• dovolená Dubaj 2017

  Luxus, tradice, bílé pláže a smělé projekty. 
  Na Dubaj se specializujeme a rádi Vám poradíme. 

  dovolená Dubaj 2017
 • dovolená Dubaj 2017

  Nejmodernější architektura a nepřehlédnutelný luxus. 
  V Dubaji Vám zajistíme ten nejlepší servis. 

  dovolená Dubaj 2017
 • dovolená Dubaj 2017

  Unikátní spojení starobylého a moderního světa. 
  Připravíme Vám dovolenou dle Vašich individuálních přání. 

  dovolená Dubaj 2017
 • dovolená Dubaj 2017

  Město kontrastů. 
  Dubaj známe dokonale a připravíme Vám zájezd na klíč. 

  dovolená Dubaj 2017
 • dovolená Dubaj 2017

  Silvestr stylově 
  Zažijte s námi jedinečnou dovolenou. Rádi poradíme. 

  dovolená Dubaj 2017

Aktivity v Dubaji

Tipy, co vidět a dělat během dovolené v Dubaji

Pokud hledáte inspiraci, co byste mohli vidět a dělat během dovolené ve Spojených Arabských Emirátech, jste na správném místě. Poradíme Vám, co byste si rozhodně neměli nechat ujít, co můžete v Dubaji levně koupit, jaké suvenýry si dovézt z dovolené, jak zabavit své ratolesti a poskytneme Vám i další užitečné rady.

Nakupování Dubaji

Zažijte nákupní horečku v Dubaji! Poleťte s námi do nákupního ráje a poznejte největší nákupní centra na světě! Dubaj si vybudovala reputaci jako oblíbená destinace pro nakupování. Najdete zde starodávné trhy s tradičními výrobky, ale i spoustu nejmodernějších, nejnovějších a největších nákupních středisek. Přijeli jste do Dubaje za výhodnými nákupy? Najdete zde jak starodávné trhy s tradičními výrobky a hemžícími se lidmi, kde se hojně používá smlouvání, tak také spoustu nejmodernějších, nejnovějších a největších nákupních středisek. V sekci Nakupování v postranním menu naleznete soupis nejvýznamnějších nákupních středisek, tradiční arabské trhy a tipy na tradiční produkty.

Kulturní dědictví

I přes krátkou historii moderního města, v Dubaji naleznete historické a kulturní budovy, které Vám představí život beduínů a lovců perel, z dob, než město zbohatlo z ropy a bylo objeveno turisty.

Dubai Museum

Nejnavštěvovanější historickou budovou je Dubajské muzeum, které se nachází v pevnosti Al Fahidi, která byla postavena kolem r. 1787, renovovaná v roce 1971 za účelem využití muzea, jenž zachycuje běžný život obyvatel před objevem ropy. Muzeum Vás seznámí s tradičními arabskými domy, mešitami, tržišti, datlové palmy, pouštní a mořský život. Oblíbená expozice je o lovcích perel.
Otevírací doba: sobota – čtvrtek 8:30 – 20:30, pátek 14:30 – 20:30
Vstupné: 3dhs/dospělí, 1dhs/dítě (1dhs = 6,5Kč)

Sheikh Saeed´s House (Dům šejka Saeeda)

Bývalé oficiální sídlo šejka Saeeda Al Maktouma, prvního vládce Dubaje (1912 – 1958) a pradědečka současného vládce šejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma v současnosti hostí jedinečnou kolekci mincí, historických fotografií, známek a dokumentů zachycující historii Dubaje. Dům byl postavem kolem roku 1896.
Otevírací doba: sobota – čtvrtek 8:30 – 20:30, pátek 15:00 – 20:30 (během Ramadánu sobota – čtvrtek 9:00 – 17:00, pátek 14:00 – 17:00)
Vstupné: 3 dhs/dospělí, 1dhs/dítě

Heritage & Diving Village

Tradiční vesnice lovců perel, která se nachází přímo v srdci staré historické části Dubaje u řeky (Creek) nabízí ukázku života lovců perel a námořníků. Mimo jiné zde najdete řadu obchůdků se suvenýry, od mušliček, přes konvice na arabskou kávu, až po tradiční oblečení. Heritage Village je ideálním a klidným místem, kde si můžete vybrat nejvhodnější dárky pro své blízké, při tradičním smlouvání se dostanete na velmi příjemné ceny.
Otevírací doba: sobota – čtvrtek 8:30 – 22:00, pátek 15:30 – 22:00 (během Ramadánu sobota – čtvrtek 9:00 – 14:00, 20:30 – 0:00, pátek 20:30 – 0:00)
Vstupné: zdarma

Vodní svět v Dubaji 

Dubaj nabízí velké vyžití pro milovníky vodního světa a vodních radovánek, obzvláště pak pro děti delfinárium, aquaparky, řadu akvárií, Zoo a další, přičemž na své si příjdou i dospělí.

