Vlakem napříč Afrikou

Rovos Rail

 

Návrat k noblese 20. let minulého století

Společnost Rovos Rail provozuje vyhlídkové trasy od r. 1989. Styl interiérů vlaku je z počátku 20. století a připomíná tak slavný Orient Expres. Rovos Rail tedy není jen pouhá projížďka vlakem africkou krajinou, nýbrž také návrat k noblese a eleganci 20. let minulého století. S pětihvězdičkovými vlaky Rovos Rail máme osobní a zcela nezapomenutelnou zkušenost, o kterou se s Vámi rádi podělíme. (Zápis z naší cesty si můžete přečíst zde). Společnost nabízí sedm unikátních tras, kam vypravuje své vlaky. Vybírat můžete z tras s názvy Krásy Jihoafrické republiky, Durbanské safari, Vstříc Viktoriiným vodopádům, Po státech jižní Afriky, Po JAR a Namibii anebo z tras, které objíždí zajímavé golfové destinace s názvem Golfové safari a Za golfovými hřišti JAR. 

 vlakem-napric-afrikou-035.jpg
 

 

 
 

 

Ubytování ve vlaku

Můžete si vybrat typ a velikost kajuty, která Vám bude nejlépe vyhovovat. V základní kategorii jsou k dispozici Pullman Suite. Více prostoru a komfortu nabízí Deluxe Suite. Dokonalé pohodlí pak hostům nabízí Royal Suite. Klimatizované kajuty s krásným dřevěným obložením a dekorací z edvardiánské doby ztělesňují luxus a nabízí ubytování až pro dvě osoby. Na výběr jsou dvě oddělené postele (Twin) či dvojpostel (Double). V koupelnách se mísí historizující styl s moderními technologiemi (sprcha s horkou vodou, vysoušeč vlasů, zásuvky).

Royal Suite

Zaujímají prostor poloviny vagónu (16 m2). Jsou prostorné a elegantní. Suity se pyšní soukromou obývací částí a plně vybavenou koupelnou vč. viktoriánské vany a odděleného sprchového koutu.

Deluxe Suite

Svou velikostí 11 m2, stolkem se židlemi a vybavenou koupelnou se sprchovým koutem nabízí cestujícím dostatečné pohodlí. Deluxe Suite existují ve variantě s dvěma oddělenými postelemi či jednou dvojpostelí.

Pullman Suite

Nejmenší Pullman Suite slouží přes den díky své pohovce jako kajuty pro odpočinek. Na noc se pohovka rozloží na pohodlné lůžko. Kajuty také disponují vlastní zařízenou koupelnou se sprchovým koutem.

Všechny kajuty mají pracovní prostor, soukromý safe a ledničku, která je pravidelně doplňována dle přání hosta. Velmi příjemný je také servis 24h/d zajišťující hostu kompletní péči.

 vlakem-napric-afrikou-034.jpgvlakem-napric-afrikou-036.jpg
 

 Trasy Rovos Rail

Krásy Jihoafrické republiky

Pro mnoho návštěvníků Jižní Afriky není lepší způsob, jak vidět tuto zemi, než podniknout 48hodinovou cestu mezi Pretorií a Kapským městem. Vlak projíždí na 1600 km dlouhém úseku cesty podél úchvatných pohoří a malebných vinic a je tedy perfektním představením Jižní Afriky. Jízda končí v Kapském městě, nalézajícím se při úpatí Stolové hory, Devil’s Peak a Lions Head. K hlavním bodům programu patří návštěva viktoriánské vesnice Matjiesfontein s věhlasným muzeem.

Více informací o této trase

 vlakem-napric-afrikou-037.jpg
 

 

Viktoriiny vodopády

Na této 1600 km dlouhé trase projíždí vlak Rovos Rail rozmanitou africkou krajinou přes Mafikeng do Botswany a pak severně směrem na Mahalapye, přičemž nedaleko za Gaborone přetne Obratník Kozoroha. Poté, co vlak projede přes suché planiny Botswany, dorazíte v pozdním odpoledni do Plumtree, kde je nutno vyřídit formality k hraničnímu přechodu do Zimbabwe. Cesta pokračuje severozápadním směrem, přes Bulawayo a směrem k Thompson’s Junction a přírodní rezervaci Hwange, kde lze spatřit zvířata přímo z vlaku. Viktoriiny vodopády a Victoria Falls Hotel v koloniálním stylu jsou ideálními cíli cesty. Okolí nabízí cestujícím mnoho možností k využití volného času, vč. okružních cest, jízd na raftu na Zambezi či safari.

