• Dubaj

  Luxus, tradice, bílé pláže a smělé projekty. 
  Na Dubaj se specializujeme a rádi Vám poradíme. 

  Dubaj
 • Dubaj

  Nejmodernější architektura a nepřehlédnutelný luxus. 
  V Dubaji Vám zajistíme ten nejlepší servis. 

  Dubaj
 • Dubaj

  Unikátní spojení starobylého a moderního světa. 
  Připravíme Vám dovolenou dle Vašich individuálních přání. 

  Dubaj

Dubaj

Luxusní město Dubaj, ve Spojených Arabských Emirátech, plné kontrastů zaručeně patří mezi místa, která stojí za vidění. Dubaj je neobyčejným městem na severu Arabského poloostrova. Setkává se tu starobylé město s romantickými uličkami vonícími kořením a blýskajícím se zlatem s novým městem s nejmodernější architekturou, výškovými budovami a nepřehlédnutelným luxusem. Luxus skutečně uvidíte na každém kroku, naprosto nevídaný a nezapomenutelný. Právem bývá Dubaj označována jako „emirát zlata" nebo také nákupní ráj – nízké daně a stále nová a nová nákupní centra zaručují, že si každý vybere. A to nejen v době nákupních festivalů (začátkem roku a v létě), kdy město ještě více ožívá doprovodným programem.

3 hlavní části Dubaje

Břehy 12 kilometrů dlouhé zátoky označované Creek protínají téměř celé město.

 • Na severovýchodním břehu leží část Deira. Okouzlí Vás zdejší atmosféra starých časů a arabských tradic, protože celá čtvrť je jedním velkým pouličním trhem. Najdete zde stánky s kořením, látkami, tradiční umělce a řemeslníky, arabské kavárny, indické restaurace a největší zlatý trh na světě Gold Souq, kde pod dlouhou dřevěnou střechou nabízí nespočet obchůdků všechny možné podoby zlata – prsteny, řetízky, ale i pruty a cihly. I tady platí arabská zásada obchodování – smlouvat!
 • Jihozápadní břeh patří části Bur Dubai, která byla původně rybářská osada, a později ji ozdobily honosné paláce šejků, kteří odtud vládli.
 • Plynule navazuje nejmodernější a nejluxusnější čtvrť Jumeirah. Místo, kde bydlí nejvyšší vrstvy, kde stojí nejpřepychovější hotely včetně nejvyššího Burj Khalifa, a kde se budují nejnovější sportovní centra, se táhne 40 kilometrů podél okouzlujícího mořského pobřeží.


Dobrodružství v poušti, unikátní golfová hřiště

Pro milovníky přírody nabízí Dubaj jedinečnou možnost vidět nekonečné množství různých druhů ptactva, které do Dubaje přilétá. Užít si můžete pravé arabské dobrodružství v poušti, když přespíte v beduínském stanu a projedete se na velbloudech. Turistickou lahůdkou je sjíždění dun na lyžích, snowboardu či v terénním autě. Bílé písečné pláže běžící až za obzor jsou ideálním místem pro vodní sporty i potápění. Skutečným unikátem jsou ve vyprahlé pouštní krajině Emirátů zelená golfová hřiště, pečlivě zavlažovaná a udržovaná na nejvyšší úrovni.

dubaj-destinace-018.jpgdubaj-destinace-023.jpg

Celoroční krásné počasí

Ideální poloha Dubaje na obratníku Raka zaručuje téměř celoroční krásné počasí. Léta bývají velice horká a v zimních měsících jsou chladnější noci a občas se objevuje i déšť, který naplňuje vyschlá koryta vádí. Hotelové pláže, které zaručují dostatek místa pro klidný odpočinek, jsou písčité a krásně bílé. Časový posun je zde pouhé +2 hodiny (v letním čase) a +3 hodiny (v zimním čase), doba přímého letu z Prahy či Vídně zabere přibližně pět a půl hodiny.