Delfinárium

dubaj-destinace-015.jpgDubai Dolphinarium zažijete krásné okamžiky s nejoblíbenějšími mořskými savci. Je to skvělé místo pro zábavu a vzdělávání jak pro malé, tak i velké. Nachází se v Creek Park za hlavním vstupem, 15 metrů po pravé straně. Nejjednodušším způsobem dopravy je taxi. Hlavní show se skládá z představení mrštných lachtanů, kteří se výborně pohybují jak na souši, tak i ve vodě a samozřejmě z představení neustále se usmívajících delfínů. Po každé show si můžete dokoupit fotografii s delfínem. Ceny za delfíní a lachtaní představení jsou uvyedeny v tabulce (představení začínají v 15:00 nebo v 18:00. K dispozici jsou také rozšířená představení či plavání s delfíny.

Typ vstupenky Dospělý Dítě (2-11 let)
VIP 140/120 AED 100/80 AED
Normální 120/100 AED 70/50 AED

Delfinárius nabízí také show s exotickými papoušky v Creek Park každý den kromě nedělí. Vstupenky stojí 50 AED pro dospělé a 30 AED pro děti.

Aquaparky

Pokud Vy či Vaše dětí milují aquaparky, pak se můžete těšit na dva, které se v Dubaji nacházejí. První z nich je Aquaventura u hotelu Atlantis na umělém ostrově Palm Island. Není to jen o neustálých aktivitách na skluzavkách a dalších atrakcích, ale také o prostředí, které Vás svou monumentálností ohromí. Největším zážitkem je pravděpodobně rychlá skluzavka, která Vás zavede do tunelu v obrovském akváriu.Neomezený vstup zdarma budete mít do Aquaventura, pokud budete bydlet v Atlantisu.

Druhým aquaparkem je Wild Wadi Water Park situovaný v unikátní lokalitě Jumeirah u Burj al Arab či Jumeirah Beach Hotel. Kdispozici jsou atrakce jak pro děti, tak i pro dospělé. Zažijete zde spoustu zábavy a budete odcházet plní dojmů a zážitků z vodního světa. Pokud budete bydlet v Jumeirah Beach Hotel nebo v Burj Al Arab, pak budete mít vstup zdarma do Wild wadi waterpark.

dubaj-destinace-021.jpgdubaj-destinace-022.jpg

Nejvyšší budova světa - Burj Khalifa

Jednou z nejzajímavějších atraktivit, kterou Dubaj nabízí, je možnost vyjet až na vrchol nejvyšší budovy světa Burj Khalifa (burj=věž a khalifa=současný vládce SAE). Burj Khalifa stoupá do nebe ze srdce Dubaje a je synonymem pro nákupní oblast, gastronomii, zábavu a domov elity společnosti. Měří 828 metrů a čítá 160 pater. Díky tomu budova pokořila několik rekordů. Kromě nejvyšší budovy tak drží primát také nejvýše položené vyhlídky, výtahem s nejdelší dojezdovou vzdáleností a další.

Vyhlídková plošina – Vstup do Burj Khalifa se nachází v nejnižším patře Dubai Mall. Prohlídka trvá většinou hodinu, ale klidně můžete na vyhlídce zůstat déle a kochat se pohledem z dech beroucí výšky. Nejlepší čas pro výstup je před setměním. V této době budete mít jedinečnou možnost vychutnat si pohled na denní, tak i noční Dubaj spolu se západem slunce. Navíc si po sestupu dolů budete moci užít show v podobě zpívající a osvětlené fontány s mnoha efekty a vodou stříkající do výšky až 150 metrů.

