DELUXEA nabízí výhradně lety na pravidelných linkách s Emirates. Ty poskytují perfektní servis, návaznost při přestupu a hlavně jsou flexibilní s možností odletu několikrát v týdnu (z Prahy i Vídně). Cenově dostupnější alternativou letu s Emirates je nově letové spojení s leteckou společností Smartwings, která létá pravidelně 7x týdně z Prahy a 3x týdně z Bratislavy. Letenky Vám rádi zajistíme.

Dubaj

Aktivity v Dubaji

Dubaj z ptačí perspektivy

Chcete zažít něco jedinečného? Poznat město Dubaj či jinou oblast Emirátů z netradičních úhlů? O Dubaji se říká, že kdo ji neviděl z ptačí perspektivy, jako by ji neviděl vůbec. Palmový ostrov, uměle vytvořené souostroví Svět, dominanty Burj Khalifa a Burj Al Arab a mnohem více na Vás čeká při jednom z námi nabízených exkluzivních výletů. 

 

Let helikoptérou

Nejlepším způsobem, jak poznat město je helikoptérou. Pokochejte se překrásným výhledem na celé město z ptačí perspektivy, objevte město plné kontrastů, kde se míchají moderní stavby s nekonečnou pouští a mořskou plání. Prohlédněte si z výšky hlavní symboly města, např. Burj Al Arab hotel, Jumeirah Beach, Palm Jumeirah a mnoho dalších. Spatříte realitu města, jeho minulost, přítomnost i budoucnost této rychle se rozvíjející metropole. Mimo jiné je možné si naplánovat individuální let, jako například nad dramatickou scenérií pouště nebo do skalnatých hor Hatta. Všechny lety se pořádají buď z centrálního heliportu, který se nachází ve městě v blízkosti Worl Trade Centre nebo z Atlantis hotelu na palmovém ostrově. Doprava na heliport a z heliportu není zahrnuta v ceně letu.

 dubaj-novy-web-023.jpg
 

  

Let balónem

Klimatické a geografické podmínky Spojených Arabských Emirátů jsou ideální pro lety v horkovzdušném balónu. Zažijte jedinečný zážitek pohled na fascinující nekonečně táhnoucí se poušť z výšky v koši balónu, který je pomalu unášen horkými vzdušnými proudy.

Pohled na obrovské duny načervenalého písku, pouštní krajinu pohoří Hajj Mountains na východě a siluetu města 21. století Dubaje na západě si skvěle vychutnáte, jak budete stoupat vzhůru k modrému nebi, a zároveň Vás bude ovívat osvěžující vánek. Pohled z balónu Vám otevře zcela nový úhel pohledu na jedinečnou krajinu této země. Doporučujeme volné, pohodlné oblečení, nejlépe kalhoty, vzhledem k tomu, že budete muset nastoupit do koše, tenisky nebo ploché pohodlné boty, svetr během zimních měsíců a pokrývku hlavy.

aktivity-v-dubaji-022.jpg


 

Luxusní Dubaj

Pronájem jachty

Hotel Atlantis organizuje přibližně dvouhodinovou plavbu lodí, která Vás zaveze k dominantě Burj Al Arab nebo ke starému městu podél Dubai Creek. Vychutnejte si západ slunce na luxusní jachtě s občerstvením. Čas plavby se liší dle období.
Také hotel Jumeirah Beach Hotel nabízí řadu plaveb na jachtě. Je možné si vybrat z různých itinerářů, zahrnujících romantickou večeři, pracovní obědy či teambuildingy. Všechny plavby vám zaručují naprosté soukromí a diskrétnost.
Výlety na jachtě pořádá také Dubai Marina Yacht Club, který se nachází v centru exkluzivní čtvrti v Dubaji, Dubai Marina. Tato luxusní residenční čtvrť je vystavěna podél umělého kanálu a nabízí více než 1100 apartmánů v ultra moderních mrakodrapech a vilek s výhledem na kanál. Můžete si vybrat mezi půldenními plavbami podél umělých ostrovů nebo rybařením i celodenní plavbou do Dubai Creek a zpět podél Palm Island.
Další volbou je pronájem vlastní jachty s kapitánem a občerstvením s kapacitou 20 osob. Tak Vám bude zaručena maximální exkluzivita, flexibilita a soukromí, abyste si mohli vychutnat jedinečnou plavbu v úzkém okruhu rodiny a přátel. Dubai Marina též poskytuje služby a rady na danou destinaci. Je možné si pronajmout kapitána na Vaší vlastní jachtu, který Vás povede, kam si jen budete přát, třeba do Abu Dhabí, či sousedního Ománu a ukáže Vám nejlepší místa k potápění nebo pozorování delfínů.

