Dubaj

Osobně
jsme
navštívili

Rychlá kalkulace hotelu

Dubaj
Odlet
Nocí v hotelu
One&Only The Palm
Hotel

Pro hotel One&Only The Palm není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu One&Only The Palm.

Typ pokoje
Strava

EUR
Cena zájezdu
Podrobnosti
- /osoba- /osoba
Hotel,
- /osoba- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují poplatek obci ve výši min. 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši min. 10%.
Dospělý
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Český delegátDelegát      
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Dítě do 2 let
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Cena zájezdu na
svatební cestu

Podrobnosti
- /osoba
Hotel,
- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují poplatek obci ve výši min. 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši min. 10%.
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Vysoká obsazenost
Zahrnuje všechny poplatky
Nezávazně poptat Podrobnosti
Počítáme cenu Vašeho zájezdu - prosím vyčkejte.
Počítáme cenu
Vašeho DELUXEA zájezdu.
Vyčkejte prosím.

Naše doporučení - Dubaj jsme procestovali

dubai-002.jpg

Ramadán začíná 15. května a končí 14. června 2018.  

 

Dubaj jsme opakovaně navštívili a poskytneme Vám osobní rady

Na Dubaj se specializujeme od roku 2008. Zájezd Vám připravíme na klíč, odlety jsou možné z Prahy nebo Vídně každý den, délka vašeho pobytu může být libovolná. Hotel, transfer a další služby pro Vás objednáváme přímo v Dubaji, kde spolupracujeme s místní cestovní kanceláří s dlouholetými zkušenostmi a k dispozici je Vám český reprezentant. Dubaj nabízí spoustu možností zábavy, jak pro dospělé, tak pro děti. Můžete celou dovolenou relaxovat u moře, na plážích nebo vyrazit na nákupy, džípy do pouště, do aquaparku, delfinária a poznat spoustu dalších atrakcí, jejichž nabídku naleznete na našich stránkách.

Z Prahy letecky do Dubaje, luxusně v Airbusu A380

Se společností Emirates začíná luxusní dovolená už na letišti. Užijte si nadstandardního servisu na palubách největšího dopravního letadla Airbus A380. Systém palubní zábavy ICE získal řadu mezinárodních ocenění, můžete si vybrat z bohaté filmové i hudební nabídky. Pro děti je k dispozici široký výběr animovaných filmů a pohádek, náročné diváky uspokojí kvalitní kinematografická díla ve filmovém klubu a ti, co nestihli poslední filmový trhák v kině se mohou těšit na nabídku nejnovějších filmů. Pokud chcete jen odpočívat nebo máte strach z létání, pusťte si meditační hudbu. S Emirates na palubě máte možnost sledovat přímé přenosy sportovních utkání nebo světové televizní programy. Vychutnejte si lahodná jídla inspirovaná jednotlivými regiony nebo si objednejte speciální jídlo dle vašich dietních požadavků.

Osobní přivítání na letišti, služby českého reprezentanta

Po výdeji zavazadel vyhledáte zástupce místní cestovní kanceláře před příletovou halou, který bude mít tabulku buď přímo s Vaším jménem, s číslem letu, kterým jste přiletěli, nebo s nápisem Royal Gulf. Partnerské cestovní kanceláře nesmí čekat na klienty u pasové kontroly ani u výdeje zavazadel. Příletová hala je velká a velmi frekventovaná obzvláště v době příletů z Evropy kolem půlnoci. Zástupce místní CK na Vás bude čekat v části "Meeting point" vedle bankomatů a půjčovny aut. Naše cestovní kancelář spolupracuje v Dubaji s partnerskou organizací Royal Gulf Tourism, v odbavení zájezdu obdržíte telefonní čislo na česky hovořícího zástupce, který Vám bude po dobu vašeho pobytu k dispozici.

Co určitě nesmíte při návštěvě Dubaje vynechat?

Nákupy - jen pár hodin letadlem z Prahy na Vás čeká nákupní ráj v obchodních domech po celé Dubaji. Kromě ledna a července, které jsou výprodejové měsíce (a ceny jsou o 50% i více nižší), jsou již ceny nastaveny hodně podobě jako jinde v Evropě, nicméně sortiment a služby jsou na nebeské úrovni.

