DELUXEA nabízí výhradně lety na pravidelných linkách s Emirates. Ty poskytují perfektní servis, návaznost při přestupu a hlavně jsou flexibilní s možností odletu několikrát v týdnu (z Prahy i Vídně). Cenově dostupnější alternativou letu s Emirates je nově letové spojení s leteckou společností Smartwings, která létá pravidelně 7x týdně z Prahy a 3x týdně z Bratislavy. Letenky Vám rádi zajistíme.

Dubaj

Nákupní horečka v Dubaji

 

Co dělat v Dubaji v létě, kdy je zde velké horko? Co jiného než nakupovat v klimatizovaných obchodních centrech! Poleťte s námi do nákupního ráje a poznejte největší nákupní centra na světě!

Zajistíme Vám zájezd za nákupy do Dubaje na míru, který obsahuje:

  • Letenky do Dubaje tam a zpět s odletem z Prahy nebo jiného města v termínu dle Vašich požadavků
  • Víza
  • Transfer z a na letiště
  • Ubytování ve vybraném 3–6 * hotelu v centru nebo na pláži
  • Na míru sestavený itinerář nákupů během Vašeho pobytu v Dubaji (detailní seznam všech nákupních center, outletových center a trhů, to vše s přesnými typy co a kde nejvýhodněji koupit a jak smlouvat)

Pro více informací o cestě na míru kontaktujte zkušené specialistky na Dubaj Kateřinu Marečkovou katerina@deluxea.cz, +420 724 730 019 a Kateřinu Mackovičovou katerina.m@deluxea.cz, +420 730 018.

 

Od tradičních trhů (souq) po luxusní nákupní centra

Dubaj si vybudovala reputaci jako oblíbená destinace pro nakupování. Najdete zde starodávné trhy s tradičními výrobky, ale i spoustu nejmodernějších, nejnovějších a největších nákupních středisek. Je patrné, že odchod ovlivňuje celkové hospodářství a i styl místních obyvatel, které potkáte nejen na tržištích, ale i v nákupních střediscích. K tomu, že se z Dubaje stal nákupní ráj, přispěla řada faktorů. Velmi nízké dovozní cla umožňují maloobchodníků prodávat zboží za výhodné ceny a residenti Dubaje požívají výhod nezdanitelného příjmu, čímž jim velká část příjmu zůstává k osobní potřebě, na což reagují obchodníci, aby pokryli poptávku. Pokud v Dubaji jen přestupujete, určitě se zastavte v Dubai Duty Free, které je jedno z největších na světě a nabízí skvělé cenové akce. Otevřeno v roce 1983, od té doby vyhrálo řadu mezinárodních cen, které zaručují cestujícím vysoce kvalitní zboží na nepřekonatelné ceny.

dubaj-novy-web-007.jpg 
 

 

Nákupní centra v Dubaji

S odhalením Dubaje jako populární turistické destinace, nákupní střediska zde rostou jak houby po dešti. Každé z nich se snaží zaujmout a přitáhnout zákazníky širokou nabídkou butiků, známých značkových obchodů až po běžné obchody, inovativní architekturou, řadou zábavních center, spoustou restaurací a kaváren. Dubaj se může pochlubit více, jak 50 nákupními středisky. Mezi ty nejznámější bez pochyb patří Mall of Emirates, které se může pochlubit lyžařskou sjezdovkou.

Další notoricky známým nákupním střediskem je Dubai Mall, největší nákupní centrum na světě. To nabízí kluziště, vodopád, venkovní tzv. zpívající fontánu, vstup na nejvyšší budovu světa Burj Khalifa a obrovské vodní akvárium s množstvím žraloků, rejnoků a dalších druhů ryb. Můžete v akvárku vidět i potápěče, což je unikát, kterým se může chlubit jen Dubaj. Více o potápění v sekci – Výlety pro náročné..

Mezi další známá centra patří Dubai Festival City, tématické středisko Ibn Batuta šesti národů, ekluzivní bulvár butiků v Jumeirah TowersDeira City CentreLamcy Plaza, egyptsky stylizované Wafi Centre se svým starodávným soukem Khan Murjan. Středisko, které je stylem vystavěno v tradičním trhu Souk Madinat Jumeirah, s benátskou atmosférou Mercato Mall, nebo stylové s exkluzivní módou Burjuman Mall. Další dobrou zastávkou pro levné čínské výrobky může být Dragonmart v International City nebo levné značkové oblečení v Dubai Outlet Mall. Mezi novými přírůstky je Mirdif City a Arabian Center. To jsou je některá nejznámnější, ale najdete zde i řadu dalších center.