 dubaj-novy-web-002.jpg
 

 

Pronájem limuzíny

Většina pěti hvězdičkových hotelů zařizuje pro své hosty pronájem limuzíny pro pohodlí a exkluzivitu. Stejně tak poskytuje tuto službu mezinárodní letiště. Nejjednodušší způsob platby a záruky je pomocí platební karty. Jen některé půjčovny či hotely přijmou jako záruku hotovost a cestovní pas.

Chcete-li si dopřát některou ze služeb a výletů, rádi Vám vše zařídíme.

 dubaj-novy-web-014.jpg
 

 

Dobrodružství v poušti, unikátní golfová hřiště

Pro milovníky přírody nabízí Dubaj jedinečnou možnost vidět nekonečné množství různých druhů ptactva, které do Dubaje přilétá. Užít si můžete pravé arabské dobrodružství v poušti, když přespíte v beduínském stanu a projedete se na velbloudech. Turistickou lahůdkou je sjíždění dun na lyžích, snowboardu či v terénním autě. Bílé písečné pláže běžící až za obzor jsou ideálním místem pro vodní sporty i potápění. Skutečným unikátem jsou ve vyprahlé pouštní krajině Emirátů zelená golfová hřiště, pečlivě zavlažovaná a udržovaná na nejvyšší úrovni.

 

dubaj-novy-web-019.jpg 

Tipy, co vidět a dělat během dovolené v Dubaji

Pokud hledáte inspiraci, co byste mohli vidět a dělat během dovolené ve Spojených Arabských Emirátech, jste na správném místě. Poradíme Vám, co byste si rozhodně neměli nechat ujít, co můžete v Dubaji levně koupit, jaké suvenýry si dovézt z dovolené, jak zabavit své ratolesti a poskytneme Vám i další užitečné rady.

 

 

Nakupování v Dubaji

Zažijte nákupní horečku v Dubaji! Poleťte s námi do nákupního ráje a poznejte největší nákupní centra na světě! Dubaj si vybudovala reputaci jako oblíbená destinace pro nakupování. Najdete zde starodávné trhy s tradičními výrobky, ale i spoustu nejmodernějších, nejnovějších a největších nákupních středisek. Přijeli jste do Dubaje za výhodnými nákupy? Najdete zde jak starodávné trhy s tradičními výrobky a hemžícími se lidmi, kde se hojně používá smlouvání, tak také spoustu nejmodernějších, nejnovějších a největších nákupních středisek. V sekci Nakupování v postranním menu naleznete soupis nejvýznamnějších nákupních středisek, tradiční arabské trhy a tipy na tradiční produkty.

 

Kulturní dědictví

I přes krátkou historii moderního města, v Dubaji naleznete historické a kulturní budovy, které Vám představí život beduínů a lovců perel, z dob, než město zbohatlo z ropy a bylo objeveno turisty.

Dubai Museum

Nejnavštěvovanější historickou budovou je Dubajské muzeum, které se nachází v pevnosti Al Fahidi, která byla postavena kolem r. 1787, renovovaná v roce 1971 za účelem využití muzea, jenž zachycuje běžný život obyvatel před objevem ropy. Muzeum Vás seznámí s tradičními arabskými domy, mešitami, tržišti, datlové palmy, pouštní a mořský život. Oblíbená expozice je o lovcích perel.
Otevírací doba: sobota – čtvrtek 8:30 – 20:30, pátek 14:30 – 20:30
Vstupné: 3dhs/dospělí, 1dhs/dítě (1dhs = 6,5Kč)

Sheikh Saeed´s House (Dům šejka Saeeda)

Bývalé oficiální sídlo šejka Saeeda Al Maktouma, prvního vládce Dubaje (1912 – 1958) a pradědečka současného vládce šejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma v současnosti hostí jedinečnou kolekci mincí, historických fotografií, známek a dokumentů zachycující historii Dubaje. Dům byl postavem kolem roku 1896.
Otevírací doba: sobota – čtvrtek 8:30 – 20:30, pátek 15:00 – 20:30 (během Ramadánu sobota – čtvrtek 9:00 – 17:00, pátek 14:00 – 17:00)
Vstupné: 3 dhs/dospělí, 1dhs/dítě

