Vlakem napříč Afrikou

Krásy Jihoafrické republiky

 

Procestujte tuto zemi na palubě Rovos Rail

Pro mnoho návštěvníků Jižní Afriky není lepší způsob, jak vidět tuto zemi, než podniknout cestu luxusním vlakem Rovos mezi Pretorií a Kapským městem. Vlak projíždí na 1600 km dlouhém úseku cesty podél úchvatných pohoří a malebných vinic a je tedy perfektním představením Jižní Afriky. Jízda končí v Kapském městě, nalézajícím se při úpatí Stolové hory, Devil’s Peak a Lions Head. K hlavním bodům programu patří návštěva viktoriánské vesnice Matjiesfontein s věhlasným muzeem.

Cestu za krásami Jihoafrické republiky je možné absolvovat i v opačném směru.

vlakem-napric-afrikou-037.jpg 
 

 

Itinerář cesty luxusním vlakem: Pretoria – Kapské město

1. den - Přes naleziště zlata Witwatersrand

Odjezd z nádraží Rovos Rail v Pretorii v dopoledních hodinách. Vlak odtud směřuje jižně na Johannesburg a následně projíždí oblastmi naleziště zlata Witwatersrand. Během cesty bude vždy v jídelním voze ve Viktoriánském stylu servírován oběd, odpolední čaj a večeře.

2. den – Návštěva muzeí v Kimberley

Druhý den vlak dorazí do města Kimberley, ve kterém se koná exkurze do muzeí věnovaných těžbě zlata a diamantů v této oblasti.

3. den – Viktoriánská vesnice Matjiesfontein

Poslední den cesty je v programu návštěva viktoriánské vesnice Matjiesfontein, která si dodnes zachovala jedinečnou atmosféru. Ve vesnici se nachází také věhlasné muzeum. Vlak přijede do Kapského města v podvečerních hodinách.

 vlakem-napric-afrikou-035.jpg
 

Typy kajut v luxusním vlaku Rovos

Můžete si vybrat typ a velikost kajuty, která Vám bude nejlépe vyhovovat.  Více informací... 

 

Jak naplánovat cestu a co vidět od Johannesburgu až po Kapské Město

Pro cestu vlakem Rovos z Pretorie do Kapského města je třeba doletět na mezinárodní letiště v Johanessburgu, neboť ve městě Pretorie se mezinárodní letiště nenachází. Město Johannesburg je oblíbeným výchozím bodem pro návštěvu J.A.R i celé jižní Afriky. Doporučujeme tak využít této příležitosti a nechat si alespoň jeden až dva dny na prohlídku zajímavostí tohoto města. Ještě než se pak následně dopravíte do Pretorie, doporučujeme navštívit jeskyně Sterkfontein, které se nachází přibližně hodiny jízdy od Johannesburgu a které jsou zapsány na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví. Před samotnou návštěvou Pretorie se určitě vyplatí udělat si také menší zajížďku severozápadně do města Sun City, u nějž začíná národní park Pilanesberg. V jedinečném hotelovém komplexu Sun City si můžete užít umělých vln a pláže a zároveň se i vydat na projížďku po safari do národního parku. Po několikadenním odpočinku, který Vás příjemně naladí na další cestování, je vhodné stočit již cestu do města Pretorie. Také v Pretorii se nachází několik pozoruhodných míst. Je třeba počítat přibližně s jedním dnem na jejich zhlédnutí. Z Pretorie, která je domovským městem pro vlaky společnosti Rovos, se pak následně vydáte na tří denní cestu pohodlím luxusního vlaku přes rozmanitou krajinu Jihoafrické republiky až do Kapského města. Po absolvování této cesty vlakem Rovos doporučujeme v cílové destinaci Kapské Město zůstat ještě alespoň tři dny. Samotné město i jeho okolí nabízí mnoho zajímavostí. V Kapském Městě se nachází také mezinárodní letiště, ze kterého se pak dostanete zpět do své d 

 

Zajímavosti města Johannesburg:

Věž Hillbrow– Nejvyšší dominantou Johannesburgu je 269 metrů vysoká věž Hillbrow. Ta vytváří jedinečné panorama města. Veřejnosti je však v současné době nepřístupná.

Carlton Centre – Vysoká kancelářská budova s padesáti nadzemními podlažími je atraktivní pro návštěvníky nejen kvůli nákupnímu centru, které se nachází v podzemí. Můžete také vyjet výtahem do posledního patra, kde se nachází vyhlídková plošina. Z té se Vám nabídne jedinečný výhled ne celé město.

Newtown – Oblast Johannesburgu, ve které se mísí kultura celého města. Jistě si nenechte také ujít pohled na rozsvícený most Nelsona Mandely.

Lion Park – Nikdo by neměl opustit jižní Afriku, aniž by viděl lvy. Lion Park je ideálním místem na prvotní kontakt s touto jedinečnou šelmou.

Apartheid Museum – Nevšední a jistě obohacující zážitek Vám bezesporu přinese také návštěva muzea, věnovaného historii apartheidu v jižní Africe.

Constitution Hill – Sídlo Ústavního soudu je symbolem cesty jižní Afriky k demokracii. Budova Constitution Hill se nachází ve čtvrti Braamfontein. Ta je také známá pro množství restaurací, hudebních klubů a bohatého nočního života.

A další: Mary Fitzgerald Square, House of Nelson Mandela, Museum Africa 

vlakem-napric-afrikou-036.jpg 
 

 

Zajímavosti města Pretoria:

Union Buildings – Jednoznačnou dominantou města a národním monumentem jižní Afriky je sídlo vlády v Union Buldings, před kterým se rozkládají široké zahrady. Samotné budovy jsou veřejnosti nepřístupné, avšak i tak stojí bezesporu za zhlédnutí.

National Cultural History Museum – Velikou sbírku uměleckých předmětů, archeologických objektů, fotografií a historických dokumentů můžete obdivovat v tomto jedinečném muzeu.

Voortrekker Monument – Jedním z nejnavštěvovanějších monumentů je majestátní Voortrekker Monument, jehož návštěvu byste při svém pobytu v Pretorii neměli vynechat. 

 

Zajímavosti Kapského města a okolí:

Victoria & Alfred Waterfront – Přístavní promenáda, která je plná života. Nachází se zde plno restaurací, obchodů a atrakcí pro turisty.

Stolová hora s lanovkou na vrchol – Ze Stolové hory se Vám naskytne jedinečný výhled na město. Při úpatí této hory se nachází krásná botanická zahrada Kirstenbosch.

Mys Dobré Naděje – Každý, kdo navštíví Kapské město, by měl vidět i mys Dobré Naděje. Tento výlet bude na celý den, avšak bezpochyby stojí za to. Při zpáteční cestě se zastavte v Simon’s Town, místě, které je vyhledávaným útočištěm pro kolonie tučňáků.

Hout Bay – Z Kapského města, části nazývané Hout Bay, lze také podniknout jednohodinový výlet lodí za delfíny a lachtany.

Stellenbosch – Oblast Stellenbosch je vyhlášená vinařská oblast, která Vám nabídne mnoho druhů vín k ochutnání.

Franschoek -  Pro milovníky golfu doporučujeme navštívit oblast Franschoek, v jejímž okolí pět golfových hřišť té nejvyšší kvality. 

vlakem-napric-afrikou-034.jpg 
 

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.