Tanzánie

Základní okruh safari na 4 a 7 nocí

 

Vítejte na safari v Tanzánii!

Objevte s námi Tanzánii a poznejte přírodní krásy této nedotčené země. Připravili jsme pro Vás ukázkové okruhy na pobyt na safari na 4 noci nebo 7 nocí, během nichž se můžete těšit na několik fantastických dnů plných jedinečných zážitků. Tato varianta představuje dobrodružné a cenově dostupné safari, jehož program však lze přizpůsobit na míru, přesně podle Vašich představ a přání. Osobně jsme tento druh programu vyzkoušeli a rádi Vám poradíme.

Safari na 4 noci

1. den - přílet a ubytování Arumeru River Lodge

Po příletu na letiště v Kilimandžáro Vás přivítá průvodce po safari, který Vás soukromým transferem odveze k ubytování. Pohodlně se usaďte a užijte si cestu do přírodní rezervace o rozloze 7 hektarů, kde se nachází Vaše ubytování. Cesta do Arumeru River Lodge trvá přibližně 40 minut.

Svou dovolenou zahájíte odpočinkem v tropické zahradě hotelu. Můžete se občerstvit na sluneční terase nebo si zaplavat v bazénu, abyste se osvěžili. S trochou štěstí budete moci zblízka pozorovat malé dikdiky (zakrslé antilopy). Za příznivého počasí se určitě vydejte na vyvýšený posed, odkud se Vám naskytne výhled na majestátní Kilimandžáro. Svůj den zakončíte kulinářským zážitkem v podobě večeře v hotelu Arumeru River Lodge.

 Arumeru River Lodge
 

 

2. den - národní park Tarangire a ubytováná v Maweninga Camp

Po snídani se vydáte na safari směrem k národnímu parku Tarangire, který patří mezi nejkrásnější rezervace s divokou zvěří v Tanzánii. Projížďka s pozorováním zvěře začíná hned za branou rezervace. Park je známý především pro svá obrovská stáda slonů. Během projížděk je možné pozorovat celou řadu zvířat, zejména koncem léta a na podzim. Velké kočkovité šelmy, žirafy, buvoly a slony můžete však spatřit po celý rok. Nezapomeňme ani na stromy baobaby, které se tu hojně vyskytují. Oběd proběhne formou pikniku uprostřed přírody.

Odpoledne dorazíte do Maweninga Camp, právě včas abyste si mohli vychutnat svůj první drink při západu slunce na skalnaté plošině uprostřed buše. Den plný vzrušujících zážitků zakončíte příjemnou večeří.

Maweninga Camp 
 

 

3. den - Karatu a ubytování v Bashay Rift Lodge

Hned po snídaní Vás čeká „Heia Safari“ neboli „Hurá na safari“. Na začátku Vaší cesty do národního parku Tarangire Vám průvodce předá aktuální informace. Místní krajina je velmi rozmanitá a žije tu velké množství druhů divoké zvěře. Během dopoledne opustíte park a vydáte se směrem ke kráteru Ngorongoro. Cesta nabízí scénické výhledy, vede přes početné vesničky a plantáže k srázu Velké příkopové propadliny a končí ve vesnici Karatu na úpatí kráteru.

Z terasy restaurace v hotelu Bashay Rift Lodge se odkrývá panoramatický výhled na úrodné planiny. Odpoledne můžete strávit některou z široké nabídky aktivit – osvěžte se v bazénu, dopřejte si masáž, vyzkoušejte si jízdu na horském kole (za poplatek) nebo se vydejte na prohlídku plantáží s průvodcem. Ještě než ulehnete do postele v netrpělivém očekávání dalšího dne, čeká na Vás vynikající večeře.

Bashay Rift Lodge 
 

 

4. den - Ngorongoro a a ubytování v Bashay Rift Lodge

Kráter Ngorongoro Vás volá!

Ráno se vydáte na cestu k okraji kráteru v nadmořské výšce asi 2 100 m. Odměnou Vám bude fantastický výhled a vzrušující cesta dolů na dno kráteru. Zde začíná projížďka s pozorováním zvěře a piknikem v kaldeře o šíři 20 kilometrů, která se pyšní zcela unikátním ekosystémtm díky 600 metrů vysoké přírodní stěně.

Během brzkého odpoledne se vrátíte do Karatu, kde Vás čeká kulinářská zážitek. Poslední noc pobytu před návratem domů strávíte v hotelu Bashay Rift Lodge.

 Wetu.com - Tanganyika Expeditions shutterstock_763146790
 

 

5. den - snídaně a odlet

Je na čase se rozloučit s tanzanskou divočinou a Rift Valley. Cestou zpět do Arushy se můžete opět kochat rozlehlou krajinou s malými vesničkami a trhy. Bude dostatek času i na zastávku na nákupy.

Oběd si vychutnáte v Arusha Coffee Lodge a pak budete převezeni zpět na letiště Kilimanjaro Airport nebo alternativně na Arusha National Airport, pokud si přejete pokračovat na Zanzibar. Rádi Vám zajistíme program včetně přeletových letenek.