Heritage & Diving Village

Tradiční vesnice lovců perel, která se nachází přímo v srdci staré historické části Dubaje u řeky (Creek) nabízí ukázku života lovců perel a námořníků. Mimo jiné zde najdete řadu obchůdků se suvenýry, od mušliček, přes konvice na arabskou kávu, až po tradiční oblečení. Heritage Village je ideálním a klidným místem, kde si můžete vybrat nejvhodnější dárky pro své blízké, při tradičním smlouvání se dostanete na velmi příjemné ceny.
Otevírací doba: sobota – čtvrtek 8:30 – 22:00, pátek 15:30 – 22:00 (během Ramadánu sobota – čtvrtek 9:00 – 14:00, 20:30 – 0:00, pátek 20:30 – 0:00)
Vstupné: zdarma

dubaj-novy-web-007.jpgdubaj-novy-web-020.jpgaktivity-v-dubaji-002.jpg 
 

 

Muzeum iluzí

Vstupte do světa optických a smyslových kouzel v dubajském Muzeu iluzí, které se nachází ve čtvrti Al Seef u Dubajské zátoky. Tato rozsáhlá sbírka optických klamů a strhujících instalací s více než 60 různými exponáty je ideální pro zábavu celé rodiny.

Muzeum je také skvělým vzdělávacím a oči otevírajícím zážitkem pro všechny věkové skupiny, protože umožňuje návštěvníkům vyzkoušet si své smysly a přehodnotit předpokládané vnímání pomocí dechberoucích a zároveň hravých exponátů, jako jsou hry Dilemma nebo mistrovsky záludný Amesův pokoj.

Návštěvníci mohou fotografovat, a pořídit tak jedinečné snímky, zapojovat se do interakcí a smát se atrakcím, které je pohltí.

 aktivity-v-dubaji-024.jpg
 

 

The View na ostrově The Palm

Užijte si bezkonkurenční výhledy na ikonický ostrov z vyhlídkové plošiny The View at The Palm. Ve výšce 240 metrů nabízí panoramatické výhledy na ostrov Palm Jumeirah uprostřed třpytivých vod Arabského zálivu a na panorama Dubaje v dálce. Nachází se na 52. podlaží mrakodrapu The Palm Tower, kde najdete také kavárnu, kreativní výstavu věnovanou budování ostrova, interaktivní tunely ve stylu akvária a obchod s dárkovými předměty. 

Vyhlídka má přímý přístup k oblíbenému nákupnímu centru Nakheel Mall s velkou nabídkou restaurací a zábavy. K dalším atrakcím v okolí patří The Pointe, Club Vista Mare a slavný resort Atlantis, The Palm.

V roce 2022 toto místo ještě zvýšilo očekávání nebeských zážitků otevřením The Next Level. Soukromý bezbariérový vyhlídkový prostor ve výšce 250 metrů nad zemí získal titul nejvyššího vyhlídkového místa na ostrově Palm Jumeirah.

aktivity-v-dubaji-019.jpg 

 

 

aktivity-v-dubaji-006.jpg 

Zažijte neuvěřitelnou jízdu

Komplex Dubai Parks and Resorts, který tvoří tři zábavní parky a jeden akvapark, nabízí bezkonkurenční zážitek plný zábavy. Návštěvníci zde najdou více než 100 zábavných vnitřních i venkovních atrakcí. 

 

  

Dubai Parks and Resorts

V Motiongate Dubai –⁠ největším zábavním parku inspirovaném Hollywoodem v regionu –⁠ si prohlédnete to nejlepší z legendárních filmových studií, jako jsou Columbia Pictures, DreamWorks Animation a Lionsgate. Setkejte se s oblíbenými Šmouly, zažijte neuvěřitelnou jízdu na horské dráze inspirované akčním filmem John Wick nebo jízdu na nejrychlejší točící se horské dráze na světě. Začínající filmaři mohou mezitím navštívit skutečné natáčení ve Studiu Central.

Ponořte se do kouzelného světa indické kinematografie v zábavním parku Bollywood Parks. Přiveďte bollywoodské fantazie k životu na interaktivních atrakcích, vzrušujících jízdách na horské dráze, multimediálních show a spektakulárních živých vystoupeních v pěti tematických zónách.