Užitečné a základní informace o Dubaji

Lidé a náboženství

Islám je jediné oficiální státní náboženství. Vláda SAE sice toleruje ostatní náboženství, ale šíření idejí jiných náboženství, např. v mediích je nelegální. Islám se zde ale nevyskytuje v tak striktní formě jako v některých okolních zemích. Je ale doporučováno dodržovat místní nařízení a zvyklosti (např. zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti, zákaz homosexuality, patřičně zahalené ženy, zákaz konzumace jídla v průběhu dne během Ramadánu,…). Přesto je v zemi přibližně 31 kostelů a jeden hinduistický chrám.

Svatý měsíc Ramadán - Měsíc Ramadán je 9. měsíc muslimského kalendáře, a protože je měsíc v muslimském kalendáři kratší než v křesťanském, každý rok se posouvá o přibližně deset dní dříve. Turisté navštěvující zemi v tomto období by měli mimo komplex hotelu respektovat místní věřící a zdržet se pití, jídla, žvýkání a kouření na veřejnosti. Většina restaurací v turistických oblastech je otevřena přes den, ale je zpravidla zakryta paravány před zraky kolemjdoucích. Hotely mohou v tomto období částečně nebo úplně omezit servírování alkoholu a částečně omezit servírování jídla během dne. Také oblečení turistů mimo komplex hotelu by mělo být konzervativnější. Měli byste se vyvarovat plavek, tílek a krátkých sukní a kraťasů. Přes den jsou ulice většinou poloprázdné, zato večer jsou živé a rušné.

Jazyk

Úřední řečí je nejenom v Dubaji, ale v celých Emirátech arabština. Nemusíte se ale bát, že byste se nedomluvili, většina obyvatel bez problémů hovoří anglicky a v hotelu je to samozřejmostí. Také nápisy ve městě jsou v maximální většině vícejazyčné.

Měna a peníze

Oficiální měnou je v celých Spojených Arabských Emirátech arabský dirham, který využívá zkratku AED a dělí se na 100 filsů. Kurz se pohybuje kolem 1AED za 6,5 CZK. Je ovšem lepší vždy zkontrolovat aktuální směnný kurz před cestou. K placení lze dobře využít i platební karty, nicméně určitý obnos hotovosti je doporučován si vzít s sebou.

Smlouvání

K arabským tržištím patří smlouvání asi tak jako Eiffelova věž k Paříži. Je to určitý zvyk, který ke zdejším nákupům zkrátka patří. Nebojte se tedy této praktiky využít na tržištích, u stánků nebo i v některých kamenných obchodech. Arabové to mají v povaze a nebudou to brát jako urážku.

Víza

Od 7. 5. 2015 již nejsou potřeba víza pro pobyt na území Spojených Arabských Emirátů a tedy i v Dubaji. Na základě smlouvy EU a SAE mohou turisté pobývat po dobu nejvýše 90 dnů během období 180 dnů. Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Časový posun a doba letu z ČR

Časový posun je zde pouhé +2 hodiny (v letním čase) a +3 hodiny (v zimním čase), doba přímého letu z Prahy či Vídně zabere přibližně pět a půl hodiny.

Elektřina

V Dubaji jsou nejčastěji používané elektrické zásuvky se třemi kolíky stejného typu jako ve Velké Británii. Pro naše spotřebiče je tedy potřeba používat adaptér. Napětí je 220 V.

Zdraví a hygiena

Zdravotnictví je v celé SAE na dobré úrovni. Převažují soukromé kliniky a specializovaná privátní zdravotnická zařízení. Poplatek za běžné vyšetření v soukromých zdravotnických zařízeních je od 100,– AED a cena lékařského ošetření závisí na provedených úkonech a předepsaných lécích. Žádné dohody o bezplatném poskytování zdravotní péče občanům ČR v SAE nejsou sjednány. Turistům proto doporučujeme, aby do SAE necestovali bez mezinárodního zdravotního pojištění na dobu cesty. Většina zdravotních rizik plyne z vysokých teplot, je tedy třeba dodržovat pitný režim. Kohoutková voda bývá většinou nezávadná, i když většina místních i tak preferuje vodu balenou. Při cestě do Dubaje není třeba povinně podstoupit žádné očkování. Doporučených očkování je ale několik (břišní tyfus, žloutenka A i B).