Pokud Vás nakupování již unaví a budete potřebovat oddych, pohodlně se usaďte do jednoho z bister v nákupním centru a připravte si chuťové pohárky - najdete zde autentickou indickou, arabskou či asijskou kuchyni prvotřídní kvality - a oběd Vás zde bude stát jen o něco málo více než jste zvyklí z domova.

Nakupováním byste zde mohli strávit několik dní - určitě navštivte luxusní a největší nákupní centrum Dubai Mall a nevynechejte mořské akvárium. Večer pak musíte vidět zpívající fontány přímo před obchodním centrem.

Dubaj můžete poznat z taxíku i z metra

Velmi dobře zde funguje městská hromadná doprava, v Dubaji jsou dvě linky metra a široká síť linek autobusových. Jízda metrem může posloužit i jako vyhlídková jizda a doporučujeme si připlatit za zlatou kartu, se kterou budete mít vstup do vozu první třídy: zejména v odpoledních hodinách se tak vyhnete přeplňěným vagónům. Pohodlná a také velmi cenově příjemná je taxi doprava. Ceny taxíků jsou nižší než u nás, musíte ovšem využít pouze vozy označené cedulkou taxi, u nich pak máte garanci pevně stanovené ceny, kterou si zde nikdo nedovolí navyšovat.

Dubaj je pro turisty velmi bezpečné město

Dubaj je jedním z nejbezpečnějších míst na světě. Téměř veškeré prostory jsou monitorovány a jakékoliv přestupky velmi přísně trestány. Byť je Dubaj etnicky velmi pestrá, všichni se zde chovají velmi ohleduplně a mile, nepatřičné chování či dokonce kriminalita je tvrdě trestána. Pro nízkou kriminalitu je logické vysvětlení: V Dubaji není takřka možné získat občanství a to ani sňatkem, ani učenou délkou pobytu. Proto je zde každý víceméně hostem a za přestupek nebo kriminální čin hrozí buďto deportace nebo trest odnění svobody. Riziko terorismu je v Dubaji dnes nižší než kdekoliv jinde ve světě nebo v Evropě.

Užijte si teplé Arabské moře

Téměř po celý rok si můžete zaplavat v Perském zálivu a nechat se unášet teplými vlnkami s výhledem na dominanty Dubaje. Pravděpodobně nikde na světě nenajdete tak pestrý a krásný výběr hotelů na jednom místě jako právě zde. Většina hotelů má i bazény s kontrolovatelnou teplotou vody, abyste si v každém měsíci cítili příjemně.

