostupný lodí z Grand Bay). Nejlepší místa však najdete v okolí sesterského ostrova Rodrigues, kde ale můžete narazit na silné mořské proudy. Doporučujeme Pointe Cotton a Roche Noire, případně Pointe Aux Corners.

Šnorchlování na Mauríciu má díky velkému množství korálů a korálových ryb neopakovatelné kouzlo. Korálové útesy jsou kolem celého ostrova, stačí si jen nasadit šnorchl a potápěčské brýle a můžete se kochat krásami podmořského života. Na Mauríciu mají možnost podmořský svět poznat i nepotápěči. Stačí se procházet po mořském dně s helmou naplněnou kyslíkem nebo si zaplatit ponor do hloubky 60m v ponorce Blue Safari Submarine. Uvidíte strmé vulkanické útesy a skalnaté stěny, vodní sasanky, papouščí ryby, chobotnice, langusty, trubkotlamy, korálové zahrady či vraky ze 17.stol. Upozorňujeme, že sběr mušlí a korálů je postihován zákonem.

 mauricius-novy-web-006.jpgmauricius-novy-web-036.jpg
 

 

Hlubokomořský rybolov

Maurícius je pravým rájem pro všechny milovníky hlubokomořského rybolovu. Můžete se pokusit ulovit modrého či vzácnějšího černého marlina, různé druhy žraloků, tuňáků a barakud a mnoho dalších. Ideální období pro hlubokomořský rybolov je od října do března. Maurícius drží několik světových rekordů, co se velikosti a váhy ulovených ryb týká. Všechny lodě, které jsou pro tento druh rybolovu určeny, jsou moderně vybaveny. Loď si můžete pronajmout od 7 do 13 hodin, nebo od 7 do 16 hodin. Lze ji využít individuálně, její maximální kapacita činí 3 až 5 rybářů. Pokud ryba zabere, tak je rybář ve speciálním křesle připoutaný přes vestu k udici. Souboj s největšími rybami trvá až 4 hodiny. Nealko nápoje a pivo jsou na lodi zdarma. Hlubokomořský rybolov je adrenalinově laděný sport, který Vám přinese nezapomenutelné zážitky. Nejlepší místo je na západním pobřeží mezi Le Morne a Flic & Flac. Rybolov se odehrává zhruba 5km až 15km od pobřeží. Každý rok (většinou v únoru) se na Mauríciu koná mistrovství světa v rybolovu (Marlin World Cup). Osobně jsme rybolov marlina úspěšně vyzkoušeli a rádi Vám předáme naše zážitky a vše zorganizujeme – Úlovek mečouna Blue Marlin aneb první rybolov ředitele cestovní kanceláře na ostrově Maurícius.

Vody Indického oceánu západně od ostrova Maurícius patří mezi jedno z nejlepších míst na světě pro sportovní rybolov. Vrcholem je Blue Marlin (Modrý marlin), který dorůstá až do velikostí 1000 liber (450 kg). Perfektní podmínky převládající po celý rok dělají boj s obrovským Blue Marlinem vzrušujícím. Nejlepší sezónou je období od listopadu do dubna. Mauritius je znám pro nespočetné množství světových rekordů. Světové rekordy drží 1115 librový Blue Marlin (již 14 let), 224 librový tuňák, světový rekord za Bonito je v různých třídách. Maurícisjké rekordy patří 1218 librovému tygřímu žralokovi a 1221 librovému Wahoo. Naviják musí být přiměřený boji těchto obrů oceánu; 130 librová třída se může zdát dostatečně silná, ale při setkání s těmito velikány, je testována někdy až za hranici možností. Během přitahování a zpětném uvolňování, se s tímto navijákem dostane ryba k lodi v lepším stavu, než kdyby se s ní pohrávalo několik hodin na navijáku lehčím.

Na ostrově Maurícius se již 18 let každoročně koná jedinečná soutěž v hlubokomořském rybolovu, která dává jak profesionálům, tak také amatérům možnost rybařit v bohatých vodách u západního pobřeží Mauritia.