Otevírací doba: neděle – středa 10:00–22:00, čtvrtek – sobota 10:00 – 24:00
Cena vstupného v AED:

  124. patro   125. + 148. patro
Doba návštěvy Dospělý Dítě (4-12 let) Doba návštěvy Dospělý Dítě (4-12 let)
8:00-15:30 a 18:00 až do konce 125 95 18:00 až do konce 350 350
16:00-17:30 200 160 od začátku do 17:00 500 500

Noční život v Dubaji

Noční život, zábava, bary, restaurace, beach party i to je velkým lákadlem pro turisty v Dubaji. Paradoxem je, že se jedná o arabskou, muslimskou zemi, kde pravidla oblékání na veřejnosti jsou velmi striktní. Přesto je tu noční život a zábava velmi oblíbená a rozšířená. Pouze během svatého měsíce Ramadánu tu žádnou noční zábavu nehledejte, všechny kluby jsou v celém období zavřeny.

Protože jste v muslimské zemi, alkohol běžně v obchodě nekoupíte, ale v klubech nebo hotelových restaurací jej koupíte bez sebemenších problémů, jen cena se pohybuje poměrně vysoko. V klubu není výjimkou, že 2dl vína stojí v 50dhs (cca 250Kč!) Zase je to jediné místo, kde Vám alkohol prodají, aniž by po Vás chtěli licenci k pití alkoholu, což je běžná praxe v obchodech specializujících se na prodej alkoholu.

Bary se svělým výhledem a jedinečnými drinky a koktejly na míru

360 Bar

Před třemi roky byl tento bar skvělým místem, kde trávit odpoledne. V současnosti potřebujete rezervaci a to obzvláště na páteční noc. Mimo jiné nabízí krásné výhledy na Burj Al Arab. Je to venkovní bar s výhledy na moře. Myslet na to, že v zimním období může být večer od moře chladněji a větrno, naopak v letních měsících je bar z důvodu nesnesitelných veder zavřen. Dress code je vyžadován, raději tedy né tenisky a džíny. Naleznete jej na střeše známého hotelu Jumeirah Beach Hotel.

Skyview Bar

Skvělý výhled na město a Arabský záliv poskytuje bar na střeše nejluxusnějšího hotelu Burj Al Arab. Jedinečné míchané drinky a koktejly na míru, to je to pravé osvěžení po horkém dni. Nachází se hned vedle restaurace Al Muntaha , skvělé místo pro odpolední čaj, drink před jídlem i po večeři, servírovaný v atmosféře přepychu a pohodlí a s výhledy na ostrovy Palm, World a pobřeží Jumeirah Beach.

Emporio Armani Caffé

Stylová italská kavárna s nádechem módního guru Giorgio Armani, první kavárnou svého druhu otevřená na Blízkém východě a to v nákupním centru Dubai Mall. Nabízí jedinečné delikatesy z italské kuchyně, proslavenou italskou kávu a exkluzivní čokoládu Giorgio Armani.

Buddha Bar

Nachází se v hotelu Govesnor House Hotel Complex, v nejexkluzivnější čtvrti Dubaje Marina. Je rozdělen na tři hlavní části a to na restauraci, bar a salónek. Můžete zde spojit příjemnou večeři, osvěžení v salónku a poslech živé hudby s popíjením skvělého drinku. Všechny tři části Vám nabídnout jedineční a uvolňující zážitek v příjemné atmosféře.

Životem zmítající se kluby plné zábavy

Pár tipů, kam vyrazit do klubu: O2 Nightclub je místo, které musíte vidět. Je to trendy, sofistikovaný klub, kde se prolíná kombinace moderní a renesanční elegance. Trilogy Nightclub se nachází v Madinat Jumeirah Resort, tři patra živé hudby dělají z tohoto klubu jednoznačně místo, které je žádané navštívit.
Kasbar Nightclub je pulzující, životem zmítající se klub v nádherném resortu One&Only Royal Mirage Hotel. Spojuje moderní a tradiční vlivy z arabského světa podél zálivu ve svých třech barech, každý na jednom podlaží. Hyatt Regency Dubai, jak již název napovídá, klub naleznete v hotelu Grand Hyatt. Nabízí živou zábavu na prvotřídní diskotéce, v baru nebo v salónku. Boudoir, oblíbené místo pro bohaté, slavné, sofistikované. Zažijte zábavu na úplně nové úrovni. To je jen pár klubů z mnoha. Je zde i celá řada klubů zaměřená na jednotlivá etnika africké, arabské, anglo/americké, indické, asijské, bengali, indické, francouzské a irské.

