Vlakem napříč Afrikou

Za golfovými hřišti JAR

 

Napříč Jihoafrickou republikou za golfem a přírodními krásami

Na této jedinečné trase napříč státem Jihoafrické republiky budete moci kombinovat hraní golfu s poznáváním přírodních i kulturně historických krás této země. Na své si tak přijdou jak náruživí golfoví hráči, tak i ti, kteří golf nehrají. V blízkosti všech golfových hřišť budou na výběr různé výlety a exkurze. Cesta luxusním vlakem, tak jak je popsáno v itineráři níže, začíná ve městě Pretorie. Vlak odtud nabere nejprve východní směr a doveze Vás ke světově známému Krugerovu národnímu parku, v jehož blízkosti se nachází golfové hřiště Leopard Creek. Vlak dále pokračuje přes rezervaci Hluhluwe do města Durban u pobřeží Indického oceánu. V blízkosti tohoto města se nachází jedno z nejlepších golfových hřišť v JAR. Trasa luxusního vlaku Rovos vede dále přes Bloemfontein, páté největší město JAR a následně se stočí opět k pobřeží Indického oceánu. U města Port Elizabeth si budete moci potrénovat svůj odpal na Humewood Course, zatímco Váš doprovod si užije safari v Addo Elephant Park. Před tím, než vlak Rovos dorazí do Kapského města, navštívíte ještě další dvě úžasná golfová hřiště a prohlédnete si proslulou likérku u města Worcester. Trasu za golfovými hřišti a přírodními zajímavostmi JAR je možné podniknout i v opačném směru.

 

tinerář cesty luxusním vlakem: Pretoria – Kapské město

  1. den – Zahájení cesty z Pretorie

V dopoledních hodinách se nalodíte na palubu luxusního vlaku Rovos a vydáte se na jedinečnou devítidenní cestu po Jihoafrické republice. Během cesty bude vždy v jídelním voze ve Viktoriánském stylu servírován oběd, odpolední čaj a večeře.

  1. den – Krugerův národní park s golfem a safari

Druhý den cesty dorazíte do Krugerova národního parku, nejznámějšího národního parku Jihoafrické republiky. Golfisté zde mohou potrénovat svůj odpal v Leopard Creek Golf Estate, zatímco ostatní se zúčastní projížďky po safari. V podvečerních hodinách se opět všichni shromáždí u vlaku Rovos a cesta bude pokračovat jižním směrem dále.

  1. den – Safari v rezervaci Hluhluwe

V dopoledních hodinách dorazíte vlakem k přírodní rezervaci Hluhluwe, kde pro Vás bude připravena projížďka po safari. Po této zastávce bude vlak pokračovat do přímořského města Durban u Indického oceán, kde zastaví na noc.

  1. den – Město Durban a Durban Country Club

Čtvrtý den cesty bude pro golfisty a jejich doprovod připraven odlišný program. Golfisté budou mít od ranních hodin zajištěn vstup do Durban Country Club, v odpoledních hodinách pak bude zajištěn převoz po vyhlídkové cestě oblastí Midlands Meander k Lions River, kde se opět nalodí na palubu vlaku. Ostatní, kteří golf hrát nebudou, se v dopoledních hodinách zúčastní krátké prohlídky přímořského města Durban a následně ještě navštíví vyhlášenou keramickou dílnu Ardmore.

  1. den – Návštěva města Bloemfontein

Následující den budete moci společně navštívit město Bloemfontein, které je pátý největším městem JAR a zároveň i sídlem soudní moci. Vaše cesta vlakem Rovos pak bude pokračovat dále přes pohoří Dračích hor směrem k městu Alicedale.

  1. den – Humewood Course a safari v Addo Elephant Park

Brzy ráno bude pro golfisty zajištěn převoz ke golfovému hřišti  Humewood Course. Jejich doprovod se bude moci zúčastnit safari ve třetím největším národním parku JAR - Addo Elephant Park. Cesta pak bude pokračovat dále k přístavnímu městu Port Elisabeth.

  1. den – Fancourt Golf Estate

Golfisté budou v dopoledních hodinách dopraveni k Fancourt Golf Estate, zatímco jejich doprovod navštíví pštrosí farmu ve městě Oudtshoorn. K resortu Fancourt Golf Estate dorazí až v podvečerních hodinách.

  1. den – Golfové hřiště Oubaai a městečko Knysna

Osmý den cesty si golfisté budou moci vyzkoušet svůj odpal na golfovém hřišti Oubaai. Ostatní si mohou užít odpočinkové dopoledne u přímořského městečka Knysna.

  1. den – Prohlídka likérky KWV

Ještě, než Vás vlak Rovos zaveze do cílové stanice v Kapském městě, budete moci navštívit známou likérku KWV, která již přes devadesát let neodmyslitelně patří k jižnímu regionu státu JAR.

vlakem-napric-afrikou-035.jpgvlakem-napric-afrikou-036.jpg 
 

Typy kajut v luxusním vlaku Rovos

Můžete si vybrat typ a velikost kajuty, která Vám bude nejlépe vyhovovat.  Více informací...

