Vlakem napříč Afrikou

Durbanské safari

 

Luxusním vlakem z Pretorie do Durbanu

Přidejte se na 3- denní cestu krajinou Jihoafrické republiky nejluxusnějším vlakem světa, který v sobě snoubí historizující styl 20. století a zažijte tak oblast KwaZulu-Natal. Ta je jednou ze sedmi provincií této země a pro svoji rozmanitost je označována jako „zahrada J.A.R.“. Během cesty vlakem podniknete projížďku po safari v Nambiti Private Game Reserve, která se rozprostírá na ploše 20 000 ha. Nambiti Private Game Reserve disponuje jedinečnou biologickou diverzitou a právě zde budete moci spatřit tzv. „velkou pětku“ (lev, leopard, nosorožec, slon, buvol). Stejný den odpoledne je na výběr safari v 11 000 ha rozlehlé přírodní rezervaci Spionkop Game Reserve nebo návštěva bitevních polí s historickým výkladem. Další den Vás čeká návštěva keramičky Ardmore, která vychází ze zuluského folklóru. Poslední exkurzí je návštěva památníku Nelsona Mandely. Vlak Rovos Rail vyráží na Durbanské safari z města Pretoria a svoji jízdu končí ve městě Durban u Indického oceánu. Cestu je možné absolvovat i v opačném směru. Durbanské safari jsme osobně absolvovali. Zápis z naší cesty si můžete přečíst zde: http://www.deluxea.cz/inspekcni-cesty/zprava-z-cesty-vlakem-po-jihoafricke-republice-durban-safari/

vlakem-napric-afrikou-040.jpg 
 

 

Itinerář cesty vlakem Pretoria – Durban

1. den

Odjezd z nádraží Rovos Rail v Pretorii v dopoledních hodinách. Během cesty bude vždy v jídelním voze ve Viktoriánském stylu servírován oběd, odpolední čaj a večeře.

2. den

V časných ranních hodinách odjezd velkými otevřenými terénními vozy na projížďku po safari v Nambiti Private Game Reserve. Odpoledne možnost projížďky po safari v rezervaci Spionkop Game Reserve nebo návštěva bitevních polí s historickým výkladem.

3. den

Třetí den je na programu exkurze do vyhlášené keramické dílny a galerie Ardmore a návštěva památníku Nelsona Mandely.

vlakem-napric-afrikou-036.jpg 
 

Ubytování

Můžete si vybrat typ a velikost kajuty, která Vám bude nejlépe vyhovovat.  Více informací... 

 

Jak naplánovat cestu a co vidět

Pro cestu vlakem Rovos z Pretorie do Durbanu je třeba doletět na mezinárodní letiště v Johanessburgu. Město Johannesburg je oblíbeným výchozím bodem pro návštěvu J.A.R i celé jižní Afriky. Doporučujeme tak využít této příležitosti a nechat si alespoň jeden až dva dny na prohlídku zajímavostí tohoto města. Ještě než se pak následně dopravíte do Pretorie, doporučujeme navštívit jeskyně Sterkfontein, které se nachází přibližně hodinu jízdy od Johannesburgu a které jsou zapsány na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví. Před samotnou návštěvou Pretorie se určitě vyplatí udělat si také menší zajížďku severozápadně do města Sun City, u nějž začíná národní park Pilanesberg. V jedinečném hotelovém komplexu Sun City si můžete užít umělých vln a pláže a zároveň se i vydat na projížďku po safari do národního parku. Po několikadenním odpočinku, který Vás příjemně naladí na další cestování, je vhodné stočit cestu do města Pretorie. Také v Pretorii se nachází několik pozoruhodných míst. Je třeba počítat přibližně s jedním dnem na jejich zhlédnutí. Z Pretorie, která je domovským městem pro vlaky společnosti Rovos, se pak následně vydáte na cestu luxusním vlakem po durbanském safari. Po třech dnech dorazíte do cílové stanice, města Durban. Doporučujeme strávit ve městě a jeho okolí alespoň dva dny a před návratem do své domoviny navštívit také i Dračí hory.   