 

Několikadenní plavba na katamaránu

Objevujte krásy severovýchodního pobřeží a ostrůvků na sever od Mauritia z paluby katamaránu. Vychutnejte si čerstvě ogrilovanou rybu se skleničkou dobrého vína při západu Slunce. Na místě dle vlastního výběru můžete kdykoli zastavit a šnorchlovat, nebo zkusit štěstí při lovu ryb. Obohaťte Vás pobyt na Mauritiu o dvoudenní plavbu nebo si pronajměte celý katamarán na libovolně dlouhou dobu.

 mauricius-novy-web-035.jpg
 

 

Kitesurfing

Maurícius je často přezdíván Mekkou kitesurfingu. Není těžké pochopit proč. Vedle obrovského množství průzračné a teplé vody nabízí i ideální větrné podmínky. Vítr tu vládne osmdesát procent všech dní v roce. Přichází ze všech světových stran v různých silách a láme se o skály a další specifické reliéfy místní exotické krajiny. Najdete tu velké množství rozdílných kitesurfingových podmínek, na své si ale přijde každý. Obecně nejproslulejší je oblast na samotném jižním cípu ostrova, v okolí poloostrova Le Morne vybíhajícího jako mys do moře. Tato oblast je po právu jednou z nejlepších světových lokalit během zimy, přestože skvělý kitesurfing si tu užijete v jakémkoli ročním období. Důvodem jsou pravidelně přicházející pasáty, které jsou stlačovány místním prostředím. Dochází tak ke zrychlování větrů až o několik uzlů. Lokalita nabízí skvělou zábavu a dobrodružství všem úrovním kitesurfařům od začátečníků až po světovou třídu jezdců. Opravdu úžasné je, že se všichni potkáte na jedné pláži, protože všechny lokality v oblasti Le Morne mají stejné startovací místo. Během odpočinku si tak můžete vyměnit zážitky a zkušenostmi s ostatními. Pak už jen zvolíte zda zdoláte velké vlny v Manawa, nebo na rychlém a náročném One Eye. Mírně pokročilý se pak raději vrhnou na Middle Reef, kde je třeba dát si pozor na mělké útesy. Naopak pro začátečníky se nabízí E-Small Reef, kde si na skvělých vlnách vybudujete sebedůvěru a základní dovednosti. Rovnou hladinu s pásy hluboké vody ocení úplní začátečníci v lokalitě G alias Školní laguně. Kitesurfingové podmínky v okolí Le Morne jsou ale jen špičkou ledovce. Úžasnou lokalitou je také Black River, zejména pokud jde vítr ze severu. Tady se nabízí rovná hladina s malými vlnami. Atmosféru jízdy ještě okoření úžasná scenérie s horou tyčící v dáli na poloostrově Le Morne. Jakmile vítr vane z jihu, pak je čas se přesunout na sever. Pojede tu po větru a osvěžíte svou jízdu obměnou okolní scenérie. Společnost vám nabídnou značně fotogenické severní ostrovy. Východní pobřeží je příležitostí především pro začátečníky a méně pokročilé kitesurfaře. Dobré vlny tu nenajdete ale klidnou rovnou hladinu v nesmírně krásné tyrkysové laguně ano. Bílé pláže lemující křišťálově čistou teplou vodu a boční vítr jsou zkrátka okouzlující. Místa, která byste na východním pobřeží neměli minout, jsou především Blue Baie, Point D´Esny a Ile Aux Deux Cocos. Jih ostrova se kitesurfařskými podmínkami velmi podobá oblasti poloostovu Le Morne, i když nejsou tak dobré. Zkrátka budete muset občas počkat, než se tu vítr zvedne, abyste si mohli užít úžasných vln v okolí Ilot Sancho, Souillac či Anchors. Scenérie za to ale stojí. Doporučujeme Dinarobin Kitesurf school

 

Další vodní sporty

Vodní lyžování – zdarma ve většině hotelů

Téměř každý hotel nabízí možnost vyzkoušet si vodní lyžování. A pokud Vás tento sport zaujme, nic Vám nebrání jít několikrát denně! Lyžovat můžete na dvou vodních lyžích, ale k dispozici je i jednolyže, která je o něco náročnější na rovnováhu. Jste-li začátečníci, jistě uvítáte možnost první jízdy, při které se držíte za tyč pevně uchycenou ke člunu. Získáte tak určitou zkušenost a budete moci přejít na tradiční, ale náročnější lano. Pro děti jsou připraveny speciální malé surfy, na kterých se pro lepší udržení stability klečí.

Windsurfing – zdarma ve většině hotelů

Klidné laguny ostrova jsou skvělým místem pro windsurfing, jak pro zkušené tak především pro začátečníky, kterým ubudou starosti s vlnami a budou se moci soustředit na zvládnutí rovnováhy. Výtečná je i možnost výběru stabilnějšího windsurfu s menší plachtou, což je rovněž vítané usnadnění. Máte-li strach, že se dostanete příliš daleko od břehu a nebudete moci zpět, můžeme Vás uklidnit – u každého hotelu jsou v pohotovosti motorové čluny, které Vám v případě problémů poskytnou okamžitou pomoc. Nejnáročnější windsurfaři najdou místo, kde se jejich žíly naplní adrenalinem, na jihozápadě ostrova na pláži Le Morne. Jízda zde vyžaduje trapézový pás a hodně zkušeností.