 

Jak naplánovat cestu:

Pro cestu luxusním vlakem Rovos za těmi nejlepšími golfovými hřišti z Pretorie do Kapského města je třeba doletět na mezinárodní letiště v Johanessburgu. Město Johannesburg je oblíbeným výchozím bodem pro návštěvu JAR i celé jižní Afriky. Doporučujeme tak využít této příležitosti a nechat si alespoň jeden až dva dny na prohlídku zajímavostí tohoto města. Ještě než se pak následně dopravíte do Pretorie, doporučujeme navštívit jeskyně Sterkfontein, které se nachází přibližně hodinu jízdy od Johannesburgu a které jsou zapsány na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví. Před samotnou návštěvou Pretorie se určitě vyplatí udělat si také menší zajížďku severozápadně do města Sun City, u nějž začíná národní park Pilanesberg. V jedinečném hotelovém komplexu Sun City si můžete užít umělých vln a pláže, zahrát si golf nebo se vydat na projížďku po safari do národního parku. Po několikadenním odpočinku, který Vás příjemně naladí na další cestování, je vhodné stočit již cestu do města Pretorie. Také v Pretorii se nachází několik pozoruhodných míst. Je třeba počítat přibližně s jedním dnem na jejich zhlédnutí. Z Pretorie, která je domovským městem pro vlaky společnosti Rovos, se pak následně vydáte na devíti denní cestu pohodlím luxusního vlaku přes rozmanitou krajinu Jihoafrické republiky až do Kapského města. Po absolvování této cesty vlakem Rovos doporučujeme v cílové destinaci Kapské město zůstat ještě alespoň tři dny. Samotné město i jeho okolí nabízí mnoho zajímavostí.

 

Zajímavosti města Johannesburg:

Věž Hillbrow– Nejvyšší dominantou Johannesburgu je 269 metrů vysoká věž Hillbrow. Ta vytváří jedinečné panorama města. Veřejnosti je však v současné době nepřístupná.

Carlton Centre – Vysoká kancelářská budova s padesáti nadzemními podlažími je atraktivní pro návštěvníky nejen kvůli nákupnímu centru, které se nachází v podzemí. Můžete také vyjet výtahem do posledního patra, kde se nachází vyhlídková plošina. Z té se Vám nabídne jedinečný výhled ne celé město.

Newtown – Oblast Johannesburgu, ve které se mísí kultura celého města. Jistě si nenechte také ujít pohled na rozsvícený most Nelsona Mandely.

Lion Park – Nikdo by neměl opustit jižní Afriku, aniž by viděl lvy. Lion Park je ideálním místem na prvotní kontakt s touto jedinečnou šelmou.

Apartheid Museum – Nevšední a jistě obohacující zážitek Vám bezesporu přinese také návštěva muzea, věnovaného historii apartheidu v jižní Africe.

Constitution Hill – Sídlo Ústavního soudu je symbolem cesty jižní Afriky k demokracii. Budova Constitution Hill se nachází ve čtvrti Braamfontein. Ta je také známá pro množství restaurací, hudebních klubů a bohatého nočního života.

A další: Mary Fitzgerald Square, House of Nelson Mandela, Museum Africa

Zajímavosti města Pretoria:

Union Buildings – Jednoznačnou dominantou města a národním monumentem jižní Afriky je sídlo vlády v Union Buldings, před kterým se rozkládají široké zahrady. Samotné budovy jsou veřejnosti nepřístupné, avšak i tak stojí bezesporu za zhlédnutí.

National Cultural History Museum – Velikou sbírku uměleckých předmětů, archeologických objektů, fotografií a historických dokumentů můžete obdivovat v tomto jedinečném muzeu.

Voortrekker Monument – Jedním z nejnavštěvovanějších monumentů je majestátní Voortrekker Monument, jehož návštěvu byste při svém pobytu v Pretorii neměli vynechat.

 

 

Zajímavosti Kapského města a okolí:

Victoria & Alfred Waterfront – Přístavní promenáda, která je plná života. Nachází se zde plno restaurací, obchodů a atrakcí pro turisty.

Stolová hora s lanovkou na vrchol – Ze Stolové hory se Vám naskytne jedinečný výhled na město. Při úpatí této hory se nachází krásná botanická zahrada Kirstenbosch.

Mys Dobré Naděje – Každý, kdo navštíví Kapské město, by měl vidět i mys Dobré Naděje. Tento výlet bude na celý den, avšak bezpochyby stojí za to. Při zpáteční cestě se zastavte v Simon’s Town, místě, které je vyhledávaným útočištěm pro kolonie tučňáků.

Hout Bay – Z Kapského města, části nazývané Hout Bay, lze také podniknout jednohodinový výlet lodí za delfíny a lachtany.

Stellenbosch – Oblast Stellenbosch je vyhlášená vinařská oblast, která Vám nabídne mnoho druhů vín k ochutnání.

Franschoek - Pro milovníky golfu doporučujeme navštívit oblast Franschoek, v jejímž okolí pět golfových hřišť té nejvyšší kvality.   

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.