Bashay Rift Lodge
 

  

Wetu.com - Tanganyika Expeditions: shutterstock_2046199310 

Cena Safari na 4 noci při obsazení dvěma osobami *:

Hlavní sezóna (únor, červenec, srpen, prosinec): od 2390 USD/osoba

Vedlejší sezóna (březen, červem, říjen): od 1890 USD/osoba

 

Safari na 7 nocí

1. den - přílet a ubytování Arumeru River Lodge

Po příletu na letiště v Kilimandžáro Vás přivítá průvodce po safari, který Vás soukromým transferem odveze k ubytování. Pohodlně se usaďte a užijte si cestu do přírodní rezervace o rozloze 7 hektarů, kde se nachází Vaše ubytování. Cesta do Arumeru River Lodge trvá přibližně 40 minut.

Svou dovolenou zahájíte odpočinkem v tropické zahradě hotelu. Můžete se občerstvit na sluneční terase nebo si zaplavat v bazénu, abyste se osvěžili. S trochou štěstí budete moct zblízka pozorovat malé dikdiky (zakrslé antilopy). Za příznivého počasí se určitě vydejte na vyvýšený posed, odkud se Vám naskytne výhled na majestátní Kilimandžáro. Svůj den zakončíte kulinářským zážitkem v podobě večeře v hotelu Arumeru River Lodge.

Arumeru River Lodge 
 

 

2. den - národní park Tarangire a ubytováná v Maweninga Camp

Po snídani se vydáte na safari směrem k národnímu parku Tarangire, který patří mezi nejkrásnější rezervace s divokou zvěří v Tanzánii. Projížďka s pozorováním zvěře začíná hned za branou rezervace. Park je známý především pro svá obrovská stáda slonů. Během projížděk je možné pozorovat celou řadu zvířat, zejména koncem léta a na podzim. Velké kočkovité šelmy, žirafy, buvoly a slony můžete však spatřit po celý rok. Oběd proběhne formou pikniku uprostřed přírody.

Odpoledne dorazíte do Maweninga Camp, právě včas abyste si mohli vychutnat svůj první drink při západu slunce na skalnaté plošině uprostřed buše. Den plný vzrušujících zážitků zakončíte příjemnou večeří.

Maweninga Camp
 

 

3. den - národní park Tarangire a ubytování v Bashay Rift Lodge

Dnes na Vás čeká nové dobrodružství. Před ranní projížďkou v národním parku Tarangire průvodce vyhodnotí nejnovější zprávy o divoké zvěři a lokalitách a podle toho může být posunut čas odjezdu na safari.

Oběd se bude podávat v Tarangire Safari Lodge v samém srdci parku. Poté se vydáte směrem ke kráteru Ngorongoro. Cesta je velmi malebná a vede přes národní park Manyara, směrem k Velké příkopové propadlině a končí ve vesnici Karatu na úpatí kráteru.

S jedinečnými vzpomínkami zamíříte do svého dalšího ubytování, Bashay Rift Lodge. Poté, co se ubytujete, si můžete vybrat z několika aktivit, kterými strávíte pozdní odpoledne: osvěžení v bazénu, masáž, výlet na horském kole (za poplatek) nebo pěší túra s průvodcem po přilehlých plantážích.

Večer na Vás čeká výborná večeře, při které můžete společně vzpomínat, co vše jste dneska zažili.

Bashay Rift Lodge
 

 

4. den - Karatu  a ubytování v Bashay Rift Lodge

Po snídani si prohlédnete okolí Karatu a seznámíte se s místními zahradníky, učiteli a dětmi. Navštívíte Bashay Primary School, jednu z největších škol v této oblasti, a zažijete běžný školní den ve třídě i na školním pozemku.

Bashay Organic Farm je obrovská zahrada, která dodává čerstvou bio zeleninu a ovoce do několika hotelů, které během tohoto safari navštívíte. Jak roste ananas, avokádo nebo cuketa? Náš zahradník vám vysvětlí vše o ovoci a zahradničení v Tanzánii.

Zasadíte si také rodinný strom v místní školce a dozvíte se vše o projektech zalesňování okolních vesnic, které naše safari společnost podporuje již desítky let. Jak vypadá malý mangovník? A které stromy se vysazují ve vesnicích? Zahradník Vám vše vysvětlí.

Po seznámení s okolím Karatu se vrátíte zpět do Bashay Rift Lodge, kde Vás bude čekat zasloužený oběd. Odpoledne můžete trávit čas u bazénu, v rozlehlé zahradě nebo krátkou procházkou po kávové plantáži.

Večeře a přenocování v Bashay Rift Lodge.

Bashay Rift Lodge
 

 

5. den - Ngorongoro a ubytování v Olduvai Camp

Brzy ráno po snídani se vydáte ke kráteru Ngorongoro. Čeká Vás fantastická projížďka s pozorováním zvěře a obědem ve formě pikniku uprostřed kaldery o šíři 20 kilometrů, která má unikátní ekosystém díky 600 metrů vysoké přírodní stěně.