Laser Sails – zdarma ve většině hotelů

Laser Sails jsou menší plachetničky pro dvě osoby, které ovládáte pomocí kormidla a nastavení plachet. Tento pohodlný prostředek pro vyjížďky podél pobřeží je velmi oblíbený.

Šlapadla – zdarma ve většině hotelů

Každý jistě zná dvoumístná šlapadla, jejichž ovládání zvládnou naprosto všichni. Netroufnete-li si na laser sails, vydejte se na projížďku šlapadlem a udělejte něco i pro svou postavu.

Kajaky – zdarma ve většině hotelů

Jsou k dispozici téměř v každém hotelu a stejně jako šlapadla nejsou náročné na ovládání. Vypůjčit si můžete jednomístný, ale k dispozici je bývá i dvoumístný kajak.

Člun se skleněným dnem – zdarma ve většině hotelů

Vydejte se na poznávání podmořského života člunem se skleněným dnem. Oceán je křišťálově čistý a uvidíte až do hloubky několika metrů, kde jsou krásné korálové útesy a množství rozličných druhů ryb. Vyjížďky se konají několikrát denně, stačí si vybrat dobu, která Vám bude vyhovovat.

Šnorchlování – zdarma ve většině hotelů

Mauritius je rájem pro všechny milovníky šnorchlování. Korálový útes poskytuje ochranu různým formám podmořského života, které se přímo nabízí Vašim zvědavým očím. Doporučujeme vzít si vlastní výbavu, ale nemáte-li, tak Vám v hotelu zdarma zapůjčí brýle, šnorchl i ploutve.

Vodní pólo – zdarma ve většině hotelů

K hotelovým bazénům se jednoduchou úpravou přidají branky na vodní pólo a zábava může začít. Zápasy se organizují pravidelně a jsou otevřené všem, kteří se chtějí zúčastnit – aktivně či pasivně. Rozpis časů jednotlivých sportů najdete ve svém pokoji po příjezdu.

Aquaerobic – zdarma ve většině hotelů

Každý den si můžete zacvičit v hotelovém bazénu, aniž by jste nadměrně zatěžovali své klouby. Cvičení probíhá pod vedením profesionálního instruktora a je vhodné pro začátečníky i pokročilé. Tato aktivita je zábavnější a přínosnější než klasický aerobik a navíc Vás voda příjemně ochlazuje.

Podmořská procházka – za poplatek

Projděte se po mořském dně s helmou, která je spojena hadicí s kompresorem nad hladinou. Během této neobvyklé procházky Vás bude doprovázet fotograf, který zvěční Vaše zážitky z chůze mezi rybami a koráli všech barev a odstínů. Pro tuto atrakci není třeba předchozích zkušeností s potápěním či šnorchlováním. Atrakce je k dispozici v Grand Baie nebo Trou aux Biches a zprostředkuje Vám ji náš representant.

Parasailing – za poplatek

Některé hotely mají v nabídce i tento výborný adrenalinový zážitek. Člun Vás odveze za korálový útes, zhruba 500m od břehu a Vy vzlétnete přímo z jeho paluby. Pokud Vámi vybraný hotel nenabízí tuto atrakci, kontaktujte našeho representanta, který Vám doporučí nejbližší místo s touto možností.

mauricius-novy-web-004.jpgmauricius-novy-web-006.jpgmauricius-novy-web-007.jpgmauricius-novy-web-017.jpgmauricius-novy-web-026.jpg 
 

 

Sporty na pevnině

Fitness centrum – zdarma ve většině hotelů

Skoro každý hotel v naší nabídce má své vlastní fitness centrum, kde můžete potrápit své tělo. Většina z nich je klimatizovaná a k dispozici je i profesionálně vyškolený personál, který se postará o správné provedení jednotlivých cviků. V některých fitness centrech probíhají také lekce aerobiku a jógy, které jsou rovněž zdarma.

Tenis – zdarma ve většině hotelů

Tenisové kurty jsou k dispozici téměř v každém hotelu a většina z nich disponuje i umělým osvětlením. Vzhledem k vysokým denním teplotám doporučujeme hru spíše v pozdním odpoledni a navečer. Kurty jsou zdarma, tenisové rakety i míčky Vám v hotelu zapůjčí za poplatek nebo si můžete samozřejmě přivézt svoje.