Oblečení

Další citlivou záležitostí související s náboženstvím je oblečení žen turistek. V hotelovém komplexu není problém, problém nastává při jeho opuštění. Místní ženy chodí zahaleny v tzv. abajích, které jsou černé, aby jejich postava nebyla vidět, a zahalují ji od hlavy až k patě, zakryté jsou i vlasy. Pokud vyrazíte na „desert safari“ budete mít možnost si toto tradiční oblečení vyzkoušet. Proto se doporučuje turistkám, i přes velké teplo, aby zbytečně nenosily velmi vyzývavé oblečení mimo hotelový komplex. Obzvláště pak v období Ramadánu. Na veřejných plážích se nesmí opalovat nahoře bez a mimo pláže se nepohybujte v plavkách.

Základní údaje o Spojených Arabských Emirátech

Spojené Arabské Emiráty (United Arab Emirates) leží v jihozápadní Asii v oblasti Blízkého východu na Arabském poloostrově. Ze západu ho omývají teplé tyrkysové vody Perského zálivu z východu Indický oceán. Země se administrativně člení na sedm autonomních absolutních monarchií s federativním uspořádáním: Abu Dhabi, Dubaj, Sharjah, Fujairah, Ajman, Umm al Quwain a Ras al Khaimah. Každý emirát má své stejnojmenné hlavní město, přičemž za hlavní město celých Emirátů je považováno město Abu Dhabi. Nejžádanějším turistickým místem je jednoznačně Dubaj. Dubaj byla v roce 2007 osmým nejnavštěvovanějším městem na světě. Současným vládcem SAE je Sheikh Mohammad bin Zayed Al Nahyan, syn prvního prezidenta SAE a premiérem a vládcem Dubaje je Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum.

Hlavním městem federace je Abu Dhabi, v němž žije přibližně pětina všech obyvatel. Celkový počet obyvatel je cca 5 000 000 s rozlohou cca 83 600 m². Nejlidnatějším městem je Dubaj s cca 1,7 mil. obyvatel. Většina obyvatel žije podél pobřeží, ve vnitrozemí je jen několik obydlených oáz. Úředním jazykem je arabština, ale běžně se všude domluvíte anglicky.
Měnou je 1 emirátský dirham (AED) rozdělen na 100 filsů. Obyvatelstvo se skládá z pouze 20 % místních obyvatel a zbytek tvoří přistěhovalci za prací, hlavně z ostatních arabských a muslimských zemí v Asii. Nezaměstnanost je vůbec jednou z nejnižších ve světě a to kolem 2,5 %. Zato výše migrace je jedna z nejvyšších. Největší skupinu přistěhovalců tvoří Indové, dále Pákistánci, obyvatele Bangladéše, Filipín, Srí Lanky, ale i expatrioti z vyspělých evropských států, Asie, severní Ameriky a Austrálie. Gramotnost obyvatel vzrostla z posledních 20 let téměř o 100 %. Většina povrchu má pouštní charakter.

Něco málo z historie Spojených Arabských Emirátů

Počátky osídlení

Vůbec první osídlení Spojených Arabských Emirátů se objevilo již kolem roku 5500 př.n.l. Ve 2. tis. př.n.l. se postupně začal rozvíjet mezinárodní obchod usnadněný postupnou domestikací velbloudů. Islám se usadil na arabském poloostrově po roce 630, kdy poslové proroka Mohameda (Muhammada) začali šířit toto náboženství a jejich cílem byla konverze celého regionu, což se jim díky triumfální výhře ve válce u Dibba povedlo.

Kolonizace

Během 16. století se zde vystřídala nadvláda Portugalců, vliv Ottomanské říše a nakonec podepsali místní šejcháty dohodu s Velkou Británií. Ta zajišťovala Britům kontrolu nad tzv. Pirátským pobřežím při podnikání námořních cest do Indie. Oplátkou jim Britové přislíbili ochranu a pomoc při napadení.
Během 19. a počátkem 20. století se životní úroveň beduínů výrazně zvýšila a to díky novému odvětví lovu perel. Bohužel první a druhá světová válka, po které vláda Indie uvalila na vývoz perel z Perského zálivu vysoké daně, vedly k naprostému úpadku nového odvětví.