Náš tip co vidět v Dubaji za pět dní

5 dnů Vám na první seznámení s Dubají bude stačit. Pokud toužíte po klidu a raději budete ruch velkoměsta pozorovat z opodál, ubytujte se na umělém ostrově The Palm. Pokud chcete být uprostřed dění a přitom přímo na pláži, zvolte Marinu.  Venku je příjemné teplo a Vy si můžete vychutnat svůj první koktejl na pláži s jemným pískem a zkusit teplou vodu Perského zálivu. První večer se projděte po okolí Mariny, vyberte si některou z lákavých restaurací, anebo nakupte v obchodech lemujících Marinu. Druhý den si dopřejte výbornou hotelovou snídani a vydejte se do města. Dubaj má hned několik svých nej. Vyjeďte na nejvyšší budovu světa Burj Khalifa (828 m). Design této budovy byl inspirován pouštní květinou a Vy si můžete vybrat vyhlídkovou terasu ve 124. nebo 148. podlaží. Pod Vámi se rozprostře toto neustále pulzující a rostoucí město v celé své kráse. Odpoledne Vám pak rychle uteče v nejluxusnějším nákupním centru ve městě Dubai Mall, kde na Vás večer budou čekat oslňující zpívající fontány. Kdykoliv se zde můžete občerstvit nebo si odpočinout v jedné z mnoha módních kaváren, restaurací a barů. Třetí den si rezervujte na objevování krás starého města a původní Dubaje. Nakupte koření a tradiční produkty na místních trzích, anebo usmlouvejte s místními prodejci cenu zlatého přívěsku či prstýnku, který Vám bude již navždy připomínat tuto jedinečnou destinaci. Nechte se za symbolickou cenu přepravit na malé loďce po místním kanálu . Odpoledne se můžete seznámit s historií Dubaje v místním muzeu, anebo si oddychnout na některé z krásných pláží. Pokud jste si rezervovali místo v proslulém hotelovém baru luxusního šestihvězdičkového hotelu Burj Al Arab - symbolu Dubaje v podobě plachetnice- užijte si tento futuristický zážitek se sklenkou pravého śampaňského. Čtvrtý den můžete využít k návštěvě Miracle Gardens nebo vesničky Global Village, kde je zastoupeno několik států světa a každý z nich má svůj vlastní stánek. Můžete si zde tak koupit vyhlášený jemenský med, tradiční iránské koberce nebo koneckonců české sklo. Večer se vydejte na výlet do pouště a pozorujte západ slunce z velbloudího hřbetu, je to úžasný zážitek. Poslední den, pokud jste ještě nestihli koupit všechny dárky, navštivte některé z nákupních center. Velký výběr obchodů kromě Dubai mall má i Mirdiff city centre nebo pokud chcete ušetřit a dopřát si luxusního zboží, zavítejte do Outlet mallu směrem na Al Ain. A v Mall of the Emirates si můžete zalyžovat na zatím největší indoor sjezdovce na světě.

Který hotel je vhodný pro konkrétní skupinu klientů?

Pro rodiny s dětmi doporučujeme hotel JA Palm Tree Court nebo Jebel Ali Beach hotel severně od Dubaje. V Jebel Ali byl nedávno otevřen zábavní park pro děti, který se skládá ze 4 částí: Legolandu, vodního Legolandu, Motiongate, kde se mohou děti ponořit do filmového světa pohádek a části Bollywood. Pro ty, kteří by rádi zůstali přímo v centru Dubaje, doporučujeme hotel The Westin, který disponuje největším dětským klubem v celých Emirátech a nabídka animačních programů pro děti je opravdu široká. Klasikou pak zůstává pohádkový hotel The Atlantis s nespočtem zábavních programů pro děti a vodním parkem Aquaventure nebo Jumeirah Beach hotel s Wild Wadi parkem pro děti a dospělé.

Pokud se rozhodnete strávit v Dubaji Silvestra, s ohledem na omezený počet pokojů s výhledem na jeden z nejvelkolepějších ohňostrojů, radíme vybrané hotely rezervovat s velkým předstihem. Doporučujeme hotel Ramada Downtown Dubai a pokud si přejete spojit oslavy Nového roku s vodními radovánky, radíme některý z hotelů na ostrově The Palm.

Vydáváte-li se do Dubaje za nákupy nebo za sportovním vyžitím, poradili bychom některý z městských hotelů. Podle Vašich preferencí a představ vybereme pro Vás ten nejlepší.

Kdy cestovat do Dubaje?

Nejvhodnější doba na návštěvu Dubaje je od října do března. Teploty připomínají středomořské klima, zřídka přesahují 30°C. Nejchladnějším měsícem je leden, denní teploty se pohybují okolo 23°C. Letní teploty dosahují v průměru 38°C v červenci, nicméně ve stínu a v chlazených bazénech se fungovat dá.

 

Praktické tipy

Víza a platnost pasu

Od 7. 5. 2015 nejsou potřeba víza pro pobyt na území Spojených Arabských Emirátů a tedy i v Dubaji. Na základě smlouvy EU a SAE mohou turisté pobývat po dobu nejvýše 90 dnů během období 180 dnů. Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Cestovní pas musí být platný minimálně 6 měsíců po návratu. Zkontrolujte si, zda-li nemáte v pasu Izraelské razítko, Spojené Arabské Emiráty ho neakceptují a mohli byste být deportováni.  