Squash – zdarma ve většině hotelů

Squash je k dispozici pouze v některých hotelech, kurty jsou většinou klimatizované a zdarma. Vybavení si opět můžete pronajmout za úhradu nebo si dovézt svoje vlastní.

Plážový volejbal – zdarma ve většině hotelů

Volejbalové zápasy se organizují stejným stylem jako vodní pólo a jejich rozpis opět najdete ve svém pokoji. Stejným způsobem probíhá i plážový fotbal.

Stolní tenis – zdarma ve většině hotelů

Většina hotelů má stolní tenis ve své nabídce. Stoly bývají umístěné venku, ale některé hotely pro ně mají vyhrazené místo uvnitř. V těchto hernách bývají navíc ještě různé společenské hry, včetně stolního fotbalu a hracích automatů.

Petanque – zdarma ve většině hotelů

Sport, který není u nás příliš známý, ale ve světě si získal značnou popularitu. Lze ho hrát téměř na jakémkoliv povrchu. Věřte však, že speciálně upravené místo na mauritijské pláži má své neodolatelné kouzlo a romantiku.

Minigolf – zdarma

Některé hotely v naší nabídce Vám nabízí možnost zahrát si minigolf, který bývá umístěn v klidném prostředí tropické zahrady a je výborným odreagováním. Vybavení Vám zapůjčí na místě.

Cyklistika – za poplatek

Téměř v každém hotelu si můžete vypůjčit horská kola a vydat se na výlet po ostrově. Je to nejsnadnější a také nejlevnější cesta poznávání Mauritia a navíc uděláte něco pro své zdraví. Nezapomeňte však, že na Mauritiu se jezdí vlevo a proto je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Kondici si vezměte s sebou, protože ostrov je kopcovitý.

mauricius-novy-web-011.jpgmauricius-novy-web-031.jpgmauricius-novy-web-032.jpegmauricius-novy-web-037.jpg 
 

Let helikoptérou

Proleťte se nad rajským ostrovem Maurícius a pohlédněte si přírodní krásy z ptačí perspektivy. Lety helikoptérou jsou k dispozici každý den před západem slunce. 

 
 

 

Běh okolo hory Le Morne

Pokud Vás baví kondiční běhání zkuste si oběhnout slavnou horu Le Morne na jihozápadě Maurícia. V podstatě celý běh je po rovině těsně na úrovní moře a přináší krásné zážitky. Vyběhnete od brány hotelu Dinarobin směrem na jih, poběžíte po kvalitní silnici a minete hotel Lux le Morne a St. Regis, pa asi 2,5 km se silnice mění na kočíčí hlavy a stáčí se k hotelu Riu. Po dalším kilometru jste na nejhezčím úsek na cestě přes louku, na kterou navazuje lesní cesta kolem oceánu. Na prvních 6km je nulové převýšení. Lesní cesta ústí na silnici kolem jihozápadního cípu Maurícia. Na louce a v lese potkáte pár místních na kolech nebo rybářů. Pokračujete doleva v dlouhém pozvolném stoupání po silnici, která potom klesá ve dlou menších serpentinách. Na křižovatce se dáte doleva a opět po naprosté rovině ukrajujete poslední kilometry k bráně hotelu Paradis.

Jako host hotelů Paradis a Dinarobin jsem okruh uzavřel během po cestách hotelu. Celková délka byla 12,5km s převýšením asi 50 metrů. Vzhledem k vlhkosti doporučuji běh s vodou a v nižší tepové frekvenci. Než vyběhnete použijte repelent. Můj čas byl zhruba 1hodina a 15 minut. Pokud si chcete běhat jen zahradami, tak od brány Dinarobinu k bráně Paradisu to je skoro 2,5km. Oba hotely jsou hodně sportovní, po večerech jsem potkával několik běžců.

 mauricius-novy-web-038.png
 

 

mauricius-novy-web-039.jpg 

Výlety na koni – za poplatek

Výlety na koni jsou organizovány pouze některými hotely, ale na ostrově existuje několik dobře vybavených, profesionálních stájí, kde Vám vyjížďku zajistí i s průvodcem. Pokud budete mít o výlet na koni zájem a Váš hotel je nebude poskytovat, obraťte se na našeho representanta, který Vám poradí nejbližší možné místo. Nejfantastičtější je zážitek z běhu v mělké vodě, která Vás příjemně osvěžuje.

 

 

 

 

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.