Maledivy

Naše doporučení - Maledivy jsme procestovali

Rychlá kalkulace hotelu

Maledivy
Odlet
Nocí v hotelu
Kanuhura
Hotel

Pro hotel Kanuhura není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu Kanuhura.

Typ pokoje
Strava

Transfer zahrnut
Český delegát
Letecká společnost
Bonus
EUR
Cena zájezdu
- /osoba- /osoba
Hotel,
- /osoba- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Dospělý
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Český delegátDelegát      
- /osoba
Akční sleva
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Dítě do 2 let
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Počítáme cenu Vašeho zájezdu - prosím vyčkejte.
Počítáme cenu
Vašeho DELUXEA zájezdu.
Vyčkejte prosím.

 

Jedinečné kouzlo Malediv

Maledivy, tvořené unikátními korálovými ostrovy a obklopené tyrkysovými vodami Indického oceánu, splňují všechny představy o exotické dovolené. Průzračné laguny, bělostný písek prohřátý slunečními paprsky, překypující vegetace a ostrůvky odtržené od ruchu okolního světa. Fantastickou rozmanitostí podmořského života si získaly celosvětovou proslulost v oblasti potápění. Nenaleznete zde klasické hotely, ale pouze resorty s plážovými či vodními vilkami, které dotvářejí romantickou atmosféru a zajišťují opravdové soukromí. Na každém ostrůvku je pouze jediný resort, což garantuje naprostý klid a izolaci od ruchu světa. Maledivci jsou velice přátelští a pohostinní lidé.

Maledivy se skládají asi z 1200 plochých korálových ostrůvku tvořených 26 atoly, jež dosahují několika kilometrů. Každý atol má uprostřed lagunu s korálovým útesem s velmi bohatým podmořským životem a vynikající viditelností. V oblasti atolu se nachází několik obydlených i neobydlených ostrovů.

 maledivy-novy-web-006.jpg
 

 

Maledivy jsme opakované navštívili a poskytneme Vám osobní rady

Na Maledivy se cestovní kancelář DELUXEA specializuje od samého počátku své existence, tedy od roku 1995. Zájezd do hotelu Vám připravíme na klíč, odlety jsou možné z Prahy nebo Vídně každý den, délka vašeho pobytu může být libovolná. Hotel, transfer a další služby pro Vás objednáváme přímo na Maledivách. Při pobytu na Maledivách je Vám k dispozici český reprezentant. Služby pro Vás nekupujeme u německé cestovní kanceláře a při cestování nebudete členy žádné skupiny.

 

 maledivy-novy-web-025.jpg
Maledivy pro milovníky podmořského života a sněhobílých pláží

Zájezd na Maledivy doporučujeme zejména milovníkům podmořského života a odpočinku. Úchvatné sněhobílé pláže, nejjemnější prachový písek, bujná vegetace a luxusní služby budou mít na svědomí, že už nebudete chtít nikdy odjet. Odpočinek na Maledivách můžete rovněž kombinovat se zastávkou v bohaté Dubaji nebo s okouzlující a neobjevenou Srí Lankou.

Maledivy nabízí jedno z nejlepších možností na potápění a šnorchlování na světě. Jsou magnetem pro každého zájemce o podmořský život. Čekají zde na vás úžasné korálové stěny, jeskyně i hejna pestře zbarvených tropických ryb. V hlubších vodách narazíte na manty, mořské želvy, žraloky, můžete si zaplavat i se žraloky obrovskými, největšími rybami světa. 

 

 

Kdy cestovat na Maledivy?

Maledivy se nachází těsně nad rovníkem v Indickém oceánu a vyznačují se monzunovým klimatem. Střídají se zde dvě monzunová období. Sušší severovýchodní monzun iruvai trvá v období prosince až března a vlhčí jihozápadní hulhangu od května do listopadu, který přináší více srážek a silnější vítr. Nicméně je velmi těžké předvídat počasí, protože i během suchého období může přijít vydatný déšť, stává se to ale ojediněle, a naopak ve vlhkém období může být dlouho nádherně slunečno. Největší šanci na oblohu bez mráčku během celé dovolená máte v období od prosince do dubna, naopak větší pravděpodobnost, že vás zastihne bouřka, je od června do začátku listopadu.  Ale i během období dešťů se může stát, že budete mít celou dobu pěkně, s výjimkou krátkých, intenzivních přeháněk nebo nočních bouřek, které pročistí a příjemně ochladí vzduch. V období dešťů je také větší pravděpodobnost, že by vás mohl zastihnout třeba i dvou nebo třídenní déšť. Teploty vzduchu a vody jsou však stálé (přes den průměrně 30 °C, během noci mezi během noci mezi 24 až 27 °C, voda má teplotu kolem 27 °C). Více informací najdete také v sekci Počasí. 

Období, kdy jsou nejlepší podmínky na potápění, se liší podle atolu, ve kterém svou dovolenou plánujete. Jednoduchým, ale ne vždy platným pravidlem je, že u útesů na západním pobřeží atolů bývá lepší viditelnost a více živočichů od května do listopadu, zatímco u útesů na východním pobřeží od prosince do dubna. Pravdou však je, že podmořské proudy mají nemalý vliv, a proto je vhodné se informovat přímo v potápěčských centrech resortů, které zvažujete navštívit.

 

 emirates-novy-web-001.jpg
Pohodlná cesta na Maledivy s luxusní leteckou společností Emirates

Se společností Emirates začíná luxusní dovolená už na letišti. Užijte si nadstandardního servisu na palubách největšího dopravního letadla Airbus A380. Můžete si vybrat z bohaté filmové i hudební nabídky. Pro děti je k dispozici široký výběr animovaných filmů a pohádek, náročné diváky uspokojí kvalitní kinematografická díla ve filmové sekci. Pokud chcete jen odpočívat nebo máte strach z létání, pusťte si meditační hudbu. Vychutnejte si lahodná jídla inspirovaná jednotlivými regiony nebo si objednejte speciální jídlo dle vašich dietních požadavků.

emirates-novy-web-006.jpg 
Přivítání na letišti zástupcem místní cestovní kanceláře

Po příletu a vyzvednutí Vašich zavazadel Vás bude v příletové hale hlavního letiště Male očekávat zástupce místní cestovní kanceláře s cedulkou s Vaším jménem. Delegát Vás doprovodí k následné přepravě na Váš resort.

Pokud se resort, na kterém budete trávit Vaši dovolenou, nachází na atolech South Malé nebo North Malé, doprovodí Vás náš delegát ke stanovišti, odkud odjíždějí motorové čluny do jednotlivých resortů (cesta trvá cca 10 až 70 minut v závislosti na vzdálenosti od Malé).

Vzdálenější resorty využívají dopravy pomocí hydroplánů nebo letecky místními linkami na bližší letiště na atolu, kde se nachází Váš resort, s kombinací dopravy s rychlolodí.

 

 

Maledivy můžete poznat z hydroplánu i lodě

Užít si můžete naprostého klidu a izolace od ruchu světa v jednom ze spousty luxusních resortů, které jsou perfektně dostupné hydroplány, letadly i lodí přímo od hlavního letiště Male.

Během transferu na resort při letu hydroplánem nad atoly se budete kochat pohledem na věčně měnící se obrazce tvořené mořem, písčinami, útesy a ostrovy. Navíc uvidíte spoustu malých ostrůvků, které připomínají při pohledu z výšky šňůru perel.

Hydroplán je letadlo uzpůsobené k přistávání a startování na vodní hladině. Létají pouze za denního světla a z jejich okének se nabízí fantastický výhled na maledivské atoly, ostrovy, útesy a laguny.

Váha zavazadel při zvolení tohoto typu dopravy (hydroplán/místní linka) je omezena na 20 kg, za každý kilogram nadváhy jsou účtovány vysoké částky.

 

Maledivy jako exotická dovolená pro rodiny s dětmi

Pro rodiny s dětmi doporučujeme resorty, které nabízí mnoho možností aktivit (KandimaSun IslandKuramathiAtmosphere Kanifushi nebo Lily Beach), nebo menší  a klidnější ostrovy obklopené bezpečnou lagunou.  Rodinám resorty nabízí nejen dispozičně vhodné vilky, ale také různé výhody pro děti v podobě různých slev, dětského klubu či šnorchlovacích výletů zdarma (Atmosphere Kanifushi nebo Ozen by Atmosphere). 

maledivy-novy-web-012.jpg 
 

 

Romantická dovolená ve dvou

Božský klid, fantastický odpočinek, maximum soukromí a perfektní wellness Vám poskytnou zejména 5* resorty, jako je Constance Moofushi nebo Constance Halaveli, vilky na Dusit Thani či Hideaway. Pro dospělé doporučujeme pobyt na Hurawalhi nebo Komandoo.

Každý resort na Maledivách představuje unikátní krásy, které se nachází pod hladinou, proto v každém resortu najdete kvalitní potápěčské centrum.

Na šnorchlování doporučujeme si vybrat resort, který má korál dostupný přímo z pláže, např. Lily BeachVilamendhooKuramathiOBLU nebo Kudafushi.  Naprostým unikátem je pak od konce června do poloviny září zátoka Hanifaru Bay v Baa Atollu, kde se zdržují tisíce mant a velrybí žraloci, se kterými můžete šnorchlovat. V této oblasti se můžete ubytovat v resortech, jako jsou KihaaSoneva FushiDusit Thani nebo Royal Island.

Některé resorty, které nemají korál dostupný z pláže, nabízí zdarma denně výlety lodí na místní korálové útesy (Atmosphere KanifushiOZEN by Atmosphere).

 maledivy-novy-web-032.jpeg
 

 

 maledivy-novy-web-022.jpg
Dovolená na Maledivách pro nejnáročnější klienty 

Blýskavý luxus a špičkový servis je naprostou samozřejmostí v resortech Cheval BlancMilaidhooW Maldives či One and Only Reethi Rah. Hledáte-li prvotřídní kvalitu v souladu s přírodou, pak se Vám zalíbí Soneva Fushi či Soneva Jani. Moderní eleganci nabízí pak proslulý český resort Velaa Private Island.

 

 

Milovníci jídla si mohou vychutnat výbornou kuchyni

Gurmánským zážitkem pro Vás bude poznání místní kuchyně s variací rybích polévek, kuřecího masa, ryb a darů moře v mezinárodním nebo indickém stylu. Kromě hlavní restaurace, kde se jídla podávají formou bufetu, mohou hoteloví hosté vyzkoušet i restaurace a la carte, které jsou většinou zaměřené na určitý druh kuchyně či vybrané speciality (italská restaurace, japonská restaurace, ryby a mořské plody atd.)

 

Jak můžete trávit svůj volný čas

Dovolenou na Maledivách můžete strávit buď lenošením na nádherných plážích, nebo užíváním si krásného podmořského světa, který Maledivy nabízí. Převážná část volnočasových aktivit na Maledivách je spojena s mořem nebo vodními sporty.

Většina resortů nabízí řadu pozemních sportů jako je plážový volejbal, badminton, stolní tenis, šipek a jiné společenské hry k zapůjčení zdarma. Některé větší resorty nabízí i tenisové kurty a resorty Shangri-La's Villingili a Kuredu dokonce devítijamkové a šestijamkové golfové hřiště.

maledivy-novy-web-017.jpg 
 

 

Nechte se rozmazlovat v lázních na dovolené na Maledivách

Maledivy jsou známé také svou širokou nabídkou ozdravných procedur nabízených lázeňskými středisky. Nabídka je vskutku široká a zahrnuje kromě masáží také zkrášlovací kúry, ajurvédské léčebné postupy, akupunkturu a dokonce i tradiční maledivské kúry. Spa je v současnosti samozřejmostí v téměř každém resortu. Rozmazlovat Vás bude zkušený personál z Bali, Filipín, Thajska, Indie nebo Srí Lanky.

Neopakovatelným zážitkem jsou podvodní lázně v 5* hotelu Huvafen Fushi, které jsou prvními lázněmi svého druhu na světě. Během masáže se pokocháte pohledem na rybky prohánějící se všude kolem Vás.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.