Období ropy

Emiráty zbohatly na těžbě ropy, která začala již kolem roku 1930, kdy vznikla první ropná společnost v Abu Dhabí a její vývoz byl zahájen roku 1962. Dubaj zahájila vývoz ropy o pár let později a to v roce 1969. Díky vývozu ropy mohli tehdejší vládci, kterými byli Sheikh Zayed bin Sultan Al Nahyan pro Abu Dhabí a Sheikh Rashid bin Saeed Al Maktoum pro Dubaj, začít novou éru této oblasti a to masivní výstavbou budov, škol, nemocnic, infrastruktury a celkově tak zlepšit úroveň života.

V roce 1971 byla zrušena dohoda s Velkou Británií o závislosti a sedm arabských emirátů spolu s Bahrainem a Qatarem se stalo nezávislými. Šejkové šesti emirátů se ještě téhož roku dohodli a vytvořili společenství nazývané Spojené Arabské Emiráty. Ras al-Khaimah se přidal až následující rok.

Současnost

Po útocích z 11. září byly SAE identifikovány jako hlavní finanční centrum pro Al Kajdu, pro transfer peněz teroristům (dva z útočníků měli národnost SAE). SAE ihned začali spolupracovat se Spojenými Státy Americkými a všechny účty zmrazily. V roce 1994 podepsaly SAE s USA smlouvu o společné válečné obraně, v roce 1995 pak smlouvu s Francií. SAE podporovaly invazi do Afgánistánu (2001), do Iráku (2003) a tak i globální válku proti terorismu.

Současným vládcem je Sheikh Khalifa bin Zayed Al Nahyan, který se stal vládcem 2. 11. 2004 po smrti svého otce Sheikh Zayed bin Sultan Al Nahyan, prvním vládcem a zakladatelem Spojených Arabských Emirátů. Druhým nejvýznamnějším mužem země je vládce Dubaje Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum, který je korunním princem Sheikh Maktoum bin Rashid Al Maktoum, který zesnul v lednu 2006.

Hospodářství

Hospodářství země je založeno, a to z 85 %, na těžbě a zpracování ropy a zemního plynu. Celkem má země asi 10 % světových zásob ropy a ve vývozu je na 7. místě. SAE mají jeden z nejvyšších HDP/obyv. Dokonce je Abu Dhabi považováno z hlediska průměrného výše příjmu za jedno z nejbohatších měst na světě. Ze zemědělství, které je zanedbatelné, je nejvýznamnější pěstování datlové palmy. Země má velmi kvalitní infrastrukturu, zahrnující významné přístavy, např. Jebel Ali, Port Rashid, Mezinárodní letiště v Dubaji, které je významným přestupním uzlem v letecké přepravě, a také nejnovější projekt Dubajského metra, které bylo otevřeno v září 2009.

Hospodářství země bylo zasaženo v letech 2007–2010 finanční krizí, která zpomalila stavební boom. Nejvíce zasáhla krize Dubaj. I přesto došlo v lednu 2010 k otevření nejvyšší budovy světa Burj Khalifa. Mezi další velkolepé projekty patří např. výstavba tří palmových ostrovů, z nichž je zatím postaven jen jeden, Dubailand, zábavní park mnohokrát větší než Disneyland a spoustu dalších nej, které budou přitahovat stále nové návštěvníky této unikátní oázy luxusu.

Místní kultura

Kultura je v Dubaji velmi rozmanitá a dynamická. Vedle tradiční arabské původní kultury zde existují kultury menšin, které ovlivňují nádech města. Město má velmi kosmopolitní ráz díky řadě pracujících expatriotů a zatraktivnění z hlediska expandujícího turistického ruchu. Díky nálezu ropy z malé pouštní vesničky, osídlené pár beduíny, živící se obchodem s perlami, velbloudy a pěstováním datlové palmy, vyrostlo během pár desítek let ultramoderní pulzující velkoměsto.

