Švýcarsko

Prvotřídní lyžování a záruka skvělých sněhových podmínek

Jste milovníky zimních sportů v čele s lyžováním a už Vás nebaví jezdit stále na ta samá místa v Rakousku či Itálii? Vydejte se s námi do těch nejlepších lyžařských středisek ve Švýcarsku. Alpy v této malebné zemi jsou určeny lyžařům všech kategorií se sjezdovkami jak pro začátečníky, tak pro zkušené a náročné lyžaře.

S cestovní kanceláří Deluxea se můžete vydat za zimním dobrodružstvím do srdce Alp bez jakýchkoliv starostí. Ať už se vydáte vlastním automobilem či poletíte letadlem, zajistíme pro Vás vše na míru. Vyberte si termín, proberte s námi Vaše požadavky a my připravíme vše od dopravy do destinace, transfery do hotelu, rezervujeme ubytování v kvalitních hotelech, zajistíme Skipassy či zapůjčení lyžařského vybavení a mnohé další. Postaráme se o celé Vaše švýcarské dobrodružství.

S CK Deluxea zažijete to nejlepší lyžování

Každé středisko se pyšní unikátním prostředím. Více než 350 lyžařských areálů nabízí přes 7000 km sjezdovek. Můžete se těšit na jedinečný „genius loci“, který ze země Helvétského kříže dělá prakticky lyžařské nebeŠvýcarsko si zakládá na pověstné kvalitě a dokonalosti, stejně tak jako na vyhlášeném přírodním dědictví, které umí dokonale a šetrně využívat. Díky tomu se tam vydávají lyžaři z celého světa. Ať už se jedná o kolébku zimních sportů ve Svatém Mořici nebo o kreativní a sofistikovaná střediska v okolí Zermattu s monumentálním Matterhornem, vždy si najdete to, co Vám bude nejvíce vyhovovat. Kromě lyžařských svahů můžete svůj pobyt obohatit o světově vyhlášená wellness centra v luxusních hotelech, mnohé přírodní atrakce v horském prostředí či o nezapomenutelné projížďky po horských železnicích s panoramatickými vlaky. Švýcarsko do své propracované zimní infrastruktury ročně investuje obrovské množství peněz, aby bylo turistům zajištěno maximální pohodlí a ty nejlepší podmínky.

Kdy se vydat do Švýcarska na lyže?

Zimní lyžařská sezóna ve Švýcarsku trvá obecně od listopadu/prosince do března/dubna. Nicméně výše položené resorty s ledovcem nabízejí i celoroční lyžování. Nejoblíbenější měsíce pro zimní radovánky na svazích jsou prosinec a leden (zejména kvůli vánočním svátkům a doznívajícím oslavám Nového roku). Nicméně pokud třeba přemýšlíte, kde strávit s dětmi jarní prázdniny, pak Vám Švýcarsko nabídne skvělé podmínky jak v únoru, tak i v březnu. Každopádně mnozí ale využívají i velikonočních svátků k pozdějším výletům za zasněženými svahy.

svycarsko-novy-web-031.jpg 
 
 

Tipy na nejlepší lyžařská střediska ve Švýcarsku

Švýcarsko je opravdu světová třída, co se týká lyžařských středisek a jejich zázemí. A nemusíte být ani profesionální lyžař, abyste si tyto zimní podmínky užili do posledního detailu. Rozmanitost sjezdovek je tak velká, že opravdu každý si zde vybere takovou úroveň a náročnost svahů, aby odpovídala jeho schopnostem a možnostem.

Níže Vám přinášíme několik tipů na lyžařské oblasti ve Švýcarsku, které Vám pomohou vybrat ideální místo pro Váš zimní výlet za lyžování.

 svycarsko-novy-web-044.jpg
 

 Zermatt

Tohle malebné městečko patří jedněm z nejvíce ikonických míst v rámci lyžařských resortů. S výhledem na majestátní horu Matterhorn tyčící se nad Zermattem (městečkem bez automobilů se spalovacím motorem) si užijete pravděpodobně to nejlepší ze Švýcarska. Můžete využívat středisko v Zermattu a také na italské straně pohoří (Breuil-Cervinia). S nejvýše položenou sjezdovkou (3 899 m. n. m.) a přibližně 360 km sjezdovek musí být člověk zkrátka nadmíru spokojen.

St. Moritz

Vydejte se do místa, kde se vyvinula zimní turistika a lyžování. St. Moritz (česky Svatý Mořic) patří k prémiovým lyžařským areálům v Alpách. Město nabízí kromě luxusních hotelů, butiků a restaurací také přibližně 155 km sjezdovek v rámci tří středisek Corviglia, Corvatsch a Diavolezza-Lagalb. Se svou nadmořskou výškou je St. Moritz jistotou pro kvalitní sněhovou pokrývku. Navíc i nelyžaři si zde najdou mnoho možností pro volný čas.

Grindelwald

Oblast Grindelwald je skvělou volbou pro rodiny s dětmi, jelikož nabízí celou řadu lyžařských škol a vhodných sjezdovek pro lyžaře začátečníky, mírně pokročilé či příležitostné. Oblast s cca 160 km sjezdovek, které sahají až do výšky 2 971 m. n. m. je neuvěřitelně různorodá. Přibližně 30 % sjezdovek je v tomto regionu označených modře, což znamená, že jsou opravdu méně náročné. Na druhou stranu se nemusíte bát, že byste přišli o krásné prostředí několikatisícových panoramat.

Gstaad

Seskupení vesnic v okolí Gstaad je položeno ve výšce 1000-14000 m. n. m. a představuje tak další lokalitu, která je vhodná i pro začínající či mírně pokročilé lyžaře. 80 % sjezdovek je ideální právě pro tyto úrovně. Nicméně i náročnější sportovci si zde najdou celou řadu strmějších svahů. Navíc Gstaad je skvělým místem i pro běžkaře – jedním z nejlepších v Evropě.

Davos

Nejlepší věcí na Davosu je to, že se zde nikdy nemůžete nudit – kromě lyžování tohle městečko nabízí i pět muzeí, kino, hokejový stadion a mnohé další. Davos je položen 1560 m. n. m. a lyžařské svahy sahají až do výšky 2 844 m. n. m. K dispozici je celkem 6 lyžařských lokalit v okolí tohoto horského maloměsta, ačkoliv 3 z nich jsou v Parsenu. Najdete zde i jednu z nejdelších sjezdovek ve Švýcarsku –(cca 12 km s převýšením 2000 m).

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.