 Elektřina

V Dubaji jsou nejčastěji používané elektrické zásuvky se třemi kolíky stejného typu jako ve Velké Británii. Anglickou redukci seženete v duty free na palubě Emirates nebo ve většině obchodů. Adaptér si lze zpravidla půjčit i na recepci v hotelu. Napětí je 220 V.

 Měna a peníze

Oficiální měnou je v celých Spojených Arabských Emirátech arabský dirham, který využívá zkratku AED a dělí se na 100 filsů. Kurz se pohybuje kolem 1AED za 6,5 CZK. Je ovšem lepší vždy zkontrolovat aktuální směnný kurz před cestou. K placení lze dobře využít i platební karty, nicméně doporučujeme mít určitý finanční obnos s sebou. 

Oblečení

Citlivou záležitostí související s náboženstvím je oblečení žen turistek. V hotelovém komplexu není problém, problém nastává při jeho opuštění. Místní ženy chodí oblečeny v tradičních abajích a zahalují se od hlavy až k patě, zakryté jsou i vlasy. Pokud vyrazíte na „desert safari“ budete mít možnost si toto tradiční oblečení vyzkoušet. Proto se doporučuje turistkám, i přes velké teplo, aby zbytečně nenosily velmi vyzývavé oblečení mimo hotelový komplex, zejména pak v období Ramadánu. V dddřžování střídmosti v oblečení je velmi striktní Emirát Sharjah, tílka, šortky, minisukně nebo parea se tolerují jen na hotelové pláži. 

Smlouvání

Smlouvání je zejména v arabské kultuře zvyk, který k nákupům zkrátka patří. Nebojte se tedy této praktiky využít na tržištích, u stánků nebo i v některých kamenných obchodech. Smlouvání nedoporučujeme ve značkových prodejnách moderních nákupních center, zde funguje spíše evropský vzorec prodeje. 

 

Doporučení ohledně Ramadánu

Ramadán představuje 9. měsíc muslimského kalendáře, a protože je měsíc v muslimském kalendáři kratší než v křesťanském, každý rok se posouvá o přibližně deset dní dříve. Je to islámský svátek, během něhož je v celém muslimském světě držen půst.  Touto dobou bude také ve Spojených Arabských Emirátech většina restaurací a obdobných podniků zavřena nebo budou mít upravenou otevírací dobu. Omezení se netýká hotelových restaurací. Přes den je během Ramadánu klid, zatímco po západu slunce vše ožívá a jsou běžné různé oslavy. V tomto období je důležité dodržovat následující pravidla:

  • Netančete a nezpívejte na veřejnosti v kteroukoliv denní či noční hodinu. V SAE nebude v průběhu Ramadánu hrát žádná živá hudba. Pouze v barech bude povolena hudba na pozadí.
  • Nenoste přiléhavé oblečení a volte takové oděvy, které neodhalují Vaše tělo.
  • Nekuřte, nepijte, nežvýkejte žvýkačky a nejezte na veřejnosti v čase mezi východem a západem slunce. Je to totiž považováno za urážlivé. Takové chování může vyústit až k napomenutí či pokutě od policie, v horším případě se může stát, že strávíte zbytek měsíce ve vězení.
  • Nenadávejte na veřejnosti. Rouhání je odsuzováno po většinu roku a při Ramadánu je bráno za obzvláště urážlivé.
  • Nepijte žádnou tekutinu v otevřených prostorách na veřejnosti, i když zrovna běháte nebo cvičíte. Obecným pravidlem je, že se nepije, nejí a nekouří na veřejnosti od východu do západu slunce bez ohledu na to, že si myslíte, že Vás zrovna nikdo nevidí. Hlavní noční kluby budou zavřeny, ale ve večerních hodinách bude většina hospod a barů otevřena. Zatímco některé lokály mohou otevřít již před západem slunce, nebudou podávat alkohol až do 19:00.
  • Neposlouchejte nikdy hlasitou hudbu, ať už v autě, na pláži nebo i doma. Pokud by byla slyšet, mohla by urazit.

Změněnou otevírací dobu má i vyhlídková plošina At the Top na nejvyšší budově světa Burj Khalifa, a sice 19:00 – 01:00. Již zakoupené vstupenky je možné změnit na pozdější čas nebo refundovat.

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.