• Luxusním vlakem napříč Afrikou

  Zažijte Afriku intenzivně přímo z luxusního pětihvězdičkového vlaku. 
  Cestu vlakem Rovos Rail jsme osobně zažili. 

  Luxusním vlakem napříč Afrikou
 • Luxusním vlakem napříč Afrikou

  Cestujte pohodlně napříč africkými státy. 
  Na Afriku se specializujeme a rádi Vám poradíme. 

  Luxusním vlakem napříč Afrikou
 • Luxusním vlakem napříč Afrikou

  Zažijte pocit luxusu na kolejích. 
  V Africe Vám zajistíme ten nejlepší servis. 

  Luxusním vlakem napříč Afrikou
 • Luxusním vlakem napříč Afrikou

  Poznejte africkou divočinu z okna vlaku i na vlastní kůži. 
  Zájezd pro Vás sestavíme na míru dle individuálních požadavků. 

  Luxusním vlakem napříč Afrikou
 • Luxusním vlakem napříč Afrikou

  Zkombinujte hraní golfu s poznáváním krás Jihoafrické republiky. 
  Svěřte svoji dovolenou do rukou profesionálů, poradíme Vám. 

  Luxusním vlakem napříč Afrikou

Luxusním vlakem napříč Afrikou

Vydejte se na cestu Afrikou vlakem

Chcete-li zažít Afriku intenzivně, ale přesto tak trochu jinak, doporučujeme Vám procestovat tento kontinent vlakem. Existuje několik společností provozující soukromé vlakové soupravy, které Vám umožní získat z Afriky nezapomenutelný zážitek. Do naší nabídky jsme pro Vás zařadili ty nejlepší z nich. Jedná se o soukromou vlakovou společnost Rovos Rail a Shongololo Express.

Na palubách vlaků obou společností si dokonale odpočinete od každodenního shonu našeho moderního života. Během jízdy vlakem je zajištěn program, v rámci nějž budete téměř denně prožívat dobrodružství v rámci různorodých výletů. Délka cesty vlakem se liší v závislosti na zvolené trase. Konkrétní termíny jednotlivých tras na dotaz. Pro více informací kontaktujte naše Deluxea specialistky Moniku Tůmovou a Desislavu Kirovou. Afriku jsme osobně navštívili a poradíme Vám. 

Doporučené vlakové trasy

Krásy Jihoafrické republiky

vlak-trasy-001.jpgPro mnoho návštěvníků Jižní Afriky není lepší způsob, jak vidět tuto zemi, než podniknout 48hodinovou cestu mezi Pretorií a Kapským městem. Vlak projíždí na 1600 km dlouhém úseku cesty podél úchvatných pohoří a malebných vinic a je tedy perfektním představením Jižní Afriky. Jízda končí v Kapském městě, nalézajícím se při úpatí Stolové hory, Devil’s Peak a Lions Head. K hlavním bodům programu patří návštěva viktoriánské vesnice Matjiesfontein s věhlasným muzeem.

Více informací o této trase

Vstříc Viktoriiným vodopádům

vlak-trasy-002.jpgNa této 1600 km dlouhé trase projíždí vlak Rovos Rail rozmanitou africkou krajinou přes Mafikeng do Botswany a pak severně směrem na Mahalapye, přičemž nedaleko za Gaborone přetne Obratník Kozoroha. Poté, co vlak projede přes suché planiny Botswany, dorazíte v pozdním odpoledni do Plumtree, kde je nutno vyřídit formality k hraničnímu přechodu do Zimbabwe. Cesta pokračuje severozápadním směrem, přes Bulawayo a směrem k Thompson’s Junction a přírodní rezervaci Hwange, kde lze spatřit zvířata přímo z vlaku. Viktoriiny vodopády a Victoria Falls Hotel v koloniálním stylu jsou ideálními cíli cesty. Okolí nabízí cestujícím mnoho možností k využití volného času, vč. okružních cest, jízd na raftu na Zambezi či safari.

Více informací o této trase

Po státech jižní Afriky

vlak-trasy-004.jpgTřikrát do roka je vypravena vlaková souprava pro tuto velkolepou 14denní cestu Jihoafrickou republikou, Zimbabwe, Zambií a Tanzaníí a je tak jednou z nejznámějších jízd vlakem na světě. Vlak Vás proveze Jižní Afrikou a nabídne krátké okružní cesty městem diamantů Kimberley a hlavním městem Pretoria s následným ubytováním v soukromé lodgi v přírodní rezervaci Madikwe. Vlak poté projede Botswanou a zamíří do Zimbabwe. Zde přenocujete v hotelu Victoria Falls. Po přejezdu řeky Zambezi, vede trasa Zambií dál na severovýchod. Čeká Vás procházka v buši poblíž vodopádů Chisimba. Pokračuje se směrem k zambijsko-tanzanijské hranici, která téměř tvoří střed mezi jezery Velkého afrického příkopu (Velká příkopová propadlina). Zatímco vlak při stoupání nahoru zdolává tunely, serpentiny a viadukty, máte možnost spatřit pozoruhodnou okolní krajinu. Poslední den projedete přírodní rezervací Selous, největší přírodní rezervací kontinentu, abyste později mohli dorazit do konečné destinace – Daressalamu.

Více informací o této trase

Kolem namibijských dun

shongololo-001.jpgObjevujte krásy západní části jižní Afriky z paluby luxusního vlaku Shongololo Express i mimo něj a prozkoumejte území od Johannesburgu po namibijské město Swakopmund. Vlak vyráží z nádraží v Johannesburgu a poveze Vás po dobu třinácti dní. Během cesty vlak bude zastavovat na mnoho zajímavých místech. Navštívíte například muzea těžby zlata ve městě Kimberley a vodopády Augrabies ve stejnojmenném národním parku. Nechte se také ohromit velikostí Fish River Canyonu, druhém největším kaňonu po Grand Canyonu. Luxusní vlak Shongololo Vás také zaveze až k národnímu parku Etosha na severu Namibie. Zde pro Vás bude připravena projížďka po safari s možností zhlédnout africká zvířata v jejich přirozeném prostředí. Cesta vlaku se pak stočí jižním směrem a přes město s přezdívkou zahradní město Namibie bude pokračovat až k pobřeží Atlantského oceánu.

Více informací o této trase

Máte dotaz k dovolené?

Zavoláme a poradíme Vám. Zájezd připravíme na míru.

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.