Legolandu Dubai vás čeká ohromující rodinné dobrodružství vhodné pro děti od 2 do 12 let. Užijte si přes 40 jízd a show točících se okolo Lega. V akvaparku Legoland Water Park si pak z Lega můžete postavit vlastní raft a vydat se na divokou řeku. Pokračujte v zábavě pobytem v nově otevřeném Legoland Hotelu, vůbec prvním v regionu.

Na promenádě Riverland Dubai, která všechny zábavní parky propojuje, si můžete užít další porci zábavy, ale také si vychutnat dobroty z celého světa a úchvatné výhledy. Pokud chcete den zakončit něčím opravdu výjimečným, můžete zvážit pobyt v hotelu Lapita. Tento rodinný resort v polynéském stylu se nachází uvnitř komplexu a nabízí řadu vlastních restaurací a salónků.

 aktivity-v-dubaji-015.jpgaktivity-v-dubaji-016.jpg
 

 

Pouštní dobrodružství na motorovém padáku

Vznášejte se nad pouští se společností Paramotor Desert Adventure. V tomto leteckém klubu, který je v Dubaji jasnou volbou, pokud toužíte po leteckém zážitku, nabízí paragliding, parasailing, tandemové lety, seskoky padákem a spoustu dalších aktivit. Společnost má emirátského majitele, nachází se v pouštním areálu Skydive Dubai Desert Campus a zážitky ve vzduchu poskytuje již od roku 2013.

Začátečníci se mohou zapsat do tréninkového kurzu pro létání na motorovém padákovém kluzáku, který je otevřen všem zájemcům starším 18 let a vyšším než 150 cm. Ti zkušenější se pak mohou proletět strojem zvaným Xcitor.

Připravte se na vzrušující let nad dubajskou pouští při východu nebo západu slunce. Pokud budete mít odvahu, požádejte svého zkušeného pilota o akrobatický kousek ve vzduchu, jako je třeba let ve spirále, při kterém zažijete vysoké přetížení, nebo přelet nízko nad terénem. Tak se připoutejte a jděte do toho! 

aktivity-v-dubaji-018.jpg
 

  

 

dubaj-novy-web-036.jpg 

Vodní svět v Dubaji 

Dubaj nabízí velké vyžití pro milovníky vodního světa a vodních radovánek, obzvláště pak pro děti delfinárium, aquaparky, řadu akvárií, Zoo a další, přičemž na své si příjdou i dospělí.

 

 

Deep Dive Dubai

Deep Dive Dubai je místem pro všechny vodní nadšence. Svým tvarem připomíná ústřici a vzdává hold dubajskému dědictví potápění za perlami a odvaze emirátských průkopníků. Rekreační centrum bylo otevřeno v červenci 2021 a jeho 60,02 m hluboký bazén je certifikován Guinnessovou knihou rekordů jako nejhlubší bazén na světě určený pro potápění. Kromě pozoruhodné hloubky mohou potápěči prozkoumat například „potopené město“, zónu v opuštěné městské zástavbě podobnou Atlantidě. Za návštěvu stojí také potápěčský a dárkový obchod a restaurace.

Centrum nabízí také celoroční kurzy freedivingu a potápění s přístrojem, které vede tým mezinárodních potápěčských profesionálů. Nabídka je rozdělena do tří kategorií. Kategorie Discover je určena pro ty, kteří se chtějí ponořit jen jednou nebo chtějí začít s certifikací potápěče. Kategorii Dive může zvolit kdokoli, kdo si chce vyzkoušet potápění v rámci svých certifikačních limitů. Jak název napovídá, kategorie Develop nabízí výcvik, zlepšování dovedností a certifikaci až na úroveň instruktora.

Vydejte se do Deep Dive Dubai a objevte tento fascinující podvodní svět. 

aktivity-v-dubaji-014.jpg
 

 

Delfinárium

Dubai Dolphinarium zažijete krásné okamžiky s nejoblíbenějšími mořskými savci. Je to skvělé místo pro zábavu a vzdělávání jak pro malé, tak i velké. Nachází se v Creek Park za hlavním vstupem, 15 metrů po pravé straně. Nejjednodušším způsobem dopravy je taxi. Hlavní show se skládá z představení mrštných lachtanů, kteří se výborně pohybují jak na souši, tak i ve vodě a samozřejmě z představení neustále se usmívajících delfínů. Po každé show si můžete dokoupit fotografii s delfínem. Ceny za delfíní a lachtaní představení pro rok 2024 jsou uvedeny v tabulce (představení začínají v 14:00 nebo v 18:00. K dispozici jsou také rozšířená představení či plavání s delfíny.