Hospůdky a kavárny s příjemnou atmosférou

Něco méně formálního. Skvělým místem pro celou rodinu může být návštěva světově proslulého řetězce Hard Rock Café, které se nachází v nákupním středisku Dubai Festival City. Vychutnejte si zde jídlo a pití spolu s živou hudbou.
Velmi oblíbenou je klasická irská hospůdka Irish Village s příjemným posezením venku i uvnitř, nachází se v Aviation Club. Příjemnou atmosféru dotváří rybníček v okolí a příjemná hudba, někdy i živá. Hospůdka je oblíbena nejen mezi Iry, ale i místními, expatrioty a turisty. Jedno z mála míst, kde si můžete vychutnat své pivo venku. Podává se tu i jídlo velmi dobré kvality.

Další zajímavá místa pro využití volného času

Stále ještě nevíte, jak naložit s volný časem v Dubaji? Nabízíme další aktivity, které by mohly zpříjemnit Váš pobyt. Co si třeba zalyžovat nebo zabruslit. Novou atrakcí je zpívající fontána a nejvyšší budova světa Burj Khalifa.

Ski Dubai – Užijte si opravdový sníh celoročně v Dubaji

Ski Dubai je „lyžařský resort v Dubaji“, první indoor lyžařský resort na Blízkém východě. Užijte si opravdový sníh celoročně v Dubaji. Resort je vhodný pro děti i dospělé, začátečníky i pokročilé, lyžaře či snowboardisty, Ski Dubai má zkrátka všem co nabídnou. I jako nelyžaři si zde přijdete na své, můžete si zabobovat nebo se jen tak koulovat ve sněhu.
Najdete zde 5 sjezdovek, které se liší svou složitostí, nejdelší měří 400 metrů a má převýšení 60 metrů. Pro snowboardisty je připravena „Freetyle Zone“ a pro děti zábavní centrum „Snow Park“. S 3000 m² je to největší vnitřní lyžařské středisko na světě.
O lyžařské vybavení a oblečení se nemusíte starat, vše si půjčíte na místě. Atmosféru skvěle dotváří stylové horské restaurace St. Moritz Cafe a Avalanche Cafe. Středisko je vybaveno zkušenými instruktory, kteří Vás naučí lyžovat či snowboardovat.
Otevírací doba: neděle – středa 10:00–23:00, čtvrtek 10:00–24:00, pátek 9:00–24:00, sobota 9:00–23:00
Vstupné: Sjezdovka (2 hodiny) 200 AED/dospělí, 170 AED/dítě

Bruslení a lední hokej v Dubai Mall

Dalším typicky zimním sportem a zábavou, kterou můžete celoročně provozovat i v pouštním městě Dubaj, je bruslení. Přijďte do Dubai Mall užít si legraci při bruslení, vylepšit si svoji bruslařskou techniku, zahrát si lední hokej nebo se jen tak setkat s přáteli na netradičním místě.
Otevírací doba: neděle – středa 10:00–22:00, čtvrtek – sobota 10:00–24:00
Vstupné: Veřejné bruslení se pohybuje kolem 60 AED

ZOO s vzácnými arabskými divokými kočkami

Jedná se o první ZOO na Arabském poloostrově a první ZOO chovající vzácné šimpanze a arabské divoké kočky. Je situována v části Jumeirah a představuje populární atrakci zejména pro rodiny. Zahrnuje moderní zařízení a pečuje o zvířata, které odpovídají prostředí SAE, ale také o mnoho dalších zahrnujících lišky, hyeny, pumy, lvy, jaguáry, paviány, opice, jeleny, medvědy, dikobrazy, žirafy atd.

Otevírací doba: denně 10:00 – 18:00
Vstupné: 2 AED

Další sportovní události v Dubaji

V Dubaji se odehrává řada významných sportovních událostí, které můžete navštívit:

Dostihy – DUBAI WORLD CUP

Přijďte si vychutnat fascinující dostihy proslulých arabských koní. Závodní sezóna se odehrává v Meydan Racecourse. Mimo úchvatného zážitku ze závodu koní a sázení si můžete vychutnat jídlo v nejlepších restauracích či pohostinnost v Meydan Hotel – pěti hvězdičkový luxusní hotel nabízející pokoje a apartmány s úchvatnými výhledy na dostihovou dráhu. Medyan Racecourse má 1 750m dlouhou dráhu s povrchem pro všechna počasí a 2 400m dlouhé dostihové závodiště. Na tribunu se vejde 60 000 diváků. Dalším vybavením komplexu je již zmiňovaný hotel s restauracemi, muzeum a galerie. Dostihová sezóna trvá v období zimních měsíců od listopadu do března, většinou ve čtvrtek a v sobotu. Nejvýznamnější dostihovou událostí je „Dubai World Cup“, který se koná vždy poslední sobotu v březnu, tedy letos se ti nejlepší utkají 26. března 2011. Další významnou událostí je „Dubai International Racing Carnival,který se koná od poloviny února do poloviny března. V případě zájmu o exkurzy je třeba si předem ověřit dostihový kalendář.