Odpoledne dorazíte do Olduvai Camp, kde Vás přivítají místní masajští bojovníci. Společně se vydáte na krátkou procházku (asi 20 minut chůze) k jednomu z nedalekých skalnatých útvarů zvaných „kopje“. Cesta tam rozhodně stojí za to! Ze skalnatých útvarů budete moci pozorovat masajskou vesnici a její zajímavý život. A nejen to! Úchvatný západ slunce nad jižními pláněmi Serengeti zkrátka musíte zažít. Po krátké, ale intenzivní procházce je čas na zaslouženou večeři, která se bude podávat hned po návratu do kempu.

 

Wetu.com - Tanganyika Expeditions: ngorongoro_conservation_area-istock-618447948
 

 

6. den - Serengeti a ubytování v Grumeti Hills

Dnes se připravte na opravdové dobrodružství. Ráno Vás masajský průvodce provede nedalekou masajskou vesnicí. Navštívíte typickou masajskou chýši a na vlastní kůži poznáte způsob života tohoto kmene. Poté pojedete do nedaleké rokle Olduvai, kde byly nalezeny zkamenělé kosti a kamenné nástroje našich předků. Více se o těchto miliony let starých nálezech dozvíte v muzeu. Nenechte si ujít výlet k pozoruhodným magnetickým dunám s černým pískem, zvaným Shifting Sands.

Ještě v pozdních dopoledních hodinách se vydáte do národního parku Serengeti. Během první projížďky s pozorováním zvěře si vychutnáte malý piknikový oběd.

Během pozdního odpoledne se přesunete do rezervace Grumeti Concession, která přímo sousedí s národním parkem Serengeti. ubytování budete v Grumeti Hills.

Olduvai Camp
 

 

7. den - Serengeti a pěší safari v Grumeti Hills

Brzy ráno společně s místním průvodcem a ozbrojeným strážcem parku vyrazíte na projížďku s pozorováním zvěře a na procházku buší. Z ubytování se vydáte pěšky, abyste mohli pozorovat divokou zvěř této oblasti z jiné perspektivy. Průvodce Vás upozorní na různé rostliny a drobné živočichy, které při jízdě z auta většinou neuvidíte. Asi po 1,5 hodině chůze Vás bude čekat chutná snídaně v buši na břehu řeky Grumeti. Při troše štěstí potkáte malé antilopy nebo zebry hledající čerstvou trávu.

Po návratu do Grumeti Hills Lodge se bude podávat lehký oběd. Odpoledne můžete strávit některou aktivitou z nabídky „à la carte“ – na výběr je další projížďka s pozorováním zvěře v rezervaci, osvěžení v bazénu a také masáž.

Před odjezdem na vzrušující noční safari se posilníte lehkou večeří. Kromě sov, komb nebo pásovců v noci vylézají i velké kočkovité šelmy.

Grumeti Hills


 

 

 

8. den - snídaně a odlet

Brzy ráno, v závislosti na čase odletu, absolvujete další malou projížďku s pozorováním zvěře. Po snídani budete převezeni na letiště Ikoma Airstrip. Průvodce Vám pomůže s odbavením a nástupem na pravidelný let malým letadlem do Arushy.

Po příletu do Arushy Vás přivítá místní průvodce. Hosté letící na Zanzibar obdrží oběd formou pikniku a rovnou se odbaví na další let. Ti, kteří letí domů, využijí transfer do Arusha Coffee Lodge. Zde bude podáván lehký oběd, po němž se přesunete na letiště Kilimandžáro, odkud poletíte zpět domů.

Zde Vaše dobrodružství v Tanzanii prozatím končí...

 Grumeti Hills
 

 

 

Grumeti Hills 

Cena Safari na 7 nocí při obsazení dvěma osobami *:

Hlavní sezóna (únor, červenec, srpen, prosinec): od 4875 USD/osoba

Vedlejší sezóna (březen, červem, říjen): od 3950 USD/osoba

 

 * Detaily programu 

Program zahrnuje:

 • přivítání na letišti Kilimandžáro
 • vozidlo 4 x 4  na safari s neomezeným počtem najetých kilometrů
 • kvalifikovaného anglicky nebo německy mluvícímho řidiče = průvodce (od vyzvednutí na letišti v Kilimandžáro po poslední den programu včetně odvozu na letiště)
 • chladicí box nebo lednička na palubě vozidla s minerální vodou, knihami o divoké zvěři a 1 dalekohledem
 • plná penze na safari (1. den večeře, poslední den piknikový oběd)
 • všechny poplatky za parky, kempy a kráter podle itineráře
 • 24h/7 asistence

 

Program nezahrnuje:

 • nápoje na safari (kromě balené vody ve 4 x 4)
 • spropitné pro průvodce a v hotelech
 • mezinárodní letenky - rádi Vám k safari programu zajistíme kompletní balíček služeb, včetně mezinárodních letenek
 • pravidelný let na Zanzibar
 • osobní výdaje
 • cestovní pojištění
 • víza (50 USD/osoba) a povinné taxy ubytování  

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.