Typ vstupenky Dospělý Dítě (2-11 let)
VIP    130 AED    80 AED
Normální    100 AED    50 AED

Delfinárius nabízí také show s exotickými papoušky v Creek Park každý den kromě nedělí. Vstupenky stojí 50 AED pro dospělé a 30 AED pro děti.

 dubaj-novy-web-017.jpg
 

 

Aquaparky

Pokud Vy či Vaše dětí milují aquaparky, pak se můžete těšit na dva, které se v Dubaji nacházejí. První z nich je Aquaventura u hotelu Atlantis na umělém ostrově Palm Island. Není to jen o neustálých aktivitách na skluzavkách a dalších atrakcích, ale také o prostředí, které Vás svou monumentálností ohromí. Největším zážitkem je pravděpodobně rychlá skluzavka, která Vás zavede do tunelu v obrovském akváriu.Neomezený vstup zdarma budete mít do Aquaventura, pokud budete bydlet v Atlantisu.

Druhým aquaparkem je Wild Wadi Water Park situovaný v unikátní lokalitě Jumeirah u Burj al Arab či Jumeirah Beach Hotel. Kdispozici jsou atrakce jak pro děti, tak i pro dospělé. Zažijete zde spoustu zábavy a budete odcházet plní dojmů a zážitků z vodního světa. Pokud budete bydlet v Jumeirah Beach Hotel nebo v Burj Al Arab, pak budete mít vstup zdarma do Wild wadi waterpark.

 dubaj-novy-web-035.jpg
 

 

Dubajské akvárium a podmořská zoo

Chcete navštívit jedno z největších a nejúžasnějších akvárií na světě? Pak si nenechte ujít obrovskou nádrž dubajského akvária a podmořské zoo.

Akvárium, které sahá až do třetího patra nákupního centra The Dubai Mall, je domovem 140 druhů mořských živočichů a nabízí řadu neuvěřitelných způsobů, jak si podvodní svět užít. Jedním z nich je procházka 48 metrů dlouhým podvodním tunelem skrz akvárium. Zde vidíte vše opravdu rybíma očima, a to včetně žraloků písečných a rejnoků, kteří proplouvají nad vaší hlavou.

Také můžete vyrazit na projížďku člunem se skleněným dnem, absolvovat přeměnu na mořskou vílu, smočit se při šnorchlování nebo si dokonce nasadit kyslíkovou bombu a zaplavat si se žraloky. V místní zoo najdete překvapivou řádku zvířat včetně Krále krokodýlů.

aktivity-v-dubaji-021.jpg 
 

 

Nejvyšší budova světa - Burj Khalifa

Jednou z nejzajímavějších atraktivit, kterou Dubaj nabízí, je možnost vyjet až na vrchol nejvyšší budovy světa Burj Khalifa (burj=věž a khalifa=současný vládce SAE). Burj Khalifa stoupá do nebe ze srdce Dubaje a je synonymem pro nákupní oblast, gastronomii, zábavu a domov elity společnosti. Měří 828 metrů a čítá 160 pater. Díky tomu budova pokořila několik rekordů. Kromě nejvyšší budovy tak drží primát také nejvýše položené vyhlídky, výtahem s nejdelší dojezdovou vzdáleností a další.

Vyhlídková plošina – Vstup do Burj Khalifa se nachází v nejnižším patře Dubai Mall. Prohlídka trvá většinou hodinu, ale klidně můžete na vyhlídce zůstat déle a kochat se pohledem z dech beroucí výšky. Nejlepší čas pro výstup je před setměním. V této době budete mít jedinečnou možnost vychutnat si pohled na denní, tak i noční Dubaj spolu se západem slunce. Navíc si po sestupu dolů budete moci užít show v podobě zpívající a osvětlené fontány s mnoha efekty a vodou stříkající do výšky až 150 metrů.