Jídlo a pití

K vychutnání pravé arabské kultury byste neměli vynechat posezení u arabské kávy, s pojídání datlí nebo datlových sušenek, a pokuřováním vodní dýmky (šíšy). Z tradičních arabských pokrmů byste neměli vynechat ochutnání šavarmy nebo šiš kebab doprovázený tzv. humus, hnědou nevzhlednou, ale velmi dobrou omáčkou.

Konzumace vepřového masa je z hlediska islámu muslimům zakázána. Jeho prodej a konzumace není v Dubaji zakázaná, ale je regulována a to tak, že ho lze koupit jen v určitých supermarketech. Podobně je tomu i s alkoholem, na ulici ho běžně nelze koupit. Existují jen specializované obchody a k jeho koupi je potřeba mít alkoholovou licenci. Turisté mohou alkohol bez problému zakoupit v baru nebo v hotelech i bez licence, protože licenci vlastní daný bar. Alkoholová licence nesmí být vystavena žádnému muslimovi.

Oblečení

Další citlivou záležitostí související s náboženstvím je oblečení žen turistek. V hotelovém komplexu není problém, problém nastává při jeho opuštění. Místní ženy chodí zahaleny v tzv. abajích, které jsou černé, aby jejich postava nebyla vidět, a zahalují ji od hlavy až k patě, zakryté jsou i vlasy. Pokud vyrazíte na „desert safari“ budete mít možnost si toto tradiční oblečení vyzkoušet. Proto se doporučuje turistkám, i přes velké teplo, aby zbytečně nenosily velmi vyzývavé oblečení mimo hotelový komplex. Obzvláště pak v období Ramadánu. Na veřejných plážích se nesmí opalovat nahoře bez a mimo pláže se nepohybujte v plavkách.

Hudba a tanec

Dalším určitě nezapomenutelným zážitkem, který doporučujeme absolvovat je poslech arabské hudby a představení ladně se vlnící břišní tanečnice. Kromě tradiční kultury se tu buduje kultura poměrně nová, např. v podobě Dubajského mezinárodního filmového festivalu (Dubai International Film Festival) od roku 2004 nebo od téhož roku Dubajského pouštního rokového festivalu (Dubai Desert Rock Festival).

Některé další emiráty

Emirát Abu Dhabí

Jedná se o největší a nejbohatší ze sedmi emirátů a zároveň zakládající emirát Spojených arabských emirátů v roce 1971. Tvoří 86,7% celkové rozlohy Spojených arabských emirátů včetně přilehlých 200 ostrovů, na jednom z nich najdete i hlavní město Abu Dhabí. Zbytek půdy tvoří nekonečná poušť. Emirát je situován na jihozápadní pobřeží Perského zálivu.

Město má za sebou pestrou minulost zahrnující období, kdy bylo útočištěm pirátů. Od 60. let 20. století prošlo město závratnou přeměnou do moderního střediska se širokými bulváry a vysokými budovami. Ze starého města do dnešních dnů přežilo jen pramálo, výjimku tvoří Starý palác, který reprezentuje jednu z nejstarších budov postavenou nad pramenem.

Jako hlavní město Spojených Arabských Emirátů je centrem vlády a obchodního života. H.H. Sheikh Zayed bin Sultan Al Nahyan se svým mimořádným vedením a oddaností podílel na celkovém rozvoji Abu Dhabí. Byl vládcem a prezidentem od roku 1971. Po jeho smrti v listopadu 2004 se stal prezidentem a jeho nástupcem Sheikh Khalifa bin Zayed Al Nahyan. Jsou zde umístěny všechny ambasády, vládní budovy, ministerstva a státní rozhlasové a vysílací prostředky. Je nejoblíbenějším ze všech emirátů a města Abu Dhabí a Al Ain jsou největší ve Spojených Arabských Emirátech.