Velbloudí závody

Sjednotitel a tvůrce Spojených Arabských Emirátů schválit a začal podporovat velbloudí závody a každý, kdo se o velbloudy stará dostává finanční podporu od státu. Velbloudí závody se konají ročně mezi koncem října a začátkem dubna. Pokud máte to štěstí, že budete v Dubaji během tohoto období, určitě si nenechte tuto jedinečnou a tradiční událost ujít. Závody se běžně konají čtvrtky, pátky a soboty během zimní sezóny a to dvakrát denně, ráno v 7:30 a odpoledne v 14:30. SAE mají celkem 15 závodišť po celé zemi, skvěle technicky vybaveny elektřinou, vodou, telefony, odpočinkovými stany pro závodníky, vybavením pro živé televizní vysílání a týmem doktorů. Většinou se nachází na okrajích měst. Délka závodů se různí od 4 po 10 km a počet velbloudů se pohybuje mezi 15 až 70. Doporučuje se vybavit dalekohledem. Závody byly a jsou podporovány to nejvyšší vrstvou. Počínaje zakladatelem SAE prezidentem Sheik Zayed, který vlastnil 14 000 velbloudů a zaměstnával na 9 000 pracovníků, kteří se o ně starali. V dnešní době na zádech velblouda je pouze robot na místo dětí, kteří na nich závodily dříve a to již od věku 6 let. Vstup na závod je volný, oblečení normální, jediné, co je třeba respektovat, že není povoleno fotit.

Rally – UAE DESERT CHALLENGE

Každý rok v říjnu se koná rally v dramatické a náročném terénu pouště. Řidiči ze všech koutů světa si přijedou vyzkoušet své dovednosti při řízení aut, náklaďáků nebo motorek v 5 denním závodě přes poušť. Během let a vývoje se postupně závod přesunul do Emirátu Abu Dhabi, jehož krajina více vyhovuje náročnosti a požadavkům závodu.

Tenis

Nejvýznamnější jsou dvě pravidelné akce a tou je DUBAI DUTY FREE TENNIS CHAMPIONSHIPS s účastí světové špičky a dále THE LEGENDS ‚ROCK‘ DUBAI, která se koná pravidelně ročně v listopadu. Jedná se o poslední tenisovou událost roku pro kategorii „senior tennis players“.

Rychlá kalkulace hotelu

Odlet
Nocí v hotelu
Hotel

Pro hotel není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu zde.

Typ pokoje
Strava

EUR
Cena zájezdu
Podrobnosti
- /osoba
Hotel,
- /osoba
Dospělý
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Český delegátDelegát      
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Dítě do 2 let
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Cena zájezdu na
svatební cestu

Podrobnosti
- /osoba
Hotel,
- /osoba
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Zahrnuje všechny poplatky
Mám zájem o zájezd Podrobnosti
Počítáme cenu Vašeho zájezdu - prosím vyčkejte.
Počítáme cenu
Vašeho DELUXEA zájezdu.
Vyčkejte prosím.

Rychlá kalkulace hotelu

Odlet
Nocí v hotelu
Hotel

Pro hotel není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu zde.

Typ pokoje
Strava

EUR
Cena zájezdu
Podrobnosti
- /osoba
Hotel,
- /osoba
Dospělý
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Český delegátDelegát      
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Dítě do 2 let
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Cena zájezdu na
svatební cestu

Podrobnosti
- /osoba
Hotel,
- /osoba
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Zahrnuje všechny poplatky
Mám zájem o zájezd Podrobnosti
Počítáme cenu Vašeho zájezdu - prosím vyčkejte.
Počítáme cenu
Vašeho DELUXEA zájezdu.
Vyčkejte prosím.
Máte dotaz k dovolené?

Zavoláme a poradíme Vám. Zájezd připravíme na míru.

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.