Tanzánie

Safari v Tanzánii

 

Předností Tanzanie je to, že je to země s pravděpodobně největší rozmanitostí krajiny a volně žijících živočichů na území celého afrického kontinentu. Chráněné oblasti jsou rozesety po celé zemi, a tak nabízí širokou škálu možností pro pozorování zdejší panenské přírody. Při safari budete moci spatřit statisíce zvířat pohybujících se po pláních tanzanského nejstaršího NP Serengeti, anebo budete moci obdivovat přírodu v NP Ngorongoro se stejnojmenným kráterem. Ideální doba pro návštěvu Tanzanie je období od června do září. Tanzanie je rájem jak pro divoká zvířata, tak i pro jejich milovníky.

Typy safari - To, jaký druh safari si vyberete, záleží na vašem rozpočtu, pohodlí, jaké vyžadujete, a také na tom,  jak autentický zážitek chcete zažít. Na samotném safari nebuďte příliš pasivní. Část itineráře sice bývá pevně daná, ovšem vždy je možné se dohodnout tak, aby vám denní program co nejvíce vyhovoval.

 tanzanie-novy-web-008.jpg
 

 

Načasování je důležité

Léto (od Listopadu do Března) - Sledujte obrovské krokodýly, jak se vyvalují na slunci při březích řeky Grumety, nebo ptáky, kteří se chlubí svým nádherným peřím. V tomto období se také prohánějí obrovská stáda pakoní se svými mladými po pláních Serengeti  a hejna růžových plameňáků poletují na pobřeží jezera Manyara.

Podzim (Duben a Květen) - Podzim je ideální čas k navštívení parku Serengeti ještě před skupinou cestovatelů, kteří jezdí v hlavní sezóně.  V tomto období můžete také vidět stáda nosorožců a spousty pestrobarevných motýlů v oblasti Crater.

Zima (Od Června do Srpna) - V tomto období můžete být svědkem Velké migrace – doby, kdy obrovská stáda pakoňů přecházejí napříč řekou Grumeti.  Nezapomenutelným momentem je i přelet horkovzdušným balonem nad parkem Serengeti a možnost vidět z ptačí perspektivy spousty migrující zvěře a predátory přírody v akci.

Jaro (Září a Říjen) - Sledujte pumy, jak loví svou potravu v oblasti Grumeti, nebo pozorujte právě se líhnoucí krokodýlí mláďata z vajíček nakladených na březích řek.  A protože na jaře klesá množství turistů, je to také ideální čas udělat si vycházku po okraji místa zvaného Crater.

 tanzanie-novy-web-070.jpg
 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.