Dalším z plánovaných projektů je Mall of the World - nákupní, zábavní a hotelový komplex.

 dubaj-novy-web-014.jpgdubaj-novy-web-015.jpg
 

 

Tržiště Souq

Jako kontrast moderních středisek tu stojí tradiční tržiště. Mohou buď nabízet široký sortiment zboží, nebo jsou specializované. Všechny jsou velmi živé, plné hluků, náruživých obchodníků a smlouvajících kupujících. Návštěva takovéhoto rušného tržiště je určitě nezapomenutelným zážitkem, obzvláště pak v noci, kdy bludiště uliček s dřevěnými oblouky a zdobením je osvětlena a přeplněna lidmi. Na rozdíl od nákupních center, kde jsou fixně stanoveny ceny, zde je nezbytné smlouvat. Pokud jste dobrými obchodníky, bude takové nakupování pro Vás nejen zábavné, ale i výnosné. Naleznete zde nejen tradiční arabské výrobky jako konvice, koberce či koření, ale i výrobky z jiných částí světa, obzvláště pak např. typické indické oblečení sarí, či výrobky ze Srí Lanky, Afriky nebo Číny. Jedním z nejstarších tržišť je Deira Souq, prodávající široké spektrum suvenýrů, koření a zlata, nachází se hned vedle řeky a přístaviště pro převozní loďky abry, v blízkosti starého kulturního centra, takže jej můžete výborně spojit s návštěvou muzea, Heritage Village nebo Sheikh Saeed House.

 

Global Village

Další událostí pro nákupů chtivých turistů je návštěva Global Village. Tento masivní veletrh, kde se země prezentují svým pavilonem je oblíbeným místem zábavy, kultury, nákupů, vzděláváním a gastronomickým zážitkem. Tento univerzální veletrh se koná každoročně během zimních měsíců pod otevřeným nebem v okrajové části Dubaje, která je k tomu přímo určena. Pokud se tam budete chtít vypravit, každý taxikář bude vědět cestu do Global Village. Tato kulturní akce se koná od roku 1996, kdy jej navštívilo půl miliónu lidí a od té doby jeho popularita neustále roste. Poslední ročník zaznamenal 4,4 milionů návštěvníků.

 dubaj-novy-web-016.jpg
 

 

Zlato

Zlato je tradičním produktem arabských zemí a hlavně ve Spojených Arabských Emirátech patří mezi velmi výhodné komodity. Ceny mohou být až poloviční, než ceny v západních zemí a odvíjí se hlavně od váhy zlata, ne od zpracování. Nejširší výběr zlatých šperků naleznete na specializovaném tržišti „Gold Souk Deira“. Smlouvání je samozřejmě součástí nákupního rituálu, tak jako v jiných arabských zemích. Mezi další tradiční výrobky bez pochyby patří koření, koberce, produkty z mušlí, konvice na arabskou kávu, tradiční oblečení, třásně pro břišní tanečnice, sedm písků ze sedmi Emirátů a symboly města jako Burj Al Arab a Burj Khalifa.

Otevírací doba

Obchody většinou otevírají běžně denně mezi 9:00 a 10:00. Venkovní obchody dodržují pak známou siestu středomořských států a jsou zavřeny mezi 13:00 a 16:00, to se netýká nákupních center, kde je klimatizace. Obchody jsou otevřeny do pozdních nočních hodin mezi 21:00 a 22:00 hodinou. Obchody jsou otevřeny sedm dní v týdnu. Některé mohou být zavřeny v pátek mezi 11:30 a 13:00 a to z důvodu modliteb. Jinak je tomu v posvátném měsíci Ramadán (od poloviny srpna do poloviny září), kdy je většina obchodů zavřena během dne a otvírají se až se západem slunce a jsou otevřeny do půlnoci až do 1:00 hodiny ráno.

Shopping festival 

Nejvýhodnější nakupování je během nákupního festivalu, který se koná ročně od poloviny ledna do poloviny února. Poprvé se tento festival konal v únoru 1996 a jeho účelem bylo zvýšit a podpořit obchod ve Spojených Arabských Emirátech, od té doby se stalo tradicí, že se tato událost nejen nákupní ale i kulturní a zábavní, koná každým rokem a přispívá tam ke stále se zlepšujícímu a rozvíjejícímu se turismu.

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.