Otevírací doba: neděle – středa 10:00–22:00, čtvrtek – sobota 10:00 – 24:00
Cena vstupného v AED (pro rok 2022):

  124. + 125. patro   124. + 125. + 148. patro
Doba návštěvy Dospělý Dítě (4-12 let) Doba návštěvy Dospělý Dítě (4-12 let)
8:00-15:30 a 19:00-00:00 169 134 19:00-22:00 399 399
16:00-18:30 244 152 12:00-18:00 553 553

 

Zahrada Dubai Miracle Garden

V zahradě Dubai Miracle Garden, největší přírodní květinové zahradě na světě, vás čeká zázračný kvetoucí svět. Součástí parku o rozloze 72 000 metrů čtverečních je působivá řada slavných budov a struktur dokonale oděných do květinového hávu.
Projděte pěšinou s loubím ve tvaru srdce, nebo se projděte květinovými zámky a domy v plné velikosti s večerním nasvícením. V rámci různých expozic se můžete ponořit do světa více než 50 milionů květin. K vidění je řada atrakcí a mnoho výstředních a alternativních aranžmá.

Minout rozhodně nesmíte květinový letoun Airbus A380, který je zapsán v Guinessově knize rekordů. Zahrada se spojila s aerolinkou Emirates a společně vytvořili tento skvost, který pokrývá více než 500 000 čerstvých květin a živých rostlin. Za návštěvu stojí také oslňující Motýlí zahrada, která je domovem 15 000 motýlů.

aktivity-v-dubaji-023.jpg 
 

 

Noční život v Dubaji

Noční život, zábava, bary, restaurace, beach party i to je velkým lákadlem pro turisty v Dubaji. Paradoxem je, že se jedná o arabskou, muslimskou zemi, kde pravidla oblékání na veřejnosti jsou velmi striktní. Přesto je tu noční život a zábava velmi oblíbená a rozšířená. Pouze během svatého měsíce Ramadánu tu žádnou noční zábavu nehledejte, všechny kluby jsou v celém období zavřeny.

Protože jste v muslimské zemi, alkohol běžně v obchodě nekoupíte, ale v klubech nebo hotelových restaurací jej koupíte bez sebemenších problémů, jen cena se pohybuje poměrně vysoko. V klubu není výjimkou, že 2dl vína stojí v 50dhs (cca 250Kč!) Zase je to jediné místo, kde Vám alkohol prodají, aniž by po Vás chtěli licenci k pití alkoholu, což je běžná praxe v obchodech specializujících se na prodej alkoholu.

Bary se svělým výhledem a jedinečnými drinky a koktejly na míru

360 Bar

Před třemi roky byl tento bar skvělým místem, kde trávit odpoledne. V současnosti potřebujete rezervaci a to obzvláště na páteční noc. Mimo jiné nabízí krásné výhledy na Burj Al Arab. Je to venkovní bar s výhledy na moře. Myslet na to, že v zimním období může být večer od moře chladněji a větrno, naopak v letních měsících je bar z důvodu nesnesitelných veder zavřen. Dress code je vyžadován, raději tedy né tenisky a džíny. Naleznete jej na střeše známého hotelu Jumeirah Beach Hotel.

Skyview Bar

Skvělý výhled na město a Arabský záliv poskytuje bar na střeše nejluxusnějšího hotelu Burj Al Arab. Jedinečné míchané drinky a koktejly na míru, to je to pravé osvěžení po horkém dni. Nachází se hned vedle restaurace Al Muntaha , skvělé místo pro odpolední čaj, drink před jídlem i po večeři, servírovaný v atmosféře přepychu a pohodlí a s výhledy na ostrovy Palm, World a pobřeží Jumeirah Beach.

Emporio Armani Caffé

Stylová italská kavárna s nádechem módního guru Giorgio Armani, první kavárnou svého druhu otevřená na Blízkém východě a to v nákupním centru Dubai Mall. Nabízí jedinečné delikatesy z italské kuchyně, proslavenou italskou kávu a exkluzivní čokoládu Giorgio Armani.

Buddha Bar

Nachází se v hotelu Govesnor House Hotel Complex, v nejexkluzivnější čtvrti Dubaje Marina. Je rozdělen na tři hlavní části a to na restauraci, bar a salónek. Můžete zde spojit příjemnou večeři, osvěžení v salónku a poslech živé hudby s popíjením skvělého drinku. Všechny tři části Vám nabídnout jedineční a uvolňující zážitek v příjemné atmosféře.

