Švýcarsko

Letová spojení do Švýcarska

Navrhneme Vám Letenky na klíč. Pošlete nám požadavek přes jednoduchý formulář. Obdržíte nabídku letenek rychle zpracovanou odborníkem s dlouholetou praxí. Pomůžeme Vám i v případě, že na cestě budete potřebovat změnit své lety.

 

Letecky

Zařídíme Vám letenky s odletem z Prahy, Vídně nebo Mnichova na letiště v Ženevě, Curychu nebo Basileji. Odtud Vám zařídíme taxi, pronájem vozu (přímo na letišti v Curychu a Ženevě, popř. Baselu, můžete zvolit libovolný vůz a dobu pronájmu) ve Švýcarsku a nebo můžete využít často frekventované švýcarské železnice.

Vzdálenosti: Praha-Curych: 700 km a cca 1,15 hodin přímého letu Praha-Ženeva: 961 km a cca 1,35 hodin přímého letu

svycarsko-novy-web-002.jpg 
 

 

Z letiště do střediska autem nebo vlakem:

TrasaVzdálenostDoba (auto)Doba (vlak)
Curych-Engelberg 94 km 1,22 hod 2,27 hod (1–2 přestupy)
Curych-Grindelwald 139 km 2,14 hod 3 hod (2 přestupy)
Curych-Arosa 147km 1,47 hod 2,55 hod (1 přestup)
Curych-Davos 147 km 1,43 hod 2,46 hod (1 přestup)
Curych-St.Moritz 203 km 2,23 hod 3,41 hod (2 přestupy)
Ženeva-Gstaad 151 km 1,50 hod 3 hod (1 přestup)
Ženeva-Saas Fee 228 km 2,34 hod 3,37hod (1 přestup)
Ženeva-Zermatt 238 km 2,58 hod 4 hod (1 přestup)

 

Swiss International Air Lines

V zimní sezóně 2009/2010 nabízí švýcarský národní dopravce SWISS několik přímých letů z Prahy do Švýcarska denně, a to do Basileje (1× denně), Curychu (3× denně) a do Ženevy (1× denně). Ze všech letišť je pohodlné spojení do hlavních lyžařských středisek, která se tak pro české lyžaře stávají časově i cenově dostupná. Ceny letenek jsou velmi atraktivní a přeprava lyžařské a snowboardové výstroje je na všech letech společnosti SWISS tradičně zdarma, a to nad rámec váhového limitu 20 kg pro zavazadla k odbavení. Kromě Švýcarska nabízí SWISS spojení celkem do 90 destinací celého světa, je členem Star Alliance a partnerem věrnostního programu Miles & More. Více informací na SWISS.COM. VLASTNÍ

Do Švýcarska můžete cestovat přes Rakousko nebo Německo. Doporučuji zvolit Německo kvůli neomezené rychlosti na dálnicích a beplatným dálnicím (nemusíte kupovat dálniční známku). V případě, že zvolíte Německo, dávejte pozor, abyste neprojížděli Rakouskem, kde byste známku kupovat museli. Cena rakousské známky je 73,8 EUR roční, 22,20 EUR dvouměsíční, 7,70 EUR desetidenní. Švýcarská dálniční známka se dá zakoupit pouze roční za cenu 40 CHF. (švýcarských franků, 1CHF=17CZK). Dálnice od Prahy směrem na Švýcarsko jsou velice dobře sjízdné, upravené a rychlé. Pozor si dejte pouze na cestování v pátky před den a navečer, když se tvoří tzv. štauby, zácpy, ale i to se dá zvládnout. Další upozornění se týká odpočívadel v Německu, není jich tak vysoký počet, jako v České republice, tak se snažte předvídat dopředu Vaše potřeby. Určitě není na škodu do Švýcarska cestovat vozidlem, které má tempomat.

Cestování Švýcarskem v létě je v podstatě bezproblémové, v horských oblastech je větší počet tunelů a serpentýn. V zimě jsou vyjímečně některé úseky uzavřené z důvodu bezpečnosti. Neopomeňte prosím sněhové řetězy. Vozovky v námi nabízených střediscích jsou dobře uprovované a lehce sjízdné.

 

Zaparkovat můžete ve většině středisek přímo před hotelem. Pozor na střediska Saas Fee a Zermatt. Prosím, nenechte se znepokojit, dovolená právě v těchto dvou střediscích je dle mého názoru nejlepším prostředkem ke zbavení se stresu, nebudete na ničem závislí. Pak už jen vypnout telefon a opravdová relaxace je na místě. V Saas Fee musíte vozidlo zanechat v parkovací budově před vesničkou, dále budete dopraveni minibusíčkem až do hotelu, což je asi 2minuty cestou busem, rovněž 5 minut pěšky, je to opravdu kousíček. V Zermattu – dle mého názoru v nejlepším lyžařském středisku – musíte automobil nechat ve vesnici Täsch (každý hotel zde má parkoviště kousek od nádraží). Dále je cesta možná pouze taxíkem, kočárem s koňmi nebo železnicí. Doporučuji železnici, zpáteční jízdenka stojí 15CHF a cesta trvá méně než 10 minut. Vlaky jezdí každých 15–30 minut dle sezóny, jsou velice rychlé a vybavené na cestovatelé s hodně zavazadly. Můžete zde pohodlně odložit lyže a veškré náčiní. Cena taxi se pohybuje kolem 30CHF. Taxi a koňské spřežení Vám rádi zařídíme. Po příjezdu do Zermattu na Vás může čekat zaměstnanec hotelu, kočár s koňmi nebo jiné převozní zařízení. Není důvod k zaleknutí se. Tyto oblasti jsou speciální a jedinečné, protože jsou na pohraničí s Itálií, lyžujete tedy ve dvou zemích a to mimo jiné na Materhornu. Tato střediska doporučuji turistům a zvědavým cestovatelům. Vše Vám na přání zařídíme. Budete mít zážitek na celý život a ze sebe dobrý pocit!

svycarsko-novy-web-004.jpg 
 

 

Informace o cenách a kurzech jsou platné k roku 2010.

Další informace

  • Nabídka ubytování
  • Porovnání středisek
  • Informace o dopravě
  • Heliskiing

Individuální zájezd dle přání klienta

Každý zájezd do Švýcarska je vytvořen speciálně s ohledem na individuální přání a potřeby klienta. Termín, délka pobytu, kombinace míst nebo kvalita ubytování, vše bude sestaveno podle Vašich přání. Stejně jako Vy jste jedinečná osobnost, bude individuálně připraven i zájezd pro Vás. Délka Vašeho pobytu může být libovolná.

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.