Více informací o této trase

vlakem-napric-afrikou-038.jpg 
 

 

Durbanské safari

Přidejte se na 3denní cestu „nejluxusnějším vlakem světa“ a zažijte tak oblast KwaZulu-Natal. Kwa Zulu-Natal je jednou ze sedmi provincíí, která se pro svou rozmanitost často označuje jako „Zahrada J.A.R.“. Během cesty podniknete jízdu na safari Nambiti Private Game Reserve, soukromou buš bez výskytu malárie rozprostírající se na ploše 20 000 hektarů. Právě zde máte velkou šanci vidět velkou pětku (lev, leopard, nosorožec, slon, buvol), Nambiti Private Game Reserve totiž disponuje pozoruhodnou biologickou diverzitou. Stejný den odpoledne je na výběr safari v 11 000 ha rozlehlé přírodní rezervaci Spionkop Game Reserve nebo návštěva bitevních polí s historickým výkladem. Další den Vás čeká návštěva keramičky Armore, která vychází ze zuluského folklóru. Poslední exkurzí je návštěva památníku Nelsona Mandely.

Více informací o této trase

 vlakem-napric-afrikou-040.jpg
 

 

Po státech jižní Afriky

Třikrát do roka je vypravena vlaková souprava pro tuto velkolepou 14denní cestu Jihoafrickou republikou, Zimbabwe, Zambií a Tanzaníí a je tak jednou z nejznámějších jízd vlakem na světě. Vlak Vás proveze Jižní Afrikou a nabídne krátké okružní cesty městem diamantů Kimberley a hlavním městem Pretoria s následným ubytováním v soukromé lodgi v přírodní rezervaci Madikwe. Vlak poté projede Botswanou a zamíří do Zimbabwe. Zde přenocujete v hotelu Victoria Falls. Po přejezdu řeky Zambezi, vede trasa Zambií dál na severovýchod. Čeká Vás procházka v buši poblíž vodopádů Chisimba. Pokračuje se směrem k zambijsko-tanzanijské hranici, která téměř tvoří střed mezi jezery Velkého afrického příkopu (Velká příkopová propadlina). Zatímco vlak při stoupání nahoru zdolává tunely, serpentiny a viadukty, máte možnost spatřit pozoruhodnou okolní krajinu. Poslední den projedete přírodní rezervací Selous, největší přírodní rezervací kontinentu, abyste později mohli dorazit do konečné destinace – Daressalamu.

Více informací o této trase

 vlakem-napric-afrikou-039.jpg
 

 

Cesta po Jihoafrické republice a Namibii

Ze svého rodného města Pretorie Vás Rovos Rail zve na cestu za poznáním po nejhistoričtějším a nejmalebnějším regionu jižní Afriky. Vlak Vás poveze po devět dní a osm nocí stylově a s veškerým pohodlím po savanách až k Atlantskému oceánu, čímž propojí Jihoafrickou republiku a Namibii kolejemi. Tato 3400 km dlouhá cesta začíná v Pretorii a končí v Kimberley, tehdejším centru diamantové horečky, kde se nabízí možnost návštěvy bývalého lomu Big Hole. Užijte si procházku po Upingtonu, hlavním městě severní provincie, které je obklopeno pouští Kalahari. Vychutnejte si výhled z Ariamsvlei na suchou provincii Nordkap a o něco vzdálenější Namibii. Během výletu uvidíte úchvatný Fish River Canyon, druhý největší kaňon po Grand Canyon. Během krátké návštěvy v Keetmanshoop si projdete toto malé, leč důležité městečko známé chovem ovcí. Cesta pokračuje dále pouští Kalahari do Windhoeku, kosmopolitního namibijského hlavního města. Nechte se nadchnout 24hodinovým výletem k světoznámé Sossusvlei, části pouště Namib, která Vám jednoduše vyrazí dech. Po přenocování v Sossusvlei se vydáte zpět k vlaku do Windhoeku, odkud cesta pokračuje do Tsumebu a divokému Národnímu parku Etosha. Na závěr navštívíte skvěle dochované německé hanzovní město z 19. st. Swakopmund .

Více informací o této trase

 vlakem-napric-afrikou-041.jpg
 

 

Golfové Safari

Tato cesta dokonale kombinuje hraní golfu s poznáním krás Jihoafrické republiky. Rovos Vás zaveze k nejlepším golfovým hřištím této země, ale na své si přijdou i ti, kteří golf nehrají. Na všech golfových hřištích jsou totiž na výběr různé výlety a exkurze. Cesta začíná v Pretorii a pokračuje na východ směrem na Neispruit. Zahrajte si v Leopard Creek Golf Clubu nebo navštivte světoznámý Krugerův národní park. Odpal můžete trénovat v Royal Swazi Golf Clubu ve Svazijsku, zatímco nehráči mohou navštívit sklárnu v Ngwenya a odpoledne safari v přírodní rezervaci Hluhluwe. Následuje večer strávený v Durbanu. Durban Vám nabídne jedno z nejlepších golfových hřišť v J.A.R. Váš golfu neholdující doprovod si prohlédne Durban při okružní jízdě. V Dračích horách na Vás čeká 18-jamkové hřiště Champagne Sports Resortu. Negolfisté se mohou zúčastnit zajímavé exkurze na bitevní pole, významné historické místo. Před návratem do Pretorie strávíte den v Sun City, jehož golfové hřiště také patří k těm nejlepším.

Více informací o této trase

 vlakem-napric-afrikou-042.jpg
 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.