Životem zmítající se kluby plné zábavy

Pár tipů, kam vyrazit do klubu: O2 Nightclub je místo, které musíte vidět. Je to trendy, sofistikovaný klub, kde se prolíná kombinace moderní a renesanční elegance. Trilogy Nightclub se nachází v Madinat Jumeirah Resort, tři patra živé hudby dělají z tohoto klubu jednoznačně místo, které je žádané navštívit.
Kasbar Nightclub je pulzující, životem zmítající se klub v nádherném resortu One&Only Royal Mirage Hotel. Spojuje moderní a tradiční vlivy z arabského světa podél zálivu ve svých třech barech, každý na jednom podlaží. Hyatt Regency Dubai, jak již název napovídá, klub naleznete v hotelu Grand Hyatt. Nabízí živou zábavu na prvotřídní diskotéce, v baru nebo v salónku. Boudoir, oblíbené místo pro bohaté, slavné, sofistikované. Zažijte zábavu na úplně nové úrovni. To je jen pár klubů z mnoha. Je zde i celá řada klubů zaměřená na jednotlivá etnika africké, arabské, anglo/americké, indické, asijské, bengali, indické, francouzské a irské.

Hospůdky a kavárny s příjemnou atmosférou

Něco méně formálního. Skvělým místem pro celou rodinu může být návštěva světově proslulého řetězce Hard Rock Café, které se nachází v nákupním středisku Dubai Festival City. Vychutnejte si zde jídlo a pití spolu s živou hudbou.
Velmi oblíbenou je klasická irská hospůdka Irish Village s příjemným posezením venku i uvnitř, nachází se v Aviation Club. Příjemnou atmosféru dotváří rybníček v okolí a příjemná hudba, někdy i živá. Hospůdka je oblíbena nejen mezi Iry, ale i místními, expatrioty a turisty. Jedno z mála míst, kde si můžete vychutnat své pivo venku. Podává se tu i jídlo velmi dobré kvality.

dubaj-novy-web-015.jpg dubaj-novy-web-011.jpgdubaj-novy-web-012.jpgdubaj-novy-web-022.jpgdubaj-novy-web-024.jpg
 

 

Další zajímavá místa pro využití volného času

Stále ještě nevíte, jak naložit s volný časem v Dubaji? Nabízíme další aktivity, které by mohly zpříjemnit Váš pobyt. Co si třeba zalyžovat nebo zabruslit. Novou atrakcí je zpívající fontána a nejvyšší budova světa Burj Khalifa.

Ski Dubai – Užijte si opravdový sníh celoročně v Dubaji

Ski Dubai je „lyžařský resort v Dubaji“, první indoor lyžařský resort na Blízkém východě. Užijte si opravdový sníh celoročně v Dubaji. Resort je vhodný pro děti i dospělé, začátečníky i pokročilé, lyžaře či snowboardisty, Ski Dubai má zkrátka všem co nabídnou. I jako nelyžaři si zde přijdete na své, můžete si zabobovat nebo se jen tak koulovat ve sněhu.
Najdete zde 5 sjezdovek, které se liší svou složitostí, nejdelší měří 400 metrů a má převýšení 60 metrů. Pro snowboardisty je připravena „Freetyle Zone“ a pro děti zábavní centrum „Snow Park“. S 3000 m² je to největší vnitřní lyžařské středisko na světě.
O lyžařské vybavení a oblečení se nemusíte starat, vše si půjčíte na místě. Atmosféru skvěle dotváří stylové horské restaurace St. Moritz Cafe a Avalanche Cafe. Středisko je vybaveno zkušenými instruktory, kteří Vás naučí lyžovat či snowboardovat.
Otevírací doba: neděle – středa 10:00–23:00, čtvrtek 10:00–24:00, pátek 9:00–24:00, sobota 9:00–23:00
Vstupné: Sjezdovka (2 hodiny) 200 AED/dospělí, 170 AED/dítě

Bruslení a lední hokej v Dubai Mall

Dalším typicky zimním sportem a zábavou, kterou můžete celoročně provozovat i v pouštním městě Dubaj, je bruslení. Přijďte do Dubai Mall užít si legraci při bruslení, vylepšit si svoji bruslařskou techniku, zahrát si lední hokej nebo se jen tak setkat s přáteli na netradičním místě.
Otevírací doba: neděle – středa 10:00–22:00, čtvrtek – sobota 10:00–24:00
Vstupné: Veřejné bruslení se pohybuje kolem 60 AED

ZOO s vzácnými arabskými divokými kočkami

Jedná se o první ZOO na Arabském poloostrově a první ZOO chovající vzácné šimpanze a arabské divoké kočky. Je situována v části Jumeirah a představuje populární atrakci zejména pro rodiny. Zahrnuje moderní zařízení a pečuje o zvířata, které odpovídají prostředí SAE, ale také o mnoho dalších zahrnujících lišky, hyeny, pumy, lvy, jaguáry, paviány, opice, jeleny, medvědy, dikobrazy, žirafy atd.