 

Možnosti dalšího safari:

Celá oblast jižní Afriky i Jihoafrická republika disponuje značnými možnostmi pro pozorování divokých zvířat. Nenechte si tak při svém pobytu v Jihoafrické republice ujít návštěvu světově známého Krugerova národního parku či mnoha dalších přírodních rezervací. Před tím, než se vydáte na jedinečnou cestu vlakem Rovos tak doporučujeme navštívit již zmíněný Krugerův národní park. Ten Vás ohromí svoji rozlohou i rozmanitou krajinou. V těsné blízkosti národního parku se nachází také přírodní rezervace Thornybush. Přibližně na poloviční cestě mezi Pretorií a Kruger NP pak leží přírodní rezervace Entabeni.

 vlakem-napric-afrikou-035.jpg
 

 

Zajímavosti města Johannesburg:

Věž Hillbrow – Nejvyšší dominantou Johannesburgu je 269 metrů vysoká věž Hillbrow. Ta vytváří jedinečné panorama města. Veřejnosti je však v současné době nepřístupná.

Carlton Centre – Vysoká kancelářská budova s padesáti nadzemními podlažími je atraktivní pro návštěvníky nejen kvůli nákupnímu centru, které se nachází v podzemí. Můžete také vyjet výtahem do posledního patra, kde se nachází vyhlídková plošina. Z té se Vám nabídne jedinečný výhled ne celé město.

Newtown – Oblast Johannesburgu, ve které se mísí kultura celého města. Jistě si nenechte také ujít pohled na rozsvícený most Nelsona Mandely.

Lion Park – Nikdo by neměl opustit jižní Afriku, aniž by viděl lvy. Lion Park je ideálním místem na prvotní kontakt s touto jedinečnou šelmou.

Apartheid Museum – Nevšední a jistě obohacující zážitek Vám bezesporu přinese také návštěva muzea, věnovaného historii apartheidu v jižní Africe.

Constitution Hill – Sídlo Ústavního soudu je symbolem cesty jižní Afriky k demokracii. Budova Constitution Hill se nachází ve čtvrti Braamfontein. Ta je také známá pro množství restaurací, hudebních klubů a bohatého nočního života.

A další: Mary Fitzgerald Square, House of Nelson Mandela, Museum Africa

Zajímavosti města Pretoria:

Union Buildings – Jednoznačnou dominantou města a národním monumentem jižní Afriky je sídlo vlády v Union Buldings, před kterým se rozkládají široké zahrady. Samotné budovy jsou veřejnosti nepřístupné, avšak i tak stojí bezesporu za zhlédnutí.

National Cultural History Museum – Velikou sbírku uměleckých předmětů, archeologických objektů, fotografií a historických dokumentů můžete obdivovat v tomto jedinečném muzeu.

Voortrekker Monument – Jedním z nejnavštěvovanějších monumentů je majestátní Voortrekker Monument, jehož návštěvu byste při svém pobytu v Pretorii neměli vynechat.

 

 

Zajímavosti města Durban a okolí:

Podmořský svět uShaka Marine World – Jedno z největších vodních akvárií se nachází právě ve městě Durban. Jedinečný zážitek si odnesete, pokud se rozhodnete povečeřet v tamní podmořské restauraci.

Indian district – I přesto, že město Durban leží v Africe, můžete si vychutnat i indickou atmosféru. Právě zde je totiž nejvyšší koncentrace Indicky mluvících obyvatel mimo území samotné Indie.

Golden Mile – Vychutnejte si atmosféru tohoto přístavního města a udělejte si procházku po promenádě, která lemuje pobřeží.

Přístav – Město Durban disponuje velkým přístavem, který stojí za navštívení.

Kwazulu-Natal North Coast – Pokud patříte mezi vyznavače surfování, nebo byste si tento netradiční sport jen rádi vyzkoušeli, okolí Durbanu k tomu skýtá skvělé podmínky. Vydejte se proto do Richard’s Bay, Sunrise či Salmon Bay. 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.