Švýcarsko

Aktivity ve Švýcarsku

 

svycarsko-novy-web-013.jpg 

Dopřejte si dovolenou v nedaleké evropské zemi, která stále zůstává neprozkoumaná a nabízí mnoho úchvatných míst, které stojí za to vidět. Je totiž 10 důvodů, proč Švýcarsko navštívit:

 

 

1. Příroda

Nedotčenou přírodu naleznete skoro všude - ať již v horách či údolích, na horských pastvinách nebo u jezer s křišťálově čistou vodou. Vytváří tak ideální podmínky pro aktivní dovolenou strávenou sportem nebo dokonalou relaxaci v termálních lázních na čerstvém vzduchu.

 2. Voda

Voda stékající z horských masivů a ledovců si zachovává svou průzračnost i v řekách a jezerech. Pro naše krajany je naprostou raritou městské koupání např. v Curychu či Basileji v krásně čisté řece.

 3. Veřejná doprava

Vlaky jezdí na čas a fungují jak "švýcarské hodinky".  V panoramatických vlacích kolem masivních hor budete obdivovat okolní krajinu, která se díky obrovským panoramatickým oknům jeví jako mistrovská krajinomalba.

 4. Čtyři kultury

Čtyři národy, čtyři různé přístupy. V této nevelké zemi se snoubí francouzská ležérnost s německou preciznosti a jižanskou uvolněností. Tak jak je tato země rozmanitá svou kulturou, nabízí Švýcarsko široké spektrum aktivit, zajímavostí, gurmánských zážitků a přírodních krás.

 5. Tradice

Inovativní a tradiční zároveň. To jsou dvě tváře jedné země. Všemožné oslavy, průvody a slavnosti jdou ruku v ruce s přirozeností a návratu k přírodě, který většina Švýcarů vyznává.

svycarsko-novy-web-005.jpgsvycarsko-novy-web-017.jpg 
 

 

6. Sport

Švýcarsko je dokonalou destinací k provozování různých sportů. Pro lyžaře jsou určeny tisíce kilometrů sjezdovek, pro pěší turisty či cyklisty hustá síť perfektně označených tras. V rámci široké nabídky lze nalézt i méně časté sportovní disciplína jako např. kaňoning, fia feraty, heli-skiing, túry na sněžnicích, jízdy na raftech apod.

 7. Akce

Ani po kulturní stránce nejsou návštěvníci Švýcarska ochuzeni. Pravidelně se tu totiž pořádají hudební festivaly, pouliční slavnosti, průvody, karnevaly a jiné kulturní události většího rozsahu. 

 8. Zdraví

Lázeňství má v této zemi dlouhou tradici. Proslulé termální prameny se zde využívaly již za dob Římanů. Místní wellness hotely nabízí prvotřídní možnosti odpočinku a odreagování se od hektického stylu života. Svěřit se můžete do péče hotelů v horských letoviscích a relaxovat uprostřed hor.

 9. Města

Ani švýcarská města nestojí pozadu za dechberoucí přírodou.  Zvou své návštěvníky k nákupům, kulturnímu vyžití i vyražením do víru nočního života.

 10. Pohostinnost

Místní se o turisty starají fantasticky. Vědí totiž dobře, jak uspokojit všechny jejich potřeby a přání. Velkolepé pětihvězdičkové hotely v nejznámějších střediscích jsou zárukou luxusu. 

 svycarsko-novy-web-012.jpgsvycarsko-novy-web-019.jpg
 

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.