Otevírací doba: denně 10:00 – 18:00
Vstupné: 2 AED

 

Další sportovní události v Dubaji

V Dubaji se odehrává řada významných sportovních událostí, které můžete navštívit:

Dostihy – DUBAI WORLD CUP

Přijďte si vychutnat fascinující dostihy proslulých arabských koní. Závodní sezóna se odehrává v Meydan Racecourse. Mimo úchvatného zážitku ze závodu koní a sázení si můžete vychutnat jídlo v nejlepších restauracích či pohostinnost v Meydan Hotel – pěti hvězdičkový luxusní hotel nabízející pokoje a apartmány s úchvatnými výhledy na dostihovou dráhu. Medyan Racecourse má 1 750m dlouhou dráhu s povrchem pro všechna počasí a 2 400m dlouhé dostihové závodiště. Na tribunu se vejde 60 000 diváků. Dalším vybavením komplexu je již zmiňovaný hotel s restauracemi, muzeum a galerie. Dostihová sezóna trvá v období zimních měsíců od listopadu do března, většinou ve čtvrtek a v sobotu. Nejvýznamnější dostihovou událostí je „Dubai World Cup“, který se koná vždy poslední sobotu v březnu, tedy letos se ti nejlepší utkají 26. března 2011. Další významnou událostí je „Dubai International Racing Carnival,který se koná od poloviny února do poloviny března. V případě zájmu o exkurzy je třeba si předem ověřit dostihový kalendář.

Velbloudí závody

Sjednotitel a tvůrce Spojených Arabských Emirátů schválit a začal podporovat velbloudí závody a každý, kdo se o velbloudy stará dostává finanční podporu od státu. Velbloudí závody se konají ročně mezi koncem října a začátkem dubna. Pokud máte to štěstí, že budete v Dubaji během tohoto období, určitě si nenechte tuto jedinečnou a tradiční událost ujít. Závody se běžně konají čtvrtky, pátky a soboty během zimní sezóny a to dvakrát denně, ráno v 7:30 a odpoledne v 14:30. SAE mají celkem 15 závodišť po celé zemi, skvěle technicky vybaveny elektřinou, vodou, telefony, odpočinkovými stany pro závodníky, vybavením pro živé televizní vysílání a týmem doktorů. Většinou se nachází na okrajích měst. Délka závodů se různí od 4 po 10 km a počet velbloudů se pohybuje mezi 15 až 70. Doporučuje se vybavit dalekohledem. Závody byly a jsou podporovány to nejvyšší vrstvou. Počínaje zakladatelem SAE prezidentem Sheik Zayed, který vlastnil 14 000 velbloudů a zaměstnával na 9 000 pracovníků, kteří se o ně starali. V dnešní době na zádech velblouda je pouze robot na místo dětí, kteří na nich závodily dříve a to již od věku 6 let. Vstup na závod je volný, oblečení normální, jediné, co je třeba respektovat, že není povoleno fotit.

Rally – UAE DESERT CHALLENGE

Každý rok v říjnu se koná rally v dramatické a náročném terénu pouště. Řidiči ze všech koutů světa si přijedou vyzkoušet své dovednosti při řízení aut, náklaďáků nebo motorek v 5 denním závodě přes poušť. Během let a vývoje se postupně závod přesunul do Emirátu Abu Dhabi, jehož krajina více vyhovuje náročnosti a požadavkům závodu.

Tenis

Nejvýznamnější jsou dvě pravidelné akce a tou je DUBAI DUTY FREE TENNIS CHAMPIONSHIPS s účastí světové špičky a dále THE LEGENDS ‚ROCK‘ DUBAI, která se koná pravidelně ročně v listopadu. Jedná se o poslední tenisovou událost roku pro kategorii „senior tennis players“.

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.