Každý rok se zde jezdí okruh Formule 1. Rádi Vám zajistíme kompletní servis pro tento nezapomenutelný zážitek.

Emirát Sharjah

Tento emirát je třetí největší ze sedmi emirátů, které tvoří Spojené Arabské Emiráty. Je přibližně 2600 km² velký a najdete ho severovýchodě od Dubaje, od které je vzdálen 15 minut. Jedná se o jediný emirát, který zasahuje jak do Perského zálivu, tak i Indického oceánu. Emirát má tři provincie na východním pobřeží: Hisn Dibba, Khor Fakkan a Kalba. K Sharjah patří také dva ostrovy Abu Mousa a Sir Abu Nu'air.

Osídlení Sharjah se datuje do doby před 6000 lety. V 19. století bylo město Sharjah hlavním přístavem na jihu zálivu. Solné doly jsou důležitou součástí exportu, stejně jako vývoz perel. Dnes, pod vládou Sheikha Sultan bin Mohammed Al Qasimi je Sharjah kulturním a vzdělávacím centrem a je hrdá na udržování místních tradic, stejně jako jejich dodržování.
Ovšem ještě před 50 lety bylo město Sharjah malé a nerozvinuté, elektřina byla dodávaná generátorem a voda zásobena ze studny. Dalo by se říct, že se jedná o levnější variantu ubytování v blízkosti pláže jako v Dubaji. Je to jediný emirát, kde je zakázána jakákoliv konzumace alkoholu.

Emirát Sharjah je dobrou volbou, pokud hledáte velké množství atrakcí, pláže a dostupnost do metropole.

Emirát Ras Al Khaimah

Ras al Khaimah (RAK) je nejsevernější ze Spojených arabských emirátů. Nachází se mezi pohořím Hajjar Mountains na východě a Arabským zálivem na západě. Svými hranicemi sousedí se sultanátem Omán. Zabírá území o rozloze 1680 km² . H.H. Sheikh Saqr bin Mohammed Al Qasimi byl vládcem emirátu Ras Al Khaimah od roku 1948. Jeho syn H.H. Sheikh Saud bin Saqr Al Qasimi byl jmenován korunním princem a zastupujícím vládcem v červnu roku 2003.

Mezi turisty je velmi oblíben. Je klidnější, než Dubaj, je levnější, než Dubaj a přitom se do Dubaje dostanete za hodinu po dálnici (cca 100 km).

Město Ras Al Khaimah je rozděleno zátokou na dvě části. V západní části známé jako „Stará Ras Al Khaimah“ najdete úřady vlády, vzdělávací instituce, nákupní centra, hotely, obytné oblasti a nově budované projekty (umělé poloostrovy). Východní část města známá jako „Al Nakheel“ je sídlem budov soudu, několika úřadů a trhů. Dále je zde Ras Al Khaimah Exhibition Center, nemocnice a osídlená část většiny obyvatel města. Obě části města jsou spojeny mostem a sítí moderních silnic.

Za nákupy můžete vyrazit do nového centra města, jehož pomyslným středem je hypermarket Carrefour. Také se můžete vypravit do starého města s uličkami a malými krámky. Ras al Khaimah je dobrou alternativou příjemného koupání, levnějšího ubytování s dobrou dostupností do Dubaje.

Emirát Fujairah

Emirát Fujairah leží na východní straně Spojených arabských emirátů, je jediným emirátem umístěným u Indického oceánu. Na rozdíl od ostatních pouštních emirátů je Fujairah výjimečný svým úzkým pobřežním pásem na okraji horského terénu. To tvoří emirát plný jedinečných přírodních scenérií. Pohoří Hajar, které rozděluje Spojené Arabské Emiráty na dvě části, udržuje Fujairah oddělený od zbytku země. Díky tomu jsou vzdálenosti do Dubaje nebo Abu Dhabi delší.

Fujairah se v minulosti zabýval hlavně rybařením a zemědělstvím. Drsný a starodávný vzhled Fujairah je odrazem života tamních lidí, kteří jsou hrdí na své historické dědictví a přejí si sdílet své zážitky se zbytkem světa. Moře v emirátu Fujairah je pestřejší a zajímavější, než mělký Perský záliv emirátu Dubaj.

Pozor na zimní měsíce, díky horám a poněkud odlišnějšímu klimatu zde v zimě často a vytrvale prší. Tohle ale probouzí hory, vznikají vodopády a jezírka, vše ožívá a zelená se. Hotely v emirátu Fujairah jsou velmi kvalitních a luxusní. Samotný emirát není ale turistikou příliš zasažen. Lze zde vyrazit na netradiční výlety, např. jeepy do hor nebo na ománský poloostrov Mousandam za potápěním nebo jen na prohlídku skalnatých útesů a delfínů.

Emirát Fujairah je dobrou volbou, pokud hledáte na dovolené klid a netoužíte po častých návštěvách Dubaje a nakupování.

Emirát Umm Al Quwain

Najdete ho podél pobřeží Perského zálivu, mezi emirátem Ajman na západě a Ras Al Khaimah na východě. Jeho území se rozprostírá do vnitrozemí ve vzdálenosti přibližně 32 kilometrů. Celková rozloha je 800 čtverečních kilometrů. Vládce emirátu Umm Al Quwain je H.H. Sheikh Rashid bin Ahmed Al Mu'alla. Je následníkem po svém otci od roku 1981. Jméno “Umm Al Quwain” je odvozeno od “Umm AI Quwatain”, což znamená ‘Matka dvou sil', odkaz silné námořnické tradice zdejšího emirátu.

Tradiční činnost místních obyvatel bylo rybaření a pěstování datlí. Dnešní ekonomika, založená na lovu perel, rybaření, zemědělství a chovu dobytka, je různorodá a rychle se rozvíjející, se zaměřením na rozvoj emirátu. Staré město Umm Al Quwain, scénicky umístěné na severním výběžku si ponechává mírumilovný, půvabný a svérázný charakter. Stojí mezi mořem a hlubokým zálivem, obklopený mangrovovými lagunami a přitažlivými písečnými ostrovy a zátoky.
Pobřeží na jihu je nedotčené, čisté, s průzračnou vodou a bílými písečnými plážemi. Okouzlující mangóvie naproti městu nabízí útočiště místním rybářům, divoké zvěři a rozmanitým druhům ptactva. Turistickým centrem v Umm Al Quwain je laguna plná přírodních ostrovů s několika čtverečními kilometry jasné a neznečištěné vody bez nebezpečí otevřeného moře, což se nabízí jako ideální pro vodní sporty a projížďky na malých člunech.

Rychlá kalkulace hotelu

Odlet
Nocí v hotelu
Hotel

Pro hotel není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu zde.

Typ pokoje
Strava

EUR
Cena zájezdu
Podrobnosti
- /osoba
Hotel,
- /osoba
Dospělý
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Český delegátDelegát      
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Dítě do 2 let
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Cena zájezdu na
svatební cestu

Podrobnosti
- /osoba
Hotel,
- /osoba
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Zahrnuje všechny poplatky
Mám zájem o zájezd Podrobnosti
Počítáme cenu Vašeho zájezdu - prosím vyčkejte.
Počítáme cenu
Vašeho DELUXEA zájezdu.
Vyčkejte prosím.

Rychlá kalkulace hotelu

Odlet
Nocí v hotelu
Hotel

Pro hotel není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu zde.

Typ pokoje
Strava

EUR
Cena zájezdu
Podrobnosti
- /osoba
Hotel,
- /osoba
Dospělý
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Český delegátDelegát      
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Dítě do 2 let
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Cena zájezdu na
svatební cestu

Podrobnosti
- /osoba
Hotel,
- /osoba
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Zahrnuje všechny poplatky
Mám zájem o zájezd Podrobnosti
Počítáme cenu Vašeho zájezdu - prosím vyčkejte.
Počítáme cenu
Vašeho DELUXEA zájezdu.
Vyčkejte prosím.
Máte dotaz k dovolené?

Zavoláme a poradíme Vám. Zájezd připravíme na míru.

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.