Vlakem napříč Afrikou

Shongololo Express

 

Luxusním vlakem Shongololo Express po Africe

Vlaková společnost Shongololo Express nabízí jedinečný způsob cestování po africké krajině a to již od roku 1995. Nastupte si na palubu vlaku, zabydlete se ve své kajutě a užívejte si komfortu, kterého se Vám bude dostávat. Zatímco přes noc budete odpočívat ve svých kajutách, vlak vždy cestuje do další destinace, kde pro Vás budou ráno připraveny výlety klimatizovanými vozy do okolí. Vlaky Shongololo Express se po africké krajině pohybují pomalým tempem a díky své délce mohou z ptačí perspektivy připomínat stonožku. (Odtud také vychází název společnosti – Shongololo). Vybírat můžete ze čtyř tras, které tato společnost nabízí. Jsou jimi Trasa Dobré naděje, trasa K Viktoriiným vodopádům, Kolem namibijských dun a Po stopách Dr. Livingstona.   

 

Typy kajut v luxusním vlaku Shongololo Express

Emerald Double Cabin

Prostorná kajuta o velikosti 4,9 x 1,9 m s jednou dvojpostelí, malým salonkem a vlastní plně vybavenou koupelnou a klimatizací.

Emerald Twin Cabin

Prostorná kajuta o velikosti 1,9 x 5,56 m s dvěma oddělenými postelemi, malým salonkem a vlastní plně vybavenou koupelnou a klimatizací.

Goldin Cabin

Kajuta o velikosti 1,9 x 3,74 m s patrovou postelí pro dvě osoby a klimatizací. K dispozici je vlastní plně vybavená koupelna.

Commodore Cabin

Kajuta o velikosti 1,9 x 3,74 m s dvěma oddělenými postelemi nebo jednou dvojpostelí, s vlastní plně vybavenou koupelnou a klimatizací.

Ivory Twin Cabin

Kajuta o velikosti 1,9 x 2,09 m s dvěma oddělenými postelemi a vlastním umyvadlem s tekoucí vodou. Společné sociální zařízení. K dispozici je jedna sprcha a dvě toalety pro jeden vagón.

Ivory Coupe Cabin

Nejmenší kajuta o velikosti 1,38 x 1,9 m s jedním lůžkem a vlastním umyvadlem s tekoucí vodou. Společné sociální zařízení. K dispozici je jedna sprcha a dvě toalety pro jeden vagón.

vlakem-napric-afrikou-035.jpgvlakem-napric-afrikou-036.jpg 
 

Trasy Shongololo Express

Trasa Dobré naděje

Vydejte se s vlakovou společností Shongololo Express objevovat krásy Jihoafrické republiky. Luxusní vlak vyráží z nádraží v Kapském městě a míří do Johannesburgu. Po dobu třinácti dní Vás proveze po těch nejzajímavějších místech státu JAR. Objevovat budete moci například krásy Kapského města a jeho okolí, navštívit vyhlášenou vinařskou oblast JAR či si prohlédnout muzea těžby zlata ve městě Kimberley. Luxusní vlak Shongololo Express pak z centrální části JAR zamíří východním směrem k pobřeží Indického oceánu. Projede kolem Dračích hor a přijede k přímořskému městu Durban. 

Více informací o této trase

 vlakem-napric-afrikou-044.jpg
 

 

K Viktoriiným vodopádům

Nechte se svézt luxusním vlakem Shongololo Express po východní části jižní Afriky a prozkoumejte území od Johannesburgu po Viktoriiny vodopády. Vlak vyráží z nádraží v Johannesburgu a poveze Vás po dobu šestnácti dní. Navštívíte malý stát Svazijsko a hlavní město státu Mosambik, kde si budete moci užít odpočinkový den na pláži u Indického oceánu. Vlak dále projíždí a zastavuje u nejznámějšího národního parku Jihoafrické republiky a osmý den cesty pak překročí hranice na území Zimbabwe.

Více informací o této trase

 vlakem-napric-afrikou-043.jpg
 

 

Kolem namibijských dun

Objevujte krásy západní části jižní Afriky z paluby luxusního vlaku Shongololo Express i mimo něj a prozkoumejte území od Johannesburgu po namibijské město Swakopmund. Vlak vyráží z nádraží v Johannesburgu a poveze Vás po dobu třinácti dní. Během cesty vlak bude zastavovat na mnoho zajímavých místech. Navštívíte například muzea těžby zlata ve městě Kimberley a vodopády Augrabies ve stejnojmenném národním parku. Nechte se také ohromit velikostí Fish River Canyonu, druhém největším kaňonu po Grand Canyonu. 

Více informací o této trase

 vlakem-napric-afrikou-033.jpg
 

 

Po stopách Dr. Livingstona

Vydejte se luxusním vlakem Shongololo Express na čtrnáctidenní cestu po východní části jižní Afriky a prozkoumejte území od Johannesburgu po Dar Es Salaam. Budete si užívat pohodlí a luxusu vlaku Shongololo a zároveň se dostanete i do málo obydlených, ale o to více unikátních míst. Vlak vyráží z města Johannesburg a směřuje severně k hranicím se Zimbabwe. Navštívíte ruiny Velkého Zimbabwe, či skalní útvary v oblasti Matobo Hills. Budete moci obdivovat Viktoriiny vodopády, a také krásnou přírodu národního parku Chobe.

